"Coś" na zdjęciu ze Szczytnika

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

"Coś" na zdjęciu ze Szczytnika

Post autor: Newsman »

Wiadomość z Facebooka od Pana Piotra G. Wczoraj robiłem zdjęcia księżyca.Dziś przeglądając fotografie na komputerze na jednej z nich zauważyłem coś dziwnego.Nie mam pojęcia co to może być.Może was to zainteresuje. Zdjęcie wykonano w Szczytniku k. Mińska (mazowieckie): Zdjęcie rozjaśnione (zobacz oryginał[ external image ]
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2014 11:19 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: "Coś" na zdjęciu ze Szczytnika

Post autor: Andrzej 58 »

Coś tu te tłumaczenia mi nie pasują .Mars wraz z Saturnem o mniej więcej tej godzinie w tym tygodniu widoczny jest nisko nad zachodnim horyzontem.Księżyc nad wschodnio -południowym..Na zdjęciu są razem?.Dziwne.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: "Coś" na zdjęciu ze Szczytnika

Post autor: Andrzej 58 »

Co w temacie przewidywanych zbliżeń mają do powiedzenia Astro newsy:"

W najbliższych dniach Księżyc będzie dążył do III kwadry, przez którą przejdzie w sobotę 19 lipca, dlatego wciąż będzie on dominował na nocnym niebie, zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia. Jednak najciekawiej będzie działo się tuż przed świtem, kiedy to nisko nad wschodnim widnokręgiem świecić będą dwie pierwsze planety Układu Słonecznego oraz niewiele po zachodzie Słońca, kiedy to na podobnej wysokości, ale nad horyzontem południowo-zachodnim świecić będą planety nr 4 i 6 w Układzie Słonecznym, zaś kilka stopni nad Marsem - dwie planetoidy Ceres i Westa. Księżyc będzie wędrował przez ubogi w jasne gwiazdy obszar nieba, ciekawe będzie tylko bliskie spotkanie z Uranem w piątek 18 lipca."
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”