Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: Szczupak »

Witam,Dwa dni temu będąc ze znajomymi nad jeziorem, jakoś po 21, dostrzegłem pomarańczowe obiekty, które nagle rozjaśniły się gdzieś 30 stopni nad horyzontem. Najpierw pojawił się jeden, który rozbłysł i świecił bardzo jasno przez jakieś 5-10 sekund, po czym zgasł i tuż obok niego na lewo pojawił się kolejny który świecił podobny czas i również zgasł. Od tej pory obserwowałem tamtą czesc nieba i za jakies 15-20 minut pojawił się kolejny identyczny obiekt tyle że dalej na lewo, tak jakby się przemieścił, zachowywał się identycznie, rozbłysł po czym po paru sekundach zgasł. Potem przez kiladziesiąt minut był spokój, gdy nagle nad naszymi głowami pojawił się znowu bardzo podobny obiekt, tyle, że tym razem się poruszał i dodatkowo można było dostrzec zmiany jasności, pulsacje światła. Wieczór był bezwietrzny, a prędkosc obiektu porównałbym do dwukrotnej prędkości lecącego samolotu. Obserwowaliśmy go jakieś 20-30 sekund po czym zgasł. Widziałem nie raz lampiony chińskie, ale one poruszają się o wiele wolniej od obserwowanego obiektu. Pierwsze obiekty pojawiły się na wschodniej części nieba, zaś ten który się poruszał nad naszymi głowami, leciał w kierunku północnym, północno-wschodnim. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2014 10:08 am przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: arek »

Czy mozesz przesłac mi kompletny opis zdarzenia na arek-kocik@wp.pl ? .Obserwacja jest z naszego rejonu działania (WMGU) i chciałbym ja umieścic na naszym bloogu. Może ktoś jeszcze widział coś w tym czasie.
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2014 12:40 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: azor »

Coś podobnego i ja obserwowałem w marcu/kwietniu ub. na początku myślałem, że to daleki samolot zmienia kąt ze światłami lądowania, ale się myliłem to nie był samoloty. Od tego czasu wielokrotnie byłem na obserwacjach i nic takiego się już nie zdarzyło pomimo wielu typowych przelatujących samolotów.
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: _Maciej_ »

Ja widziałem coś takiego dziwnego w dniu w nocy z 24 na 25 lipca pomarańczowy dziwny obiekt rozbłysł niczym flara i tak mocno ala świecił (tak te światło emanowało jakoś (jakby się kłębiło) no coś jak flara, po czym powiedziałem do współtowarzyszy podróży - widzicie? i w tym momencie odleciał horyzontalnie / jakby znikł zanikł ale z ruchem odlotu horyzontalnego). Wielkość i odległość ciężkie do stwierdzenia. Godzina 2 w nocy, na obszarze w bezpośrednim sąsiedztwie same lasy (zakładając oczywiście że był dość blisko) . Było to "strange". Znaczy dziwne.
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: _Maciej_ »

Dosłownie 20 sekund przez ujrzeniem go widziałem dziwne światła niebieskie jakby z pola dochodzące, ale co do świateł to nie mogę wykluczyć że nie były z oddalonej o 10km w lini prostej Doliny Szarloty po prostu, możliwe że w tych dniach były tam jakieś kabarety, bo na codzień raczej nie używają takich dyskotekowych laserów aby dały taki efekt, nawet na drugi dzień wieczorem byłem tam specjalnie zobaczyć i nic podobnego nie widziałem (świateł również nie było) ogólnie nigdy w Dolnie Szarloty takich "laserów" nie widziałem ale przecież wszystko możliwe. Dlatego na tych delikatnych smugach jakby z pola się nie skupiam, ale ten obiekt o którym napisałem był na prawdę dziwny. Szczupak bądź czujny i obserwuj niebo, a co do obserwacji - zobacz czy w najbliższym otoczeniu lub w lini prostej od obiektów nie ma jakiejś bazy wojskowej, poligonu itp.. . W moim przypadku brak.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Szczupak" data-cid="116248" data-time="1408701966">Witam,Dwa dni temu będąc ze znajomymi nad jeziorem, jakoś po 21, dostrzegłem pomarańczowe obiekty, które nagle rozjaśniły się gdzieś 30 stopni nad horyzontem. Najpierw pojawił się jeden, który rozbłysł i świecił bardzo jasno przez jakieś 5-10 sekund, po czym zgasł i tuż obok niego na lewo pojawił się kolejny który świecił podobny czas i również zgasł. Pozdrawiam.</blockquote>Taki obiekt obserwowałem w Kobyłce koło Wołomina, już mi się porombało kiedy to było. Zapamiętałem godzinę bo zaraz miałem to napisać no i nawet pisałem ale chyba czegoś nie wcisnąłem bo się nie pojawiło. Godzina 21:38  26/27-07-2014  Takie samo pomarańczowe światło. Nie mogę skojarzyć czy to była sobota czy niedziela. Rozbłysło na północy między Polarną a horyzontem gdzieś w 1/6 odległości między gwiazdą a horyzontem, czyli dość wysoko.Niemal w tej samej chwili co rozbłysł, z natychmiastowym przyspieszeniem oddalił się na wschód z lekkim odchyleniem ku północy.Prędkość szacuję na 4-6x przelotowa rejsowych samolotów jesli wysokość podobna. jak był wyżej to musiał być szybszy. Przybliżony czas obserwacji 25s. Zarombiste! Szkoda, że byłem sam bo długo byłoby co wspominać.
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2014 12:57 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: arek »

Zamieściłem na bloogu Twój opis , gdybyś chciał bym coś skorygował , nie ma problemu.Wpisałem Twoje inicjały, standardowo .Jesli chcesz bym to zmienił to oczywiście też nie ma problemu.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Niezidentyfikowane obiekty nad Ostródą (Warmińsko-Mazurskie)

Post autor: Szczupak »

Dzięki Arek. Co do otoczenia nie mamy tu większych ośrodków przemysłowych czy elektrowni i linii wysokiego napięcia, tak więc więdząc, że takie obiekty przyciągają NOLe nigdy nie spodziewałem się dostrzec ich nad ostródzkim niebem.
Ostatnio zmieniony śr sie 27, 2014 10:24 am przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”