Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

Przymomniałam  sobie nazwisko. BOCHEŃSKI! no może nie ten. ale tak było. :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

W "Nieznanym świecie" było z początku tego roku, w pierwszych numerach coś o tym i widzę zapowiedź na ten 10 teraz z października numer. Wydanie po polsku Junga - hmm może w "Psychologii nieświadomości" coś o tym będzie? Przekład Roberta Reszke?
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

z FB "Miło mi poinformować, że od października przy Uniwersytecie Śląskim uruchamiam Seminarium Jungowskie. W ramach cyklicznych, comiesięcznych spotkań będziemy zajmować się analizą tekstów C.G. Junga, przygotowywać referaty i dyskutować. Spotkania będą odbywać się na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Wstęp wolny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: miroslaw.pirog@us.edu.pl

Serdecznie zapraszam!

Mirosław Piróg"



Dr Piróg wygłosił już wykład o synchroniczności w Katowicach, ale nie ma tej prelekcji w sieci.



Wykłady wygłosili: http://www.psychiatria.pl/artykul/dni-jungowskie-w-katowicach/939.html

• dr Mirosław Piróg: „Synchroniczność – nowa wizja rzeczywistości”, „Jung a joga kundalini”



• lek. med. Zenon Waldemar Dudek: „Archetypowe podstawy psychoterapii”

• Jerzy Prokopiuk: „Carl Gustaw Jung a Rudolf Steiner”

• dr Marek Adamiec: „Psychologia Jungowska a metafory człowieka: inspiracje”

• dr Ryszard Kulik: „Osiem dowodów na nieistnienie JA”

• dr Aleksandra Szczepaniak: „Życie jest snem – podstawy analizy marzeń sennych”



No jak tu nie wierzyć w synchroniczość... wśród w/w prelegentów jest osoba, którą kiedyś miałam nieprzyjemność poznać.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

"Jung a joga kundalini"- bez jaj.. uff nie wybiorę się choć mam blisko  :/
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Zauważyłam, że mamy problem z interpretacją synchroniczności i od razu pewne grupy starają się wykorzystać tę sytuację dla własnych celów. :) Rożne maści wróżek, jasnowidzów i tych od kundolinich :) przystąpiły do dzieła. Przejrzałam internet i aż się roi od wykorzystania tego pojęcia w astrologi, tarocie, wróżbiarstwie. Znalazłam aż takie stwierdzenia, że to metaumiejętności są, takie jak - postrzeganie synchroniczności w układzie kart , oczywiście Tarot :) i układanie horoskopów z gwiazd i oczywiście prace nad ciałem energetycznym do tego i zaraz nam tu będą na siłę wciskać swoje dawne formuły alchemiczne, czy jak je tam zwał. Do mnie to nie dociera - synchroniczność ma związek, ale z wieloma poziomami naszego istnienia a nie z energią naszego ciała i do tego energia to nie byt w żadnym wypadku nie jest równoznaczna z ciałem znaczy masą, bo to są odrębne pojęcia. Skoro sam Jung wiązał synchroniczność z życiem po śmierci ( czy z takim pojęciem jak i na górze tak i na dole " jako w niebie, tak i na ziemi), to do cholery jasnej, my nie jesteśmy pępkiem wszechświatów i to nie z naszego ciała wszystko się tworzy to co jest dalej. :kekeke: Przepraszam.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

" :kekeke: Przepraszam." Nie ma za co przepraszać..Wystarczy zamailować do dr  M. Piróga, aby przesłał swój wykład na temat "Synchroniczność - nowa wizaja rzeczywistości".A co do wykładu " Jung a joga kundalini" to też nie jestem zainteresowana, ale może są tacy, którzy chcieliby poznać opinię "grzebających w mózgu" :DReligijni chrześcijanie np. mogą sobie napisać do pana psychitary co gadał o "Archetypowych podstawach psychiatrii".  Podejrzałam w sieci, że udziela sią on na religijnych stronach. itd itd... ,  poza tym to ponoć specjalista od interpretacji snów. Gdzieś kiedyś czytałam, że  nawet skumał, że sny mogą być narzucone z zewnątrz (ja nazywam to indukcją senną). Jak to dobrze, że nie bardzo chciałam z nim gadać i nie opowiedziałam mu snu o dwóch Jezusach,  którzy się połączyli i powstał jeden, bo pewnie dołożył by mi taką dawkę, że nigdy bym się z tego nie podniosła. :/   
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

Jak już tyle nachłapałam jęzorem to powiem Wam, że spotkałam tego człowieka na ulicy ok. 5 lat temu. Widziałam po wyrazie jego twarzy, że mnie poznał , choć ja w przeciagu 20 lat zmieniłam się. Natomiast on, dalej, choć już chłop po 50-tce prawie się nie zmienił. Wyglądał jak młodzieniec i nadal tak wygląda, co widać na filmikach z jego wykładów na YT.Mam nadzieję, że kiedyś przeczyta moje głupio/mądre posty i wyciągnie przydatne dla nauki wnioski :D 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Interpretować sny to i ja potrafię. Zygmunt Freud i Carl Gustaw Jung prowadzili badania nad snem, doszukali się poważnych związków , właśnie synchronicznych pomiędzy zdarzeniami w życiu i z snami, zbudowali podstawy do psychoanalizy. To jest w porządku, ja tylko zauważam wykorzystywanie tej wiedzy w krzywym kierunku. :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117050" data-time="1412260100">Interpretować sny to i ja potrafię. Zygmunt Freud i Carl Gustaw Jung prowadzili badania nad snem, doszukali się poważnych związków , właśnie synchronicznych pomiędzy zdarzeniami w życiu i z snami, zbudowali podstawy do psychoanalizy. To jest w porządku, ja tylko zauważam wykorzystywanie tej wiedzy w krzywym kierunku. :)</blockquote>Myślę, że ani Ty, ani ja, ani ci w/w "naukowcy", ani nikt  nie jest w stanie zinterpretowac snów. Może kilka tysięcy lat temu sny były czymś innym niż teraz są. Stąd byli "prorocy". Teraz to w snach jest chaos. Owszem są sny idukowane, proste w odbiorze, ale to rzadkość i też trudno je zakwalifikować do czego lub komu mają służyć.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="117052" data-time="1412262171">Myślę, że ani Ty, ani ja, ani ci w/w "naukowcy", ani nikt  nie jest w stanie zinterpretowac snów. Może kilka tysięcy lat temu sny były czymś innym niż teraz są. Stąd byli "prorocy". Teraz to w snach jest chaos. Owszem są sny idukowane, proste w odbiorze, ale to rzadkość i też trudno je zakwalifikować do czego lub komu mają służyć.</blockquote> Że chaos?? :)  Nie zgodzę się z tym, albo i zgodzę, że są ludzie niepotrafiący w żaden sposób sobie docierających do nich informacji poukładać. Chaos nie istnieje, on rodzi się z braku poukładania i przez lenistwo rozumu, który przecież ku temu powinien nam służyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”