Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: danut »

Janusz dokładnie tak jest- brak źródeł pisanych pozostawia tę sprawę ciągle otwartą. O sprawie wykrycia erozji Sfinksa pod wpływem wody już dawniej słyszałam, prawdopodobnie widziałam na ten temat cały program w tv. Rzecz w tym, że jak nic wciąż niepokoi na ten temat w wielu najstarszych pismach wzmianka o potopie i tu być może możliwy jest klucz do rozwiązania tej zagadki.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Newsman »

Panowie Maniczew i Parchomienko z Ukrainy ocenili wiek Sfinksa na podstawie danych Schocha na 800 tys. lat. Właściwie nie wiadomo, jak to zrobili, wiadomo tylko, że zrobili, więc nie jest to zbyt obiecująca ocena, bo nie mieli kontaktu z monumentem ani pozostałościami erozji. Natomiast z podejściem, iż nie możemy tego brać na poważnie, bo nie ma źródeł pisanych, można zakwestionować całą archeologię i jej metody datowania.
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2014 8:33 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: arek »

Bardzo ciekawy film ,którego tematem jest archeologia podwodna w głębinach Nilu. Są tam znaleziska z okresu panowania Faraonów. Oczywiscie jak królik z kapelusza pojawia się Hawass .Ten gościu naprawdę pilnuje i nadzoruje (cenzuruje?) odkrycia archeologiczne. Oczywiście wg. mnie są tam czasem przekłamania jak np. to że , jeden człowiek jest w stanie przeciągnąć czy ciągnąc głaz o masie 1 tony(spróbujcie z autem) stąd, na obelisk 350 tonowy wystarczyło zaledwie 350 ludzi . I nie ma problemu z wybudowaniem barki o długości 100m i podczepienie jej do iluś tam mniejszych łodzi by móc ją holować. Film z wypraw archeo z 2006 roku.https://www.youtube.com/watch?v=qjX48MxPUsg
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="118406" data-time="1415729669">Bardzo ciekawy film ,którego tematem jest archeologia podwodna w głębinach Nilu. Są tam znaleziska z okresu panowania Faraonów. Oczywiscie jak królik z kapelusza pojawia się Hawass .Ten gościu naprawdę pilnuje i nadzoruje (cenzuruje?) odkrycia archeologiczne. Oczywiście wg. mnie są tam czasem przekłamania jak np. to że , jeden człowiek jest w stanie przeciągnąć czy ciągnąc głaz o masie 1 tony(spróbujcie z autem) stąd, na obelisk 350 tonowy wystarczyło zaledwie 350 ludzi . I nie ma problemu z wybudowaniem barki o długości 100m i podczepienie jej do iluś tam mniejszych łodzi by móc ją holować. Film z wypraw archeo z 2006 roku.https://www.youtube.com/watch?v=qjX48MxPUsg</blockquote>Film bardzo ciekawy, świetny ten skaner....niedawno widziałem podobny latający w jakimś filmie SF, nie wiedziałem,że takie są............ 5mm na dzień, ciekawe na jakiej powierzchni??? Znaleziska super ciekawe,,szczególnie tama.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="118416" data-time="1415744146">Film bardzo ciekawy, świetny ten skaner....niedawno widziałem podobny latający w jakimś filmie SF, nie wiedziałem,że takie są............ 5mm na dzień, ciekawe na jakiej powierzchni??? Znaleziska super ciekawe,,szczególnie tama.</blockquote>  Ja sadzę że trochę mniej niż 5 mm na dzień i 365 dni w roku, mimo że mogli pracować na kilka  zmian .po pierwsze pozycja , ta którą pokazywali ,nie byli by w stanie zejść 3 m poniżej gruntu przeszkadzałyby nogi ,na kolanach czy kuckach można wytrzymać co najwyżej kilka godzin .każda zmiana to czas na wyjście i wejście, do tego spiekota . I samo podcięcie , myślę że, nawet jeden rok na jedna ścianę to mało. Ale czasu to akurat mieli dosyć. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na system ciągnięcia obelisku, jeśli przeliczyc to tak jak wyzej przy zaprzęgu końskim ,to nie 350 osób a co najmniej 3500. A już sposób postawienia i transportu pomnika Ramzesa II to normalnie S-F . Rampa ,cylinder z piaskiem  itd. Oczywiście z punktu widzenia inżyniera współczesnego to ok .Ale jak sie to ma do możliwości motorycznych ludzi. Jest moment gdy archeolodzy , wyciągaja około 200 kg żarno z wody . Na belce, przenosi je 6 chłopa ,wiec gdzie tu motoryczność . A nie jest tak że, ludzie kiedyś byli silniejsi .Każdy okres głodu odbija się na zdrowiu, niewłasciwy sposób żywienia czy żywienie oparte na kilku miejscowych składnikach to wszystko ogranicza siłę fizyczną człowieka.Do tego klimat. To wszystko nie takie proste jak nam próbują przedstawić.I rzecz charakterystyczna ,nowe odkrycie - drzwi pod wodą i Zachi od razu na miejscu.
Ostatnio zmieniony śr lis 12, 2014 5:54 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Katarzyna_1 »

Na forum pojawiła się Dziewczyna http://paranormalne.eu/forum/topic/8699-silna-wi-z-obc-umar-osobjak-to-wytumaczy/#entry118440.

Na imię ma Martyna i twierdzi że: "ciągnie ją do Egiptu".  Skoro tak, to w tym temacie może się wykazać i coś ciekawego opisać. Martyno77 please..... :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: Ciekawski Jasiu »

[quote name="arek" post="118431" timestamp="1415814697"]    Ja sadzę że trochę mniej niż 5 mm na dzień i 365 dni w roku, mimo że mogli pracować na kilka  zmian .po pierwsze pozycja , ta którą pokazywali ,nie byli by w stanie zejść 3 m poniżej gruntu przeszkadzałyby nogi ,na kolanach czy kuckach można wytrzymać co najwyżej kilka godzin .każda zmiana to czas na wyjście i wejście, do tego spiekota . I samo podcięcie , myślę że, nawet jeden rok na jedna ścianę to mało. Ale czasu to akurat mieli dosyć.[/quote] Chciałbym zobaczyć ten urobek......Jaka kula jest każdy wie, ale rąbanie kulą to jest nie lada wyczyn. Każde nastepne uderzenie rozkłada się na coraz większą powierzchnię, trzymanie takiej kuli.....Jaki to trzeba mieć uścisk- Zbyszko z bogdańca to pikuś przy takim kamieniarzu.   Pozycja siedząca jest totalnie od czapy, każdy, kto chociaż raz pracował z młotkiem wie, że najlepiej pracuje się na kolanach.   O uciągu człowieka to pojechali, niedawno czytałem o rekordzie polski w uciągu koni - 1,2t na żelaznych saniach. Nie sądzę, by czterech chłopa przeciągnęło takiego konia. 100 kg na sankach i jest co ciągnąć, także tu to ściema na całego. Tego obelisku nie ruszy 500 koni nie wspominając o wytrzymałosci lin i samych sań. Teraz odcięcie od podłoża.... Tam się zmieści góra 3-4 chłopa ile czasu będą rąbać 40m???? Mi wyszło, że 22 lata, przy założeniu, że rąbanie w poziomie będzie tak samo efektywne jak w pionie.
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2014 12:21 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: danut »

Ej ludzie... :) dlaczego duża grupa żołnierzy nie może maszerować równym krokiem po moście? - Ano dlatego, aby nie powstał rezonans, nie wprowadzić mostu w drgania i aby ten się nie złamał i nie zawalił?Dlaczego obliczacie milimetrowe odłupywanie na dobę przypadające na jednego robotnika i potem przeliczając na resztę, tam jeden nie pracował, ale masa ludzi uderzająca tym okrągłym kamieniem w jednym tempie, w ten sposób doprowadzano do drgań i odłupywano duże fragmenty fragmenty na raz, skała pękała równo, a nie tak jak chcecie tłumaczyć.. Przecież to wiedzieli już starożytni :)..
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: arek »

Ale wiesz że, z tym mostem to bzdura ? tj.legenda miejska .Jest co prawda luźny krok bo kiedyś tam we Francji coś się zawaliło ale nikt nie znał stanu tego mostu przed wejściem ,jak i konstrukcji tego mostu.I bardziej tu chodziło o miarowe bujanie sie, niz tupanie. Zobacz film ,to nie my wpadliśmy na motyw że skoro w ciagu dnia jeden człowiek moze zetrzeć 0,5cm to cały obelisk wydobędą w 1,5 roku, to wypowiedź archeologów.
Ostatnio zmieniony pt lis 14, 2014 5:21 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sfinks ma ponad 10 tys. lat?

Post autor: danut »

Z tym mostem to nie jest żadna bzdura, ale zjawisko fizyczne http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans_mechaniczny :) Obejrzałam połowę tego filmu i podczas jego oglądania nasunął mi się taki właśnie wniosek. Taka mozolna praca wydaje mi się niezbyt logiczna, dlatego chyba tak nie było, a wykorzystywali szybsze sposoby na wydobycie gotowych( niby) obelisków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”