Światła w Oceanie Spokojnym

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
AnusMundi
Infrzak
Posty: 91
Rejestracja: czw lip 17, 2014 8:53 am

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: AnusMundi »

"          A gdzie kondensacja pary?<blockquote data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="116402" data-time="1409300079"> Na dodatek, z tak ogromnej erupcji powinna wydobyć się ogromna ilosć trujących gazów, które jeśli dotarły by do lądu mogłaby być tragiczne w skutkach.  Jakoś nik nie wczyna alarmu??"</blockquote> Już odpowiadam.To wcale nie wygląda na "ogromną erupcję". Raczej na spokojne wydobywanie się lawy. W takim przypadku nie obserwuje się ani "ogromnych ilości trujących gazów", ani wydobywających się dymów wulkanicznych. Dodatkowo, większość powstałej pary wodnej skrapla się przed wydostaniem na powierzchnię.Nikt nie wszczyna alarmu bo to niewielka erupcja, najwyraźniej nie powodująca wstrząsów sejsmicznych o większej wartości niż to normalne w tamtych rejonach.
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2014 8:25 am przez AnusMundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Większość pary się skrapla, a to ciekawe, to z jakiej głębokości wg Ciebie te białe i zielone światło świeci przez taflę wody? A co z mniejszością pary??  Każdy kto, choć trochę interesuje się światłem wie, że białe a tymbardziej zielone światło ulega szybko rozproszeniu we mgle, którerj na takim obszarze powinno być mnóstwo i zaobserwowanie białego czy też zielonego światła nie powinno mieć miejsca. Żeby para się skropliła to głębokość wylewu lawy musi być znaczna, na tyle znaczna, że światło nie będzie świecić przez wodę, tymbardziej że tworzące się pęcherze pary skutecznie je rozproszą.
AnusMundi
Infrzak
Posty: 91
Rejestracja: czw lip 17, 2014 8:53 am

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: AnusMundi »

Mistrzu Jasiu, tutaj właśnie widać to rozproszenie światła.
Awatar użytkownika
Froncek
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 05, 2013 7:08 pm

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Froncek »

To miało miejsce niedaleko Kamczatki. Może Ruscy realizują jakiś swój tajny projekt :? :Surprised:
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Arek 1973 »

C. JasiuNie wiem dlaczego jesteś aż  tak  przekonany że to  fejk? <blockquote class="ipsBlockquote"> Podstawe pytanie, dlaczego każde zdjęcie uwiarygadnia obraz z kabiny pilota???? </blockquote>Zdjęcia  i  relacja pochodzą  od tej samej osoby, trudno by było inaczej :D  <blockquote class="ipsBlockquote">Z kabiny pilata nie da sięzrobić zdjęcia tak żeby nie było refleksów?</blockquote>tu się udałohttp://www.pbase.com/flying_dutchman/image/157146418  Tak, to  naprawdę musiało  być gigantyczne. Pilot  mówi też  że gdzieś  tam były chmury na niskim pułapie i także  te były  podświetlone  od dołu przez zjawisko
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="AnusMundi" data-cid="116405" data-time="1409303712">Mistrzu Jasiu, tutaj właśnie widać to rozproszenie światła.</blockquote> Oblukałem sobie mapę okolicy i kilka filmików z podwodną erupcją. Wg mnie tak podwodna erupcja nie wyglą. Z głębin no powierzchnię wody zświatło rozgrzanej lawy nie ma prawa sie wydostawać i świecić tak intensywnie w idealnym niemal okręgu,  dlatego zgłaszam swoje wątpliwości.   Niech każdy sam to rozważy. Nawet wiązka lasera w końcu ulega rozproszeniu ale nie o takim rozproszeniu piszę.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="116411" data-time="1409320631">C. JasiuNie wiem dlaczego jesteś aż  tak  przekonany że to  fejk? </blockquote>Nie,  nie jestem przekonany, że to fejk. Tylko, jak ja bym chciał coś takiego zfotografować to przysunął bym obiektyw do szyby, żeby nie powstawały refleksy. A tak, to wygląda, jakby ktoś chciał mnie przekonać, że zdjęcie jest naprawdę robione z samolotu. Nie wiem, może tam się nie da i zdjęcia są prawdziwe. W linku są dane obrazu ale zdjęcie jest chyba ruszone, bo te napisy chyba są wklejone w zdjęcie.... Trudno cokolwiek powiedzieć bez oryginału. Jeśłi to prawdziwe zjawisko to naprawdę niezła zgwozdka. Arek, jaką średnicę szacujesz?  Mi to wygląda na kilometr conajmniej.
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2014 2:18 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: Arek 1973 »

Mnie też to wygląda conajmniej  na kilometr, ale raczej  więcej, takie samoloty latają  dość wysoko
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
AnusMundi
Infrzak
Posty: 91
Rejestracja: czw lip 17, 2014 8:53 am

Re: Światła w Oceanie Spokojnym

Post autor: AnusMundi »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="116416" data-time="1409346395">Mnie też to wygląda conajmniej  na kilometr, ale raczej  więcej, takie samoloty latają  dość wysoko</blockquote>Nie określimy rozmiaru - nie ma żadnego punktu odniesienia: ani nie znamy rzeczywistej wysokości lotu samolotu, ani nie mamy w polu widzenia nic o znanych rozmiarach do porównania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”