"Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

"Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

Niedawno oglądałem film dokumentalny pt. "Tajemnice Piramid". Zachęcam, aby obejrzeć tu i włączyć się po seansie do dyskusji o teorii z filmu. Pokrótce, teoria dość naciągana i niesamowicie dobrali liczby, ale dużo tych zbiegów okoliczności. Finalna teza do mnie nie tafia, ale to co pokazali autorzy zanim ją postawili już całkiem odwrotnie. Naprawdę niesamowite podobieństwa budowy z kulturą cywilizacji z terenu Meksyku, z terenu dzisiejszej Kambodży, Mohenjo Daro, porównanie z posągami Moai na Wyspie Wielkanocnej [swoją drogą też przeniesiono i postawiono je bez problemu (jeden posąg - 60t przeniesiony z odległości 9 km!), podobnie jak bloki na budowę piramid]. Ciekawa jest też ta linia, która przebiega przez wiele interesujących punktów, choć tu też nie zabrakło przekłamań, bo nie wszystko leży idealnie w jednej linii. Dodatkowo kwestia "złotej liczby fi". Jak powiedziałem, liczby szukane na siłę i wnioski z teorii naciągane, ale wiele rzeczy fascynujących. Informator bez sensu, bo skąd niby to wiedział wszystko, ale to co przedstawił się zgadzało.



Odrzucam teorię z obcą cywilizacją, która poprzez piramidy chce nas ostrzec, ale nie odrzucam tego, że piramidy mogła zbudować inna niż egipska cywilizacja ziemska. Może przed starożytnymi cywilizacjami egipską, grecką, rzymską, perską, czy mezopotamską, Majów czy Inków, żyła jeszcze inna, starsza, bardzo rozwinięta cywilizacja, która zbudowała piramidy (nie tylko te w Egipcie, ale rozrzucone po całym świecie), a także inne starożytne budowle, a późniejsze cywilizacje tylko z nich korzystały? Może ta cywilizacja nie przetrwała jakiegoś kataklizmu, jak dinozaury, a pozostawiła po sobie najtrwalsze swoje dokonania i osiągnięcia? A może to egipska cywilizacja była dużo bardziej rozwinięta niż nam się wydaje.



Zapraszam do dyskusji na temat ostatniego akapitu, a także do obejrzenia filmu (tu) i podyskutowania również o nim.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Arek 1973 »

To   temat  na który  zawsze  można porozmawiać, materiał się  nigdy nie wyczerpuje. Filmu  na  razie nie obejrzałem (internet coś  muli),  ale faktem jest że niektórzy naciągają ile tylko idzie żeby pasowało  do ich teorii a książką zaszokować ludzi.Myślę że gdyby  piramidy zbudowała jakaś inna ziemska cywilizacja to w tekstach, rysunkach można by wychwycić podobieństwa i  wskazać  o kogo chodzi. Jeżeli ta cywilizacja już  nie istnieje i żadne pismo  ani  rysunki  nie pozostały to nigdy się tego  nie potwierdzi.A co z  tekstami mówiacymi o  faraonach i Egipcjaninach ?, myślisz że  te naniesiono kiedyś póżniej jak już  przejęto piramidy? Ostatnio znów mi  wpadło w oko zdjęcia  "obcego" w jakimś art., zręcznie  wykonana manipulacja, dopiero  patrząc na  obrazek  z odległości widać  że to waza [ external image ] [ external image ]
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

Zgadzam się co do Tsoukalosa, podobnie van Daniken ma troszkę "krzywo". Jeśli mówimy o cywilizacjach starożytnych to trzeba pamiętać też o Sumerach, bardzo stara cywilizacja z ogromnymi osiągnięciami. Tak zbliżając się do tematu techniki jaką dysponowali starożytni, to wydaje się jednak dość racjonalne, że dysponowali oni czymś więcej niż nam się wydaje. Na myśl przychodzi mi w tym momencie Puma Punku (niesamowita perfekcja w kształcie bloków, otwory w nich, swoją drogą nie spotkałem się z pytaniem czy nie mógł tego zrobić ktoś współcześnie?). W każdej znanej nam cywilizacji i regionie świata znajduje się jakaś budowla czy ruina budowli, która była bardzo trudna do wzniesienia. W każdej cywilizacji stosowano podobne techniki, co zauważono w filmie, jednak to zapewne rezultat "podobnego myślenia" jak rozwiązać dany problem. Tak zastanawiam się jeszcze dlaczego w każdej kulturze tak wielką wagę przykładano do kosmosu, gwiazd, zaćmień. Każde takie budowle mają przeważnie związek z tym, czy to piramidy egpiskie czy środkowoamerykańskie, budowle typu Stonehage, kurhany, mnóstwo jest przyrządów do obserwacji nieba (pierwszy z brzegu przykład, Mechanizm z Antykhitiry). Każda cywilizacja, mimo że nie znała się ze sobą, przywiązywała wielką wagę do nieba i jego obserwacji. Czy może to mieć związek ze "starszą" cywilizacją?



"A co z  tekstami mówiacymi o  faraonach i Egipcjaninach ?, myślisz że  te naniesiono kiedyś póżniej jak już  przejęto piramidy?" - spotkałem się ze zdjęciem hieroglifów, nałożonych na siebie, co w efekcie Daniken interpretował jako rysunki helikoptera, czołgu i czegoś tam jeszcze. Poniżej. Skoro nawet Egipcjanie poprawiali swoje rysunki, to tamte mogły zaniknąć, albo jeśli cywilizacja ta nie pozostawiła rysunków? Czy dziś na naszych ścianach są jakieś rysunki? Nawet we współczesnych świątyniach ich już nie nanosi się.

[ external image ]

Tak zastanawiam się, co zostałoby po nas gdyby nastąpił jakiś kataklizm, który zmiótłby wszystko? Wieżowce? Na pewno nie. A co? Na pewno piramidy :D



PS. Jak ktoś obejrzy film, proszę o opinię o treści.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: robrep »

Mnie zupełnie nie przekonuje to że Egipcjanie wybudowali piramidę Cheopsa. Metody budowy są kompletnie nieprzekonujące, a Sfinks dla mnie potwierdzeniem że przed Egiptem była inna cywilizacja w czasach gdy jeszcze padał deszcz. Zastanawiam się jakie przeznaczenie miały by mieć piramidy. Prędzej bym uwierzył że to obiekt kultu niż grobowiec.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="116637" data-time="1410531432"> Ostatnio znów mi  wpadło w oko zdjęcia  "obcego" w jakimś art., zręcznie  wykonana manipulacja, dopiero  patrząc na  obrazek  z odległości widać  że to waza   [ external image ]</blockquote> Też tego nie można potwierdzić w 100% , Ty widzisz elementy wazy . Ja widzę ''obcego'' . Bądź tu mądry ?  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="116655" data-time="1410594743">Mnie zupełnie nie przekonuje to że Egipcjanie wybudowali piramidę Cheopsa. Metody budowy są kompletnie nieprzekonujące, a Sfinks dla mnie potwierdzeniem że przed Egiptem była inna cywilizacja w czasach gdy jeszcze padał deszcz. Zastanawiam się jakie przeznaczenie miały by mieć piramidy. Prędzej bym uwierzył że to obiekt kultu niż grobowiec.</blockquote> Bo nikt nie zakłada , że przed NAMI istniała cywilizacja ''przedpotopowa'' .I to jest błąd - ba , nawet fałszerstwo .My , jako My , reprezentujemy cywilizację ''popotopową''
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Arek 1973 »

Ale ci  ludzie którzy widzą tam  "obcego" są  świadomi  tego że te hieroglify to tekst który opisuje jakieś zdarzenie.? Albo nie są  tego świadomi?,ponieważ tekst nic nie mówi o obcych.David Icke nie tłumaczy ludziom co i jak o ile to nie pasuje  do jego teorii. W tym przypadku tekst zawarty w hieroglifach nie pasuje, nawet  cały obraz  nie  pasuje  to dlatego tylko  w swoim programie pokazuje  krótki wycinek czegoś co  wygląda  na obcego  i już  szybko przechodzi  do następnego  wątku. :D
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="116658" data-time="1410607575"> Też tego nie można potwierdzić w 100% , Ty widzisz elementy wazy . 

Ja widzę ''obcego'' . Bądź tu mądry ?

 </blockquote>Akurat tu, wyraźnie widać zarys wazy, łodygi, liście, kwiat.

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="116658" data-time="1410607575"> Bo nikt nie zakłada , że przed NAMI istniała cywilizacja ''przedpotopowa'' .

I to jest błąd - ba , nawet fałszerstwo .

My , jako My , reprezentujemy cywilizację ''popotopową''</blockquote>Właśnie. "Popotopowa". Widzieliście podwodne piramidy Yonaguni w Japonii?

 

Yonaguni - więcej zdjeć

 

[ external image ]

[ external image ]

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="116662" data-time="1410616961">David Icke nie tłumaczy ludziom co i jak o ile to nie pasuje do jego teorii. W tym przypadku tekst zawarty w hieroglifach nie pasuje, nawet cały obraz nie pasuje to dlatego tylko w swoim programie pokazuje krótki wycinek czegoś co wygląda na obcego i już szybko przechodzi do następnego wątku. :D</blockquote>Dokładnie. Oni wszyscy dobrze wiedzą, że to co pokazują nie przedstawia tego co mówią że przedstawia. Wszystko wyrwane z kontekstu. Wciskają kity, aby sensacja była.
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2014 2:58 pm przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="116655" data-time="1410594743">Sfinks dla mnie potwierdzeniem że przed Egiptem była inna cywilizacja w czasach gdy jeszcze padał deszcz.</blockquote>Możesz wyjaśnić dlaczego akurat Sfinks?

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="116655" data-time="1410594743">Prędzej bym uwierzył że to obiekt kultu niż grobowiec.</blockquote>Obejrzyj film, link w pierwszym poście. Sądzę, że akurat w tym wypadku autorzy mają rację. Przeznaczenie związane z gwiazdami i obserwacją nieba. Jak większość podobnych budowli.
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2014 3:08 pm przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: robrep »

Bo Sfinksa sam widziałem w Egipcie, wrzucałem tutaj zdjęcia. Od razu rzuca się w oczy, że głowa nie pasuje do reszty i jest przerobiona. Odcień kamienia zupełnie inny, wielkość, brak symetryczności. Potem szukałem informacji na ten temat i jakiś geolog stwierdził, że na grzbiecie są wyraźne ślady geologiczne z czasu gdy jeszcze w Egipcie padał deszcz. http://paranormalne.eu/forum/topic/8075-dziwny-wygld-sfinksa/?hl=sfinks
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="116692" data-time="1410688710">Od razu rzuca się w oczy, że głowa nie pasuje do reszty</blockquote>Owszem, rzuca się w oczy. Tylko, że głowa została przerobiona w późniejszym czasie i nie jest to nic nowego. Najprawdopodobniej sfinks miał początkowo głowę szakala (lub co mniej prawdopodobne - lwa), a dopiero później została przerobiona na głowę faraona (Chefrena). Tak mówią oficjalnie.



Z tym że moja teoria jest mniej więcej taka, że głowa przedstawiała postać z którą związane były piramidy. Piramidy mogły być wejściem do jakiejś świątyni (podziemne korytarze pod Gizą)

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="116684" data-time="1410679576">Może świątynia Ozyrysa??</blockquote>Np. Ozyrysa (stąd głowa człowieka, która nie przedstawia tak naprawdę Chefrena, ale Ozyrysa).



Do świątyni Amona [w Karnaku] od strony Nilu do pierwszego pylonu prowadziła aleja procesyjna z 40 sfinksami o głowach barana (baran to święte zwierzę Amona). Za Wikipedia. Sfinksy mogą być więc związane z bóstwem czczonym w świątyni.



Tak więc za czasów egipskich głowa Sfinksa mogła być przerobiona na człowieczą (Ozyrys), bo czczono tam Ozyrysa. Dlaczego przerobiona? Bo Egipcjanie przejęli piramidy od innej cywilizacji. Co zatem przedstawiała głowa wcześniej? Coś związane ze starszą cywilizacją, a piramidy miały wtedy przeznaczenie związane z gwiazdami i obserwacją nieba. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="116692" data-time="1410688710">jakiś geolog stwierdził, że na grzbiecie są wyraźne ślady geologiczne z czasu gdy jeszcze w Egipcie padał deszcz.</blockquote>O tym nie słyszałem, ślady deszczu? Możesz przybliżyć? Gdzie to wyczytałeś?



 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="116684" data-time="1410679576">kilka lat temu potwierdzili, że bloki z piramidy to w zasadzie beton, czyli że zostały odlane.</blockquote>Dokładnie. Nie ma innego wytłumaczenia dla mnie. Nie mogli tak dokładnie oszlifować kamieni, nie mogli tych kamieni przetransportować. To nielogiczne, nie w 20 lat (swoją drogą skąd pewność, że budowa trwała dokładnie tyle). Logiczne jest to że bloki zostały odlane. I to nie tylko te z piramid z Gizy. Jest dużo przykładów idealnego szlifu i wycięć (wspomniane wcześniej Puma Punku).



Zastanawia mnie jeszcze kwestia posągów Moai z Wyspy Wielkanocnej. Jak oni je przetransportowali (wylane nie zostały) i jak umieścili w ziemi? Bo one pod ziemią są dłuższe niż nad. Zapewne trochę osiadły, ale jak je postawili? O co chodzi z tymi długimi palcami? (Widać na pierwszym zdjęciu, poniżej rysunek jak to wygląda).

[ external image ]

[ external image ][ external image ]



Albo jak Egipcjanie (?) chcieli przetransportować ten niedokończony obelisk? I dlaczego go nie ukończyli?



[ external image ]
Ostatnio zmieniony ndz wrz 14, 2014 5:05 pm przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”