Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: Newsman »

Danut, moim zdaniem historię Desmarqueta należy trakotwać raczej jako ufologiczny folklor aniżeli coś, na co należy zwracać uwagę. To raczej wyraz ufologicznego New Age. Wydaje mi się, że nikt nie zweryfikował tego, że akurat pan ten zniknął na tak długi okres...Warto w kwestii rozważań nad "przekazami", jakie otrzymują ludzie od rzekomych kosmitów przeczytać książkę J.Vallee, "Messengers of Deception". Wyjaśnia bardzo wiele, w tym to, dlaczego nie należy brać tych oświadczeń dosłownie.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: charlie2tango »

Szczerze mówiąc założyłem ten wątek, ze względu na zainteresowanie aspektami technicznymi i biologicznymi związanymi z UFO i jego załogantami. Stąd prośba nie o listę przekazów channelingowych, a właśnie o w miarę wiarygodne relacje. Pisząc wprost - nie zgadzam się ze wszystkimi wnioskami Macka, czytając "Abduction", mam wrażenie że niekiedy posiłkuje się poglądami de Valle. Osobiście jestem zwolennikiem "śrubek i nitów" (oraz - choć z trudem - inkubatorów) , zaś wszelkie "przekazy umoralniające" traktuję po prostu jako nieudolną dezinformację, czy próbę narzucenia psychice porwanego jakieś mechanizmu obronnego (typu syndromu sztokholmskiego) ze strony obcych istot (niekoniecznie kosmitów sensu stricte). W sumie odnoszę wrażenie że ta  psychomanipulacyjna działalność Obcych, przy całej ich technice, skażona jest niezrozumieniem ludzkich cywilizacji, oraz niezrozumieniem psychiki poszczególnych ludzi.  To co zaś u Macka mi się podoba to to, że nie chowa pod dywan spraw, w których obok samej abdukcji istnieją niezwiązani z nią świadkowie, widzący przelot UFO, czy sam moment "wzięcia" (co dla mnie właśnie podnosi wiarygodność). Pisze również o sprawach, w których świadkowie są również porywani.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: Newsman »

Jeśli chodzi o fenomen UFO, osobiście jestem zwolennikiem poglądu Valee'go i Keela. Natomiast jeśli miałbym wytypować jakieś przesłanki świadczące o wizycie obcych sensu stricto, poruszyłbym właśnie kwestię abdukcji. Problem, który dopiero czeka na naukowe ujęcie, wiąże się m.in. z interakcją dwóch inteligencji, zdolnych do abstrakcyjnego myślenia i werbalnej ekspresji. W warunkach ziemskich nie możemy tego zrobić, bo z delfinami porozmawiać się nie da. Możliwe, że problemy związane z komunikacją na linii ludzie-obcy związane są z totalnie odmiennie funkcjonującą umysłowością i przebijaniem się aspektu psyche ponad rozum, co niektórzy moga tłumaczyć tym, że oni są "wyżej rozwinięci duchowo". Sama ta intereakcja może sprawiać, że człowiek czuje się jak w bajce, jak zaczarowany. Jeśli zaś chodzi o przekazy, jest w nich "generalne podobieństwo", natomiast różnią się szczegółami. Mam na myśli ofiary abdukcji. U ludzi, którzy spotkali obcych w innych okolicznościach i również dostali od nich przekazy, jest to zupełnie inna kwestia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: danut »

Yan Polskee -  " Jeśli technologia "kosmicznych kidnaperów" jest nie do odróżnienia od magii, a istoty te są w stanie manipulować pamięcią ofiar, to czy mówią im całą prawdę?...... Wyruszyły razem, a kiedy żaba ze studni zobaczyła ocean, była w takim szoku, że jej głowa eksplodowała na kawałki" - mówi bajka."... dlatego uważam, że bardzo dobrze się stało, że zajął się tą sprawą właśnie psychiatra i rozważa ją pod względem psychiki i świadomości, a nie pod względem czystego materializmu, bo ktoś widział statek, czy też go nie widział :). Ta kwestia z Desmarquetem gdzie znika on na 9 dni pozostawiając żonie kartkę, a gdzie w innym miejscu jest też mowa o trzech dniach jego snu jak w nieprzytomności, a jeszcze w innym o widzeniu swojego ciała i podroży w OOBE , jest trochę pomieszana, ale tak właśnie wyglądały i moje przygody i uważam, że takie też należy badać, gdyż powiedziałabym, że są one nawet bardziej rozbudowane i dużo więcej mówiące od tych trwających parę minut i mogących przekształcać dowolny obiekt w widzeniu na inny powstały pod wpływem nagłego wstrząsu, strachu, szoku.Tylko badać je własnie pod kątem możliwości ludzkiej świadomości jej rozbudowywania się na "zobaczenie oceanu" - bo to coś daje nam wszystkim a nie tylko podaje jakąś ciekawostkę dla gawiedzi dla jakby  zaspokojenia jej próżności. :)..
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2014 11:52 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="116550" data-time="1410206909"> Dobrze, na koniec napiszę co mnie naprowadziło na takie rozumowanie :).. Słowa z mojego osobistego przekazu z poza tego świata do mnie - "Zobaczysz jak będziesz wyglądać ty a jak ona".. - próbuje je rozszyfrować przez lata, biorę pod uwagę drastyczną różnice charakterów tej wskazanej osoby i siebie i ma być również drastyczna różnica w naszych wyglądach - czy nie jest to ciekawe?</blockquote>Lać i patrzeć czy du... równo puchnie.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: charlie2tango »

Czy mogę liczyć na dopisanie kolejnych abdukcyjnych relacji?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: Arek 1973 »

"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: charlie2tango »

Dziękuję pięknie :) Off-topowo - czytając "Abduction" zauważyłem, że w badania uprowadzeń zaangażowany był  również Mr Bigelow. Ta szara eminencja godna jest chyba oddzielnego potraktowania w formie artykułu, albo przynajmniej tematu na forum? Gdybym był ufologiem, bałbym się że któregoś dnia znajdę poczciwego Boba we własnej lodówce :)
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: Arek 1973 »

Charlie2TangoW jaki  sposób Mr Bigelow był zamieszany w sprawę uprowadzeń?.Nie wiem wiele  o  NIDS ale  miałem wrażenie  że to inni ufolodzy prosili ludzi którzy mieli przeżycia  uprowadzeń, albo implanty, albo  nawet pozaziemskie artefakty żeby się zgłosili  do  NIDS  ponieważ Bieglow wydawał masę pieniędzy na specjalistyczne badania w laboratorium
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Prośba o listę tych, którzy wrócili z CE-4

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="116617" data-time="1410440869">Charlie2TangoW jaki  sposób Mr Bigelow był zamieszany w sprawę uprowadzeń?.Nie wiem wiele  o  NIDS ale  miałem wrażenie  że to inni ufolodzy prosili ludzi którzy mieli przeżycia  uprowadzeń, albo implanty, albo  nawet pozaziemskie artefakty żeby się zgłosili  do  NIDS  ponieważ Bieglow wydawał masę pieniędzy na specjalistyczne badania w laboratorium</blockquote>Czytając Abduction natrafiłem na informację, że był tym zainteresowany jeszcze przed powstaniem NIDS. Piszę o badaniach nad uprowadzeniami, nie uprowadzeniami jako takimi.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”