Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Zgadza się :) Ja jestem przekonana, że jednak nic nie jest przypadkiem. Opisywałam pewną wygraną już tu na forum i poprzedzenie- powiadomienie mnie o niej wcześniej w śnie. Rzecz dotyczyła tego, że obecność osoby uprawnionej do losowania podczas niego była obowiązkowa, więc dotyczyła decyzji o tym, aby tam się udać lub nie, w moim wypadku ciężkiej, ponieważ był to okres mojej choroby i trudnościami z tym związanymi. Sen stał się jednak mobilizacją moją w kierunku uczestnictwa. Przypadek z przepowiednią Cyganki - w nim miałam do czynienia z kilkakrotnym naprowadzaniem, stykaniem się dróg dwóch osób( mojej i wskazanego chłopaka) mającym doprowadzić nas do poznania się. Były to spotkania na meczu, wykopanie piłki i złapanie jej właśnie przeze mnie, spotkanie na drodze-  również zamiana kilku słów. Wreszcie podobnie jak z tą wygraną, wydawało się, że nagłe uszkodzenie zęba przeszkodzi mi w wyjściu z domu - pokonałam to i z wielkim uporem jednak poszłam. Myślę, że jest to doskonały obraz tego, jak to nasza wola pokonuje trudności i pomaga w realizacji zapisanego już odgórnie planu. Zapewne każdy takie coś potrafi odszukać w swoim życiu. Najważniejsze, znowu synchronizacja dróg życiowych i naprowadzania na konkretne osoby, aby urzeczywistnić ich zetknięcie się ze sobą i spotkanie. Wyraźny przykład na żywo - znowu z tego forum :). Nie wiedziałam o jego istnieniu, pewna osoba namówiła mnie i to z moimi oporami, aby zacząć się tutaj udzielać. Osobę, która napisała ze mną książkę również jej znajomy zaciekawił pewnym tematem, pojawiła się tutaj jeden raz i od razu trafiłyśmy na siebie :). Tylko w ten sposób mogła spełnić się przepowiednia "Napiszesz książkę, z czyjąś pomocą, bo drugą połowę napisze ktoś inny i będzie to osoba, z którą będziesz pisać za pomocą telewizora".. :) .. Temat ten znacie od początku, zanim spotkałam tę osobę i sami powiedźcie czy można tu mówić o jednym gramie naciągania faktów? - No nie, leciało na żywo. :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Ps. Aaa znaki - skarabeusz Junga.Chcę dodać do tego punktu o zębie i uparciu się jednak co do wzięcia udziału w zabawie pomimo bólu.. Znakiem bardzo wymownym był sam ten epizod, ułamałam ząbka na zroślaku - dwóch zrośniętych ze sobą śliwkach i przez to złym umiejscowieniu pestki.. Już na wstępie wróżyło jakieś niezwykłe połączenie. Zaznaczam miałam przed sobą ogród drzew śliwkowych i do wyboru najdorodniejsze, ale nie, bo ja sięgnęłam akurat po taką.. :)
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2014 4:52 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Sandra »

Moen w jednej ze swoich książek opisuje, jak to będąć w Centrum Planowania, zapoznaje się ze schematem  mających się wydarzyć zdarzeń. Zaplanować takie wydarzenie, jest bardzo trudno, wiele czynników trzeba brać pod uwagę, nad takim planem pracuje cały sztab istot, żeby dane wydarzenie nastąpiło w zaplanowanym czasie i miejscu.Dużo zamieszanie robią nieplanowane powikłania w mających się wydarzyć zdarzeniach, bo trza od nowa wszystko planować i ustawiać, żeby dane wydarzenie nastąpiło zgodnie z planem dla naszego dobra i rozwoju.   Można to włożyć między bajki, ale pewne synchroniczności, które nas spotykają dają do myślenia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Sandra - nie można włożyć miedzy bajki- tak właśnie jest :) tak zachodzi.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Ronin »

Czasami mam wrażenie, że te znaki, które nie raz odbieramy to takie puszczenie oka do nas przez siłę, która tym wszystkim kręci... Jak jesteś wystarczająco spostrzegawczy to wyłapiesz związek, jak nie to twoja strata...
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Sandra »

Właśnie o to chodzi, żeby umieć wykorzystywać i odczytywać znaki które pojawiają nam się na drodze i być na nie otwartym, żeby nie zaprzepaścić szansy która nam się nadarza, bo drugi raz może nam się już nie przytrafić.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="116227" data-time="1408526550">Czasami mam wrażenie, że te znaki, które nie raz odbieramy to takie puszczenie oka do nas przez siłę, która tym wszystkim kręci... Jak jesteś wystarczająco spostrzegawczy to wyłapiesz związek, jak nie to twoja strata...</blockquote>Ta spostrzegawczość pojawia się zwykle post factum. Dostęp do tych "znaków" zwykle pojawia się z wiekiem i też nie zawsze te "znaki" zostają prwidłowo osdczytane.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="116230" data-time="1408564409">Ta spostrzegawczość pojawia się zwykle post factum. Dostęp do tych "znaków" zwykle pojawia się z wiekiem i też nie zawsze te "znaki" zostają prwidłowo osdczytane.</blockquote>Nie do końca, a w sumie nieprawdziwa ocena. W momencie dotarcia do nas wiadomości dotyczących np. najbliższych zdarzeń( nie koniecznie osobistych) i  prawidłowego spostrzeżenia ich, wiesz na sto procent, że to się wydarzy ale i ze musisz działać w tym kierunku i nie masz cienia wątpliwości. Jedynie co, to decydujące jest własne zachowanie, decyzje w takich momentach i to one mogą zmienić bieg wydarzeń jeśli będziesz działać na przekór odwracać je w innym kierunku. Wybór -  ale niestety ludzie często błądzą i wybierają wbrew sobie.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: Ronin »

Coś mi się wydaje, że Jung nie miał na myśli tego wszystkiego o czym tu piszemy, myśląc o synchroniczności. Poszliśmy w rozmowie w stronę znaków, omenów, zbiegów okoliczności i innych niesamowitości, a tymczasem synchroniczność wg. Junga to dziejące się na różnych płaszczyznach wydarzenia które są czymś w rodzaju lustrzanego odbicia. Inna skala, inna materia, środowisko, ale dotyczą jakiejś bieżącej sprawy nad którą intensywnie myślimy. To tak jakbyśmy siłą woli, myślami, pragnieniem, wysiłkiem intelektualnym itd. kreowali rzeczywistość na kilku poziomach równocześnie. Jakbyśmy wchodzili w jakiś  rodzaj bąbla (pola informacji ?) i w jego granicach zmieniali rzeczywistość zarówno świadomie, jak i nieświadomie (podświadomie, nadświadomie...). I tu mamy np. Junga, który rozmyśla nad alchemicznymi zagadnieniami i spotyka węża połykającego rybę. Co odczytuje w wiadomy sposób (Yan o tym pisał we wstępie). Oczywiści możliwa jest w takich sytuacjach nadinterpretacja, skoro jesteśmy pochłonięci jakąś myślą, ideą, to wszystko nam się będzie kojarzyć z tym nad czym intensywnie pracujemy (rozmyślamy). Zagadnienie ciekawe, ale na ile mające przełożenie na faktyczne wydarzenia, a na ile są to zbiegi okoliczności plus nasza interpretacja trudno wnioskować.Biorąc jednak pod uwagę, że czasami taka synchroniczność potrafi przybrać formy mocno nieprawdopodobne jestem skłonny uznać, że coś w tym jest... Sam doświadczyłem wielu takich historii i niektóre z nich mógłbym śmiało podciągnąć pod jungowską teorię synchroniczności.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka synchroniczności i przykłady w waszym życiu

Post autor: danut »

Ronin - ano właśnie "To tak jakbyśmy siłą woli, myślami, pragnieniem, wysiłkiem intelektualnym itd. kreowali rzeczywistość na kilku poziomach równocześnie" :) Tylko żeby pojąc to co sam napisałeś imamy się " znaków, omenów, zbiegów okoliczności i innych niesamowitości,  " czyli w moim pojęciu przedostawania się informacji z tych innych poziomów rzeczywistości mających ze sobą połączenia i wzajemny na siebie wpływ. To jest całość składająca się na obraz rzeczywistości, przekładająca się na faktyczne zaistnienie zdarzeń i sytuacji na tworzenie się naszej rzeczywistości dające echa w innych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”