"Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Arek 1973 »

Trzeba powiedzieć że mieli już dużo  doświadczenia, pierwsze piramidy były schodowe, łatwiejsze do  wykonania, aż jakiś inżynier połakomił się na spektakularny pomysł żeby zbudować piramidę  o gładkich ścianach. Wprawdzie nie wyszło  mu to  do końca bo wyliczenia chyba były złe ale ta pyramida zachowała się do dzisiaj, ma więcej nazw , jedną z nich jest "Łamana Piramida".Następne były już o gładkich ścianach i  kąt też był  dobrze wyliczony, były jeszcze małe ,,,, aż powstał owy cud czyli p. Cheopsa która wszystko  zostawiła w cieniu.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Janek »

Widzę że jeszcze trochę poczekam na źródło z którego wziął się pogląd o czasie powstania piramidy, wbrew temu co napisał Hybrid nic nie wyschło bo nie mogło. Swoją drogą to ciekawe że niektórzy przeprowadzają obliczenia na podstawie danych których nie zweryfikowali. A jeśli chcesz coś badać to najpierw trzeba sie upewnić że naprawdę zaszło. Ale o tym później. Wróce do obrazka który dał początek temu tematowi czyli "obcemu w wazie" który okazuję się być papają. Inne ujęcie tej rośliny, tym razem bez wazy:[attachment=1315:05.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="121197" data-time="1424292646">Myśląc w ten sposób, daleko nie zajedziemy, bo gdy ktoś zobaczy np. zamek w Malborku to też powinien wysnuć teorie, że coś z nim nie tak,</blockquote>Niestety , nie ten ''styl'' i nie  ta ''technologia'' ....... i nie ten rozmach inwestycyjny .Zamek był budowany 200 lat z ''odkładem'' , a piramidka według ''nieistniejącego '' źródełka jakoby 20 lat . Kmiecie mieszkali na ''podzamczu'' i mieli zbliżone warunki egzystencji co ''suzeren'' .  Odpowiedz mi tylko jak było ''wkładane'' ostatnie 10 bloków skalnych wieńczących stożek piramidy ?  ...... ''a będę pierwszy wśród pierwszych'' .  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121201" data-time="1424300672">Trzeba powiedzieć że mieli już dużo  doświadczenia, ...............</blockquote> Jakiego doświadczenia .... mieli już dużo , Panie kolego ? Czy ''cywilizacja'' plemienna nie mająca ''wzorca'' nie znająca alfabetu by składnie i mądrze pisać , tłukąca się ciągle z sąsiadami , waląc ich na oślep holcem bądż innym ajzolem po łbach była by w stanie dokonać czegoś takiego - nie bujajmy w obłokach , zejdźmy na Ziemię . Pisałem wyżej jak doszło technicznie do włożenia ostatnich 10 bloczków tworzących stożek piramidy . Niemcy jako wiodący , światowy , technologicznie Güterzug , ze swoim ostatnim dzieckiem Liebherra nie byliby - niestety - w stanie tego dokonać . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121201" data-time="1424300672"> aż jakiś inżynier połakomił się na spektakularny pomysł żeby zbudować piramidę  o gładkich ścianach.  </blockquote> ... a teodolit miał w prawym oku , zaś w lewym niwelator . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121218" data-time="1424417201">Widzę że jeszcze trochę poczekam na źródło</blockquote>Czekaj , czekaj , może gdzieś tryśnie . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121218" data-time="1424417201"> wbrew temu co napisał Hybrid nic nie wyschło bo nie mogło. i</blockquote>proszę się więc wykazać argumentem , a nie tworzyć sztuczne ''ciśnienie'' tajemniczości . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121218" data-time="1424417201"> Swoją drogą to ciekawe że niektórzy przeprowadzają obliczenia na podstawie danych których nie zweryfikowali.</blockquote> czy w ogóle jesteśmy w stanie cokolwiek zweryfikować ? <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121218" data-time="1424417201"> A jeśli chcesz coś badać to najpierw trzeba sie upewnić że naprawdę zaszło.</blockquote>No , proszę , weźmy z brzega - ''historia biblijnego potopu'' - zjawisko to  zaszło na prawdę czy tylko na niby .Jak chcesz się upewnić , co proponujesz , technikę OBE ?  _______________________________________________________________________________Osobiście  uważam , że  czas  budowy  egipskich  monumentów należy  umieścić  pomiędzy  dwiema  granicami  gdzieś pomiędzy  37-12,5 tysięcy  lat  temu  lub , co  też jest  prawdopodobne jeszcze głębiej osadzić to czasowo . I raz na zawsze uwzględnić w tej ''piramidowej''  historii , że była przed nami , inna cywilizacja , która wybudowała wszystkie trzy piramidy .
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Janek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="121266" data-time="1424619914"> proszę się więc wykazać argumentem , a nie tworzyć sztuczne ''ciśnienie'' tajemniczości . </blockquote> Mógłbym bez problemu, tylko że to wymagałoby opowiedzenia historii odkrycia z którego wziął się pogląd , no i historii drugiego kiedy to ten pierwszy sprostowano. Mam w swoim archiwum nawet odpowiednie fotki , sęk w tym że póki co brak mi motywacji by to zrobić. W sumie w co ktoś bez dowodu uwierzył, dowodem nikt nie obali, a fakty są takie że twoja wiedza na temat cywilizacji starożytnego Egiptu jest z filmów pokroju Ancient Aliens. A więc drogi Absolwencie Uniwersytetu Youtube mam dla ciebie fotkę którą będziesz mógł wklejać za każdym razem gdy zechcesz odpowiedzieć w temacie piramid:
Dont care.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="121267" data-time="1424621737"> Mógłbym bez problemu, tylko że to wymagałoby opowiedzenia historii odkrycia z którego wziął się pogląd , no i historii drugiego kiedy to ten pierwszy sprostowano. Mam w swoim archiwum nawet odpowiednie fotki , sęk w tym że póki co brak mi motywacji by to zrobić. W sumie w co ktoś bez dowodu uwierzył, dowodem nikt nie obali, a fakty są takie że twoja wiedza na temat cywilizacji starożytnego Egiptu jest z filmów pokroju Ancient Aliens. A więc drogi Absolwencie Uniwersytetu Youtube mam dla ciebie fotkę którą będziesz mógł wklejać za każdym razem gdy zechcesz odpowiedzieć w temacie piramid: </blockquote>Ale Ja nie wiem o co  Ci chodzi, coś wiesz ale nie powiesz a chciałbyś pogadać. Jak masz flachę i chcesz wypić, to stawiaj na stół i będziemy rozprawiać a nie trzymasz w kredensie i czekasz aż ktoś wyciągnie.? Czas budowy "Horyzontu Chepsa" podał chyba Herodot i na tym się opieramy. Czy to jest własciwy czas ja nie wiem, jeśli nawet wyciągniemy go do 200 lat to wtedy pomysł z grobowcem idzie w łeb, bo kto by sobie grobowiec budował, co 100 lat po jego śmierci będzie ukończony?  Ta budowa robi wrażenie, na ludziach, którzy nigdy w życi nie spróbowali skonstruować nawet  wychodka z desek.  Kazdy, kto chociazby jedną cegłę spróbował ułozyć na murze pionowo i poziomo, powie, że ten, kto zbudował piramidę, dysponował wiedzą i techniką do jakiej dopiero zaczynamy sięgać.  Prymitywnymi metodami nie wzniesie się takiej budowli. Ta budowla została zaprojektawana na wieki wieków, Myślenie tak dalekosiężne o czymś świadczy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: arek »

Podczas ostatniej debaty mówiliśmy o Anunakach i Nibiru, byc może całej kontelacji przelatującej w pobliżu Słońca a tu na interii mamy artykuł :<div>Obecnie gwiazdą najbliżej położoną Słońca jest Proxima Centauri, która jest oddalona o 4,2 lata świetlne. Kosmiczny "intruz" sprzed 70 tys. lat znalazł się aż 5 razy bliżej. Gwiazda WISE 0720-0846 po krótkim pobycie w Układzie Słonecznym oddaliła się i obecnie jest 20 lat świetlnych do Słońca.

Co ciekawe, obiekt znany także jako gwiazda Scholza, nie podróżował sam. Towarzyszył mu przynajmniej jeden brązowy karzeł, czyli obiekt który nie uzyskał odpowiedniej masy, by stać się gwiazdą.



Międzynarodowy zespół naukowców pod kierownictwem Erica Mamajeka z University of Rochester uznał, że na 98 proc. gwiazda Scholza przemieszczała się przez zewnętrzny Obłok Oorta, region na rubieżach Układu Słonecznego, w którym rodzą



Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-kosmos/astronomia/news-70-tys-lat-temu-tajemnicza-gwiazda-odwiedzila-uklad-sloneczn,nId,1676560#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox</div>
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121201" data-time="1424300672">Trzeba powiedzieć że mieli już dużo  doświadczenia, pierwsze piramidy były schodowe, łatwiejsze do  wykonania, aż jakiś inżynier połakomił się na spektakularny pomysł żeby zbudować piramidę  o gładkich ścianach. Wprawdzie nie wyszło  mu to  do końca bo wyliczenia chyba były złe ale ta pyramida zachowała się do dzisiaj, ma więcej nazw , jedną z nich jest "Łamana Piramida".Następne były już o gładkich ścianach i  kąt też był  dobrze wyliczony, były jeszcze małe ,,,, aż powstał owy cud czyli p. Cheopsa która wszystko  zostawiła w cieniu.</blockquote> A jeśli było odwrotnie ? Tj. wielka piramida juz stała i chcieli sprostać jej budowniczym. Ustawienie piramidy to jedno, ale wyrównanie terenu pod budowę, unoszenie głazów na wysokośc z zachowaniem korytarzy, umieszczeniem wewnatrz, granitowych płyt i głazów z dokładnością do 0,1 mm .I obliczenia wskazujące na znajomość Pi ,prawdopodobnie obwodu Ziemii ,Piramidion mial nie mniej nie więcej tylko dokładnie 1 m wysokości. I co zabawniejsze ,całkiem niedawno został ociosany, wiec Hawas wyraził zgodę na zniszczenie zabytku , celowe zatarcie wiedzy starożytnych .Sądzę więc że, nie Egipcjan.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="121280" data-time="1424724831"> A jeśli było odwrotnie ? Tj. wielka piramida juz stała i chcieli sprostać jej budowniczym. Ustawienie piramidy to jedno, ale wyrównanie terenu pod budowę, unoszenie głazów na wysokośc z zachowaniem korytarzy, umieszczeniem wewnatrz, granitowych płyt i głazów z dokładnością do 0,1 mm .I obliczenia wskazujące na znajomość Pi ,prawdopodobnie obwodu Ziemii ,Piramidion mial nie mniej nie więcej tylko dokładnie 1 m wysokości. I co zabawniejsze ,całkiem niedawno został ociosany, wiec Hawas wyraził zgodę na zniszczenie zabytku , celowe zatarcie wiedzy starożytnych .Sądzę więc że, nie Egipcjan.</blockquote>Pi-ramida - ciekawe nieprawdaż? Nazwa funkcjoowała dużo wcześniej niż odkryto, że budwla oparta jest o liczbę Pi.  Egipcjanie  nie używali nawet takiej nazwy! Jednak koś przed nami wiedział, skoro tak to nazwał. :Cool:
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2015 10:27 am przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Arek 1973 »

Arku, myślisz że piramida już mogła stać tam zawsze  i na niej brano wzór by budować inne?  o to chodzi?   <blockquote class="ipsBlockquote"> Jakiego doświadczenia .... mieli już dużo , Panie kolego ? Czy ''cywilizacja'' plemienna nie mająca ''wzorca'' nie znająca alfabetu by składnie i mądrze pisać , tłukąca się ciągle z sąsiadami , waląc ich na oślep holcem bądż innym ajzolem po łbach była by w stanie dokonać czegoś takiego - nie bujajmy w obłokach , zejdźmy na Ziemię . </blockquote>Cywilizacja plemienna? :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh: , może w Europie wtedy ale nie tam :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh:  :Oh:Weż poczytaj książki a nie oglądaj filmów Ancient  aliens bo tam ci pokażą tylko ich pogląd, zamieszają tak jak im się  podoba.Wiesz ja też kiedyś brałem to za "fakt", ukrywana prawda itd. , ale że mnie to bardzo  ciekawiło  więc czytałem i inne żródła by sobie wyrobić pogląd.Jak wydobywano kamienie do  budowy, jak pozyskiwano obeliski? to wszystko  jest super udokumentowane, do  dzisiaj  są  kamieniołomy gdzie takie półprodukty się zachowały, także  i narzędzia do  obróbki,  a także ślady obróbki. To  wszystko można poczytać także w internecie, porządnie udokumentowane. Wierzę temu  więcej  niż ludziom którzy twierdzą  że bloki skalne były wycinane laserem a transportowane przez ufo, sorry ja nie mam 13 lat. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Obok  stoi  piramida Chefrena, ciut mniejsza ale także zbudowana z  wielkich bloków, też była  obłożona płytami tak  jak Cheopsa. I chociaż  jej kąt nachylenia  jest inny = 53°7'48",  w porównaniu do Cheopsa= 51°50'40", i  Mykenosa 51°50 to jednak  też nadal stoi. Widać że dokładny kąt nie jest najważniejszy, Chefrena ma inny i też nadal  stoi, nie zawaliła się.Także inne piramidy  musiały w jakiś sposób zostać zbudowane no nie?, też musiano pozyskać bloki, potem obrobić je, przytransportować,  a póżniej  wciągnąć, dżwignąć, wtoczyć :D (niepotrzebne skreślić :) ),  w jakiś  sposób  umieli przecież  to  zrobić 
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Janek »

Zbyt duzo mitow opartych o fantazje Danikena funkcjonuje w światopoglądzie na temat piramid. Szkoda bo przez to jest mało osób z którymi można pogadać o tej kupie kamieni. Starożytny Egipt to naprawde fascynująca cywilizacja i to bez laserów i dźwiękowych lewitacji:D Nie wzieli się też tam znikąd. Badania obecności ludzi w tamtym rejonie notuje się już w starszej epoce kamienia. Gliniane lepianki i rolnictwo to okres pomiędzy VII a V tysiącleciem.Jako że nie chce mi się toczyć lekcji historii, w jednym z powyższych postów napisałem tylko o tysiącu lat ponieważ za "punkt zero" wziełem zjednoczenie kultury Buto-Maadi i kultury Nagada czyli górnego i dolnego Egiptu. To jeszcze czasy predynastyczne, mimo to państwa te były wysoko rozwinięte ekonomicznie i kulturowo, posiadali administracje i handlowali min. z Mezopotamią. Dowodem na to jest "kamień z Palermo" który zawiera annały z czasów panowania I-IV dynastii oraz okresu pre-dynastycznego. Na płycie z czarnego bazaltu wyryte są imiona władców, ich matek, liczba lat panowania, najważniejsze wydarzenia no i oczywiście poziom Nilu podczas wylewów. Nie ma tam żadnych legendarnych "dynastii bogów". Wszystkie imiona wymienionych tam 25 władców są jak najbardziej ziemskie. To świadczy o rozwoju pisma i administracji i doprowadziło min. do tego że Egipcjanie stawiali "stempel" na każdym gotowym bloku do transportu. To nabazgrane czerwoną ochrą pismo zawierało dokładną datę wydobycia i nazwe brygady która kamień obrabiała. To dość niewygodne fakty dla siewców tajemniczości w temacie piramid i jest cała masa świetnie udokumentowanych danych dotyczących np. będącej tu tematem kupie kamieni zwanej Horyzontem Chufu.

  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="121284" data-time="1424770459">Pi-ramida - ciekawe nieprawdaż? Nazwa funkcjoowała dużo wcześniej niż odkryto, że budwla oparta jest o liczbę Pi.  Egipcjanie  nie używali nawet takiej nazwy! Jednak koś przed nami wiedział, skoro tak to nazwał. :Cool:</blockquote>Widze że zauważyłeś że w Egipcie nie mówi sie po Grecku, Myślisz że Egipcjanie czekali z nazwaniem tych obiektów na Greków?

Co do mitów dotyczących wymiarów to też muszę was rozczarować, Egipcjanie nie znali systemu metrycznego, mieli własny dlatego też proszę o info na temat tego 1m piramidionu. wg. mnie jeśli już miałbym się posłużyć systemem metrycznym to powinien mieć metr i 4cm., bo to zgodne z przełożeniem jednostek miary.No i narzędzia. Skąd pomysł że były prymitywne? Były z prymitywnych materiałów to fakt ale my dzisiaj tnąc kamień tak naprawdę do tamtych technik dodaliśmy lepsze materiały i silnik. W Ancient Aliens ten super kamieniarz nie pokazał jak tnie metrowej grubości granit tylko pokazał kątówkę z największą tarcza kontra 10 cm bloczek. Pokazując jak tnie się grube bloki strzeliłby sobie w stopę a przeciez na to nie mogli sobie pozwolić ;)
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”