"Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="121266" data-time="1424619914">Niestety , nie ten ''styl'' i nie  ta ''technologia'' ....... i nie ten rozmach inwestycyjny .Zamek był budowany 200 lat z ''odkładem'' , a piramidka według ''nieistniejącego '' źródełka jakoby 20 lat . Kmiecie mieszkali na ''podzamczu'' i mieli zbliżone warunki egzystencji co ''suzeren'' . </blockquote>Nie chodziło mi o analogię między zamkami w Europie, a egipskimi piramidami. Chodziło mi o pewien tok rozumowania, który zaprezentowałeś. W dużym skrócie napisałeś, że mieszkańcy Egiptu nie byliby zdolni do pobudowania takich budowli jak piramidy, a ja wskazałem na analogię do powstawania średniowiecznych fortec. Badając pozostałości po ówczesnych (średniowiecznych) wsiach, trudno byłoby dojść do wniosku, że w tym samym czasie inni ludzie w Europie budowali olbrzymie warownie. Też mogłoby się wydawać, że to jakaś inna cywilizacja budowała zamki, a inna lepianki na wsiach.
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2015 7:08 pm przez Ronin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: s_virus »

Janek miszczu a to datowanie to skąd? Węglowe, co to można o kant rzyci rozbić?
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121292" data-time="1424799182"> To dość niewygodne fakty dla siewców tajemniczości w temacie piramid i jest cała masa świetnie udokumentowanych danych dotyczących np. będącej tu tematem kupie kamieni zwanej Horyzontem Chufu.

 </blockquote>Ale że co, stoisz przy tym, że budowniczowie piramidy nie znali metra??? 
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”