Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

aro45
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:00 am
Kontakt:

Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: aro45 »

Troszkę inny temat,założe się że nie wielu forumowiczow wie, że Anglia po ll wojnie wystawiła Polsce rachunek zw paliwo jedzenie, naboje i wszystko inne, za to że nasi dzielni piloci walczyli o ich wolność, ale to tak na marginesie. Później wyrzucili ich do Australi , Nowej Zelandi i Kanady.Mamy rocznicę Powstania Warszawskiego i pytania czy było warto itp. Oczywiście że było, Roosevelt nas sprzedał, Churchil chwilę był za Polska, ale był zależny od Ameryki. Do sedna, powstanie Warszawskie miało być wzmocnione desantem polskich żołnierzy, alianci nie chcieli wojny z wujkiem Stalinem ,więc co zrobili, wysłali desant na Archem, trzy desanty i postarali się aby niemcy byli przygotowani, wystrzelali naszych dzielnych chłopaków jak kaczki i " problem" został rozwiązany. Sikorskiego zabili i problem rozwiązał się całkowicie.Stalin staną pod Warszawa i czekał aż niemcy zrobią swoje. Tak według mnie Powstanie to było bardzo przemyślane i obiecanki cacanki pseudo sojuszników. Hitler chciał z Polska pokoju, wtedy alianci się wystraszyli i zaproponowali nam " sojusz" Hitler chciał tylko autostradę do prus wschodnich, Bem już prawie się zgodził i wtedy Francja ,Anglia podpisali z nami pakt. Hitler pał ał chęcią zemsty za l wojnę i chciał zdobyć Anglię i Francję, potem zapewne , ruszył by na Rosję. Mój dziadek, weteran, więzień Oświęcimia itp. zawsze powtarzał że gdyby Hitler dał Polakom wolność to wygrał by wojnę. Ps. żaden Polak nie był w ss, jako jedyny naród nie splamił się . A jeszcze jedno ps. to akurat jest już bardziej znane, nkwd to głównie żydzi, najbardziej okrutni a Polacy ratowali im tyłki, nie zawsze za kasę, większość z simienia. .
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: robrep »

Jestem podobnego zdania, nawet myślę że powstanie było zaplanowane żeby zlikwidować ewentualną opozycję po 2 wojnie światowej, która mogła by być niewygodna dla Związku Radz. ale też dla zachodu. Bo przecież w końcu by się zorientowali, że sprzedali Polskę w Jałcie. A ustalenia co do podziału Europy były już prowadzone nim wybuchło Powstanie W. Tak że do mnie ten argument kompletnie nie trafią że coś to niby miało znaczyć, bo Związek Radz, i tak by objął Polskę. Trzeba było tylko zlikwidować tych co by po wojnie mogli za dużo szumu robić i to świetnie się udało. Bo skoro alianci współpracowali z Ruskimi to czemu nie uzgodnili wspólnie jak to przeprowadzić. Ruskie mogły swoją artylerią sporo pomóc, a lotnictwo mogło też narobić niemieckim wojskom pancernym sporo szkód. Dla mnie to zaplanowany mord na obywatelach Polski. Tak samo nas wydymali jak w 39. A może wystarczyło dać Niemcom swobodny przejazd na Prusy wschodnie i teraz to Polska była by gigantem Europy.
Awatar użytkownika
Froncek
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 05, 2013 7:08 pm

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: Froncek »

Czy wy naprawdę myślicie że Hitler nie zaatakowałby Polski gdybyśmy dali mu tą autostradę do Prus Wschodnich?! Przecież on tylko szukał pretekstu do wojny. Twierdził że Niemcy potrzebują "Lebensraum' (niem. przestrzeń życiowa) i od samego początku chciał podbić ludy słowiańskie na wschód od Rzeszy. Głupotą jest twierdzenie że mogibyśmy mieć z nim sojusz, gdyż od samego początku planował nas zniszczyć!Co do powstania to jak zawsze zdania są podzielone, warto było czy nie warto. Ja uważam, że czy byłoby powstanie, czy nie to i tak by Ruscy przejęli władzę w Warszawie, i tak by wymordowali w więzieniach (zamiast niemieckich obozów) tych Polaków, co chcieliby niepodległości i na jedno by wyszło prawdopodobnie.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: Newsman »

Aro45 - tutaj za twierdzenie, że Hitler chciał dobrze i były za niego niższe podatki, dostaje się bana z miejsca. Więc miło było, ale się skończyło.
Arek1991
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 03, 2014 6:54 pm

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: Arek1991 »

No nie wiem. Hitler wielkim szacunkiem dażył Piłsudkiego. W dniu jego pogrzebu odwołał posiedzenie Reistagu i poszedł do kościoła na mszę żałobną. Przymusił także do tego wszystkich parlamentarzystów. Hermann Göring dostał Order Orła Białego. No nie wiem.



Pomysł autostrady do Niemiec Wschodnich to nasz pomysł. Pojawił się na początku lat dwudziestych, aby rozwiązać spór z Niemcami właśnie o te terytorium.
aro45
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:00 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: aro45 »

Nie musiał napadać na Polskę aby ja mieć, teraz nas mają bez wojny. Tak Rosja była jego celem. Zastanówcie się np.nas takimi rzeczami, dlaczego alianci wycofali się z Narwiku,? dlaczego, po porażce pod Dunkierka i Tobrukiem Hitler pozwolił uciec żołnierzom? dlaczego , z tego co wiem uboty nie zatopiły ani jednego statku z żołnierzami? Wojna poprostu miała trwać i przynosić zyski..
aro45
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:00 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: aro45 »

A Izraelscy " kombatanci" którzy od nas będą otrzymywać po 100 euro miesięcznie? w polityce zawsze chodziło o wpływy i pieniądze a życie żołnierzy nic nie było warte..
aro45
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:00 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: aro45 »

Dlaczego Hitler zaatakował Polskę?. Przecież to takie oczywiste, przez Anglię i Francję,, bo dobrze wiedział że po podpisaniu paktu,Polski żołnierz uderzy na niemcy. Nie chciał walki na dwa fronty. Ideologię do czynów zawsze można dorobić. Raz Rosjanie kamraci a za chwilę niższa rasa. Fakt ze hitler przymusił tą" gorsza" rasę do.wstąpienia Wlasowców, ale tylko po to aby mieć mięso armatnie
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: niedzwiec »

W czasie wojny nie ma sojuszników. Wszystkie sojusze i obiecanki są o dupę potłuc, kiedy wróg u bram. Historia dobitnie to udowadnia. Hitler szanował i bał się Anglików, Francuzów podbił w minutę osiem, w Hiszpanii był Franco, we Włoszech Duce, a w Szwajcarii banki. Wrogiem nr jeden byli komuniści - Polska była po prostu w złym miejscu - po drodze do ZSRR. Polska, jak zawsze miała geograficznego pecha.
aro45
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:00 am
Kontakt:

Re: Alianci Anglia bezwzgledni cynicy,II wojna światowa.

Post autor: aro45 »

Oooooooo i tu moja skromna niezbyt inteligentna osoba zgadza się. Jesteśmy geograficznie w złym miejscu. Polska międzywojenna była potęga biedną po zaborach, ale mieliśmy olbrzymi kraj. Hitler sam, choć dysponował olbrzymią przewagę techniczną na początku wojny mógł przegrać z zwwzietymi Polakami. Dogadał się ze Stalinem i znów zrobili rozbiór Polski, swoją droga, dlaczego za wywolanie Il wojny obarcza się tylko niemców? że pierwsi uderzyli? a Stalin i Japonia to co? tak samo winni jak i niemcy.Jakoś Japonia nie płaci odszkodowań podbitym krajom, Rosja tym bardziej a ci w tym przypadku w cudzyslowiu" okrutni" niemcy płacą do dzisiaj. Potrzebny nam Piłsudski a nie sejmowe darmozjady itp. Nie ma na to szans pis nas " udusi" przepraszam za zmianę wątku, ale te słowa , cisna mi się na usta.
Zablokowany

Wróć do „TEORIE SPISKOWE”