Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: danut »

I jeszcze zagadką jest podłoże aż takich uszkodzeń płodu i jego deformacji. Tu raczej nie chodziło o wady wrodzone, ani genetyczne ( czworo dzieci zdrowych) ale jakieś czynniki poza genetyczne, możliwe leki lub wirus, z tego co wiem groźna  jest np. opryszczka i różyczka. Choć tak naprawdę nie wiem, czy odgadnięto to dlaczego kształtowanie i rozwój płodu przebiega akurat w taki a nie inny sposób w danych przypadkach. Tego chyba nie udaje się przewidzieć. Wprowadzało się już też wiele leków, o których szkodliwości mówiło się dopiero po czasie. Faktem jest też, że takie dzieci musiały rodzic się od  pradawna i ciekawe jest, czy rzeczywiście wspomniane mity np. o centaurach też miałyby takie pochodzenie? To drzemiące gdzieś w podświadomości naszych przodków przekonanie, czy budowałby je tylko strach przed innym, nieznanym, lub fascynacja wyjątkowością??
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: Katarzyna_1 »

AnusMundi, a powiedz, czy to możliwe, aby szczury parzyły się z królikami? Nie, nie to nie groteskowy żart. Moja mama ma obrzydzenie do króliczego mięsa i twierdzi, że widziała to dawno, dawno temu, a może szury tylko chciały wyjeść królikom jedzenie, a ona widziała to w wyobraźnią dziecka.    Fuuu



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="116169" data-time="1408284122">AnusMundi, a powiedz, czy to możliwe, aby szczury parzyły się z królikami? Nie, nie to nie groteskowy żart. Moja mama ma obrzydzenie do króliczego mięsa i twierdzi, że widziała to dawno, dawno temu, a może szury tylko chciały wyjeść królikom jedzenie, a ona widziała to w wyobraźnią dziecka.    Fuuu</blockquote>Ps od Twojego pierwszego postu wiedziałam, że jesteś biologiem. A czy prof. Sedlaka poznałaś jako dziecko będąc z rodzicem, czy jako osoba dorosła?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: arek »

 Jeśli chodzi o wielorękie bóstwa hinduistyczne , to odpowiedź zapewne jest prosta . Skoro bogom przypisywano określone moce ,to artyści przedstawiali je jako trzymaną w ręku rzecz , symbol tej mocy. Skoro bóstwo miało ich 8 ,potrzebowano do ich zilustrowania 8 rąk. Dalej mit juz żyje własnym życiem. Transkrypcje jezyków hindi ,między soba, potem na grekę, z powrotem na hindi ,można to przyrównać do gotującej się wody w garnku. Pewnie podobne było źródło powstania wyobrażeń egipskich .Skoro są bogowie ciemności, to muszą widzieć w nocy jak szakal, krokodyl ..  Po odpowiednim czasie uzyskujemy np. modlenie sie do znaku krzyża, wyobrażenie samej postaci Jezusa nie jest juz potrzebne. Bez znajomości podstaw religii chrześcijańskiej otrzymujemy - chrześcijanie jedzą szczątki ludzkie by przysporzyć sobie siły i wierzą że, w ten sposób są nieśmiertelni.  Jest oczywiście też teoria paleoastonautyczna , kosmici zmieniali DNA hominidów by uzyskać te których atrybuty potrzebowali uwydatnić, I tak jak udało się u kurcząt uzyskać kostny ogon,czy zanik dzioba na rzecz rozwoju kości czaszki ,tak gmerając przy ludzkim DNA mogli uzyskać jakieś konkretne cech jak np.wydłużenie stopy przy skróceniu kości podudzia. Zawsze były "deformacje" w ten sposób działa ewolucja. Jeśli deformacja jest korzystna do życia w danym środowisku pozostaje poprzez potomstwo, jesli jest chybiona i dziecko nieprzystosowane - umiera samo lub bylo uśmiercane np. w Sparcie czy innych faszystowskich reżimach. Zapewne pani z którą Danut rozmawiała urodziła w latach 50-60 .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: danut »

Arku rozmawiałam ze starszą panią o jej znanej osobie, ale tak mającej obecnie gdzieś ponad 60- lat. To mnie uderzyło, gdyż zdarzenie miało miejsce tylko trochę wcześniej od czasów mi obecnych, w latach komuny i u nas w Polsce.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: arek »

Szpitale wówczas ,podobnie jak Chrzan teraz , też wiedziały co lepsze dla pacjenta , bez informowania go o tym.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: danut »

Arku - tak o to chodzi, dlatego mnie łatwiej byłoby przyjąć, gdyby dotyczyło odleglejszych lat, np. dawniej przed wojną, lepiej słuchałoby się takiej opowieści, ale rzeczywistość okazuje się brutalniejsza.
Arek1991
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 03, 2014 6:54 pm

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: Arek1991 »

Kilka lat temu w Indiach urodziła się dziewczynka z kilkoma nogami. Uznano ją za żywą boginię. Raczej, więc rodziło się dziecko z deformacją i tworzono do tego mitologię. Co do wad wrodzonych moją one podłoże genetyczne (pomyłka w procesie transkrypcji lub translacji), wirusowe, pasożytnicze oraz związane z lekami.
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2014 11:25 am przez Arek1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: danut »

Dawne wierzenia i tworzenie ich na podstawie obserwacji, dorabianie - tak to jest bardziej prawdopodobne. Nasze słowiańskie - dzieci urodzone z dwoma rzędami zębów uważane za wampirów i strzygi, z kolei, tu też jest coś na rzeczy. A leki - postaram się dowiedzieć coś więcej na temat przypadku, gdy po leczeniu kostnym, coś z reumatyzmem pacjentowi zaczęło wyrastać drugie biodro, bo tu mamy wskazówkę w kierunku innych przyczyn deformacji jak genetyczne, wyraźną i dotyczącą osoby dorosłej.
Awatar użytkownika
Syrenka_Warszawska
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 6:55 pm

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: Syrenka_Warszawska »

Zdeformowane noworodki rodziły się zawsze. W naszych pokręconych czasach kiedy to skażona chemikaliami jest żywność, a powietrzu i wodzie też można wiele zarzucić, takich dzieci rodzi się coraz więcej. Szkoda, bo wielu takich sytuacji można by uniknąć. Mam tu na myśli niefrasobliwość, a nawet wręcz głupotę personelu medycznego którego gubi rutyna, a to odbija sie znowu rykoszetem na rodzących kobietach.Natomiast czy istoty takie jak pół ludzie, pół zwierzęta są wymysłem? Moim zdaniem nie. Rzućmy okiem na słynny film z Animal Planet nakręcony telefonem komórkowym przez nastolatka: https://www.youtube.com/watch?v=i4V6mJSqlwsI  co Wy na to? Świat jest niezwykły. P.S. Syreny są istotami humanoidalnymi, ale jednak mają pewne cechy ludzkie, np. górna część ciała. :)
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2014 12:44 pm przez Syrenka_Warszawska, łącznie zmieniany 1 raz.
<blockquote class="ipsBlockquote">
Najważniejsza jest dla mnie opinia warszawiaków, nie biskupów. Nawet przez moment zastanawiałam się nad referendum, ale zrezygnowałam.   H. Gronkiewicz-Waltz
</blockquote>
:kekeke:
Awatar użytkownika
Syrenka_Warszawska
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 6:55 pm

Re: Pół - ludzie, pół- zwierzęta - czy to możliwe?

Post autor: Syrenka_Warszawska »

<blockquote class="ipsBlockquote">
Najważniejsza jest dla mnie opinia warszawiaków, nie biskupów. Nawet przez moment zastanawiałam się nad referendum, ale zrezygnowałam.   H. Gronkiewicz-Waltz
</blockquote>
:kekeke:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”