Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117053" data-time="1412267778"> Że chaos?? :)  Nie zgodzę się z tym, albo i zgodzę, że są ludzie niepotrafiący w żaden sposób sobie docierających do nich informacji poukładać. Chaos nie istnieje, on rodzi się z braku poukładania i przez lenistwo rozumu, który przecież ku temu powinien nam służyć.</blockquote>Eeee tam.... to są frazesy i komunały... których wiele na forach. Jak można sobie można rozum poukładać? Nie da rady, bo tylko ludźmi jesteśmy.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Nie da rady, bo tylko ludźmi jesteśmy."- bzdura. :) Trzeba tylko podejść do tego sensownie, znając wszystko to co dzieje się wokół nas i co dotyczy nas w życiu, znając np. swoje ukryte marzenia, chęci, lęki, pragnienia, choroby, bo to wszystko ujawnia się w snach, a nawet motywy religijne, czyli całokształt naszej wiary, poglądów i pojmowania, wszystko co robi na nas wrażenie. Łatwo jest wtedy wyłapać sny, które nie dotyczą tych sfer i pochodzą z tej innej nam niepoznanej. Ludzie od starożytności wyłapali też rolę symbolu, co jaki znaczy, parę jest pewnych przeze mnie samą potwierdzonych, bo sprawdzonych."Powiedz mi o czym śnisz, a ja powiem ci kim jesteś" - i nie są to żadne komunały bo na tym opiera się psychoanaliza i ma rację, przez rolę snów  w niej wydobywa się i zwalcza nawet lęki nabyte w dzieciństwie, itp. Istnieje ścisły związek snów z  życiem- z doświadczeniami, przeżyciami, sekretami, traumą i zachwytem. :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

Ach ta synchroniczność.....Pół godziny temu pracowałam sobie w ogródku i rozmyślałam n/t forum. A to o tym co pisze Danut, a to co Andrzeju58 i w końcu o Kropce (Sarnie z innego forum).  Spojrzałam w stronę działki rolnej sąsiadów z tyłu i widzę jakiegoś bardzo wysokiego rudawego psa. Podeszłam do siatki zobaczyć co to za pies bo nie mieli takiego. Zobaczyłam śliczną sarenkę. Defiladowała z gracją w stronę otwartej bramy. Przeszła sobie póżniej w chaszcze po drugiej stronie ulicy. Dziwne ale moje psy, ani psy sąsiadów na nią nie ujadały, a ujadają na każdego pojawiającego się przy siatce obcego psa. :)Zbieg okoliczności, bo zwierzęta leśne w miarę często się tu pojawiają czy synchroniczność?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

Cd. odnośnie "Sarny"
Dzisiaj rano mój brat przyjechał kosić trawę. Ja przeglądałam swoje szpargały m.in. stare za słabe już do czytania okulary. Stwierdziłam, że jedne z nich podaruję bratu bo bardziej są męskie niż damskie. Ucieszył się bardzo i mówi; "siedziałem dzisiaj rano w wannie i myślałem, ze muszę sobie kupić nowe mocniejsze, ale zbieg okolicznośći..." Odpowiedziałam, że to synchroniczność. Jak zwykle braciszek "racjonalista" wyśmiał mnie. Wspomniałam więc mu o hipotezie C.G Junga, też się śmiał. Opowiedziałam mu historię z Sarną jak w powyższym poście. Zbieg okoliczności! stwierdził... Być może i zbieg okoliczności, ale to nie koniec. Otworzyłam za kilka minut Onet i oczom nie dowierzam, widzę kobietę w lesie za którą idą sarny. <a href="http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zaharto ... /pyv0np</a> Artykuł wprawdzie z 22.06.ale weszłam w niego z pierwszej strony. Czy to zwykły zbieg okoliczności? Nie sądzę. Może jakieś info dla mnie? Może przeczytam tę książkę.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="122306" data-time="1435239408">
Cd. odnośnie "Sarny"

Dzisiaj rano mój brat przyjechał kosić trawę. Ja przeglądałam swoje szpargały m.in. stare za słabe już do czytania okulary. Stwierdziłam, że jedne z nich podaruję bratu bo bardziej są męskie niż damskie. Ucieszył się bardzo i mówi; "siedziałem dzisiaj rano w wannie i myślałem, ze muszę sobie kupić nowe mocniejsze, ale zbieg okolicznośći..." Odpowiedziałam, że to synchroniczność. Jak zwykle braciszek "racjonalista" wyśmiał mnie. Wspomniałam więc mu o hipotezie C.G Junga, też się śmiał. Opowiedziałam mu historię z Sarną jak w powyższym poście. Zbieg okoliczności! stwierdził... Być może i zbieg okoliczności, ale to nie koniec. Otworzyłam za kilka minut Onet i oczom nie dowierzam, widzę kobietę w lesie za którą idą sarny. <a href="http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zaharto ... /pyv0np</a> Artykuł wprawdzie z 22.06.ale weszłam w niego z pierwszej strony. Czy to zwykły zbieg okoliczności? Nie sądzę. Może jakieś info dla mnie? Może przeczytam tę książkę.
</blockquote>
Mamy Kasiu ostatnio taki wysyp informacji ,że idealnie pasuje do tej sytuacji cytat z Kornela , który jak wiesz powiązany jest z tymi dziwnymi przekazami jakich doświadczyliśmy.
 
"Abd ul Moshed zamyślił się głęboko nad odpowiedzą, co zwykł czynić zawsze, nawet wtedy, kiedy go pytano, jak się nazywa, aby niczego lekce nie wyrzec."
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

Kropka odezwij się.
Jakaś blokada? czy forum umiera? Albo, ALBO....
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Zbyszek »

Ludzie gadaja ze soba  w nieswiadomym planie- rozmowa cieni, malo kto cos z tego postrzega swiadomie, stad  synchronicznosc. Ostatnio slysze nawet moich klijentow, gdy maja dla mnie prace. Tagie rozmowy to jak sen, ciezko wylapac iz cos sie dzieje w krolestwie cienia:))) .
Ostatnio zmieniony sob cze 27, 2015 8:12 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Zbyszek" data-cid="122309" data-time="1435392726">Ludzie gadaja ze soba  w nieswiadomym planie- rozmowa cieni, malo kto cos z tego postrzega świadomie, stad  synchroniczność. Ostatnio slysze nawet moich klijentow, gdy maja dla mnie prace. Tagie rozmowy to jak sen, ciezko wylapac iz cos sie dzieje w krolestwie cienia:))) .</blockquote>To nie cień tylko elektronika. Oj daje się, daje wyłapać, zwłaszcza wieczorem. Wystarczy wyjść na wał i zobaczyć jakie skrzynki i z czym są wywożone po kilku miesiącach bezowocnej inwigilacji.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Zbyszek »

W piekle bedziesz siedziec za takie gadanie, nawet sam przyloze ci po smierci  pare ton ciezaru ludzkiej troski.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Zbyszek" data-cid="122311" data-time="1435422384">W piekle bedziesz siedziec za takie gadanie, nawet sam przyloze ci po smierci  pare ton ciezaru ludzkiej troski.</blockquote>Ja już po piekle jestem. Od czwartego roku życia. Odpust zupełny. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”