"Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="117034" data-time="1412190068">I teraz gość o takim ego by uważać się za boga buduje piramidę i nie umieszcza tam napisu TO JA TO ZROBIŁEM CHU-FU ODDAJ MI POKŁON BO JESTEM TWOIM PANEM ? czy cos w tym stylu ,a nie ma nic takiego. Każesz całemu narodowi budować coś tak ogromnego i nie zostawiasz notki że to ty ,oni zresztą też nie zostawili.</blockquote>Właśnie, nie ma takich przekazów. Są hieroglify, które mogły być naniesione sporo po budowie piramid. Wciąż snuje się za mną koncepcja, że Egipcjanie przęjęli piramidy po innej cywilizacji. Albo chociaż, że budowano je znacznie dłużej niż te podawane 20 lat. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="116734" data-time="1410895503">Wracając do filmu i piramid. Gościa, który zlecił przycięcie piramidonu powinno się za nabiał powiesić na mocnej gałęzi żeby długo dyndał.</blockquote>No racja, racja Jasiu. Po co to zrobiono? Trochę bezsensu.

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="116734" data-time="1410895503">Film wysnuwa ciekawą koncepcję zegara gwiezdnego........Jeśli przyjmiemy, że podróż w czasie jest możliwa to taki zegar nabiera sensu i znaczenia.</blockquote>Jak powiązałeś ten zegar z podróżami w czasie?
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2014 1:19 pm przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Arek 1973 »

Tak Arku, masz całkowitą rację. Ja też jestem za tym  żeby archeolodzy wykuli  z  skały takie obeliski, albo jak miano budować piramidę to chciałbym żeby w taki sposób (jak mówią)  żeby  postawili  kamienne bloki. W sprawie  kamiennych posągów  z  Wyspy Wielkanocnej znajdują  i  w kamieniołomie   a i przy odkopanych posągach  ich  narzędzia  pracy, które nawiasem mówiąc są  w muzeach, i niech takimi narzędziami sami wykują posągi..........gdy kiedyś  się tak stanie , nawet po  latach pracy  to chyba będzie to dostateczny dowód
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: niedzwiec »

Zgadzam się z wszystkim, co tu powiedziano. Oglądałem kiedyś jakiś dokument na YT o tajemnicy piramid, ale za cholerę go nie mogę znaleźć. Pamiętam jeno, że trwał prawie 3h. Mocno naciągany momentami, ale fajne teorie prezentował, których nie słyszałem wcześniej, np.: że piramidy były maszynami, albo elektrowniami i, że są dużo starsze niż się uważa. Szkoda, że go nie mogę namierzyć. Wszystko, co na ten temat wyczytałem, zdaje się potwierdzać, że piramidy (jak i wiele innych, podobnych obiektów) są dużo starsze i bardziej tajemnicze, niż może nam się wydawać.
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

@niedzwieć

3 h? Sporo. Jeśli przypadkiem jednak namierzył byś ten film, to podziel się na forum tutaj.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bercik" data-cid="117112" data-time="1412372212">@niedzwieć

3 h? Sporo. Jeśli przypadkiem jednak namierzył byś ten film, to podziel się na forum tutaj.</blockquote> Znalazłem - https://www.youtube.com/watch?v=CHY6Qkgf_qsMiejscami mocno naciągany, jak większość dokumentów tego typu, ale niemniej jednak, uważam, że dość ciekawy.Aha - trwa 3.5h...
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

@niedźweć

Dzięki wielkie za link. Obejrzę w niedzielę i podzielę się wrażeniami.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: niedzwiec »

Zgadza się, dalej to już tylko doją. Nawet w South Parku darli z nich łacha w odcinku o Thanksgiving (jeśli ktuś widzioł). 
Awatar użytkownika
Bercik
Infrzak
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 6:20 pm

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: Bercik »

Zgadza się to o Ancient Aliens. Pierwsze odcniki były całkiem fajne. Teraz...



Ale wracając do tematu piramid, filmu jeszcze niestety nie oglądnąłem, 3,5 h to sporo, zwyczajny brak czasu, muszę to nadrobić.



W międzyczasie chciałbym jednak wrócić do kontekstu Sumeryskich tabliczek z Niniwy, wspomnianych przez niedźwiedzia. Otóż zapoznałem się troszkę bliżej z tym tematem i zaintrygowało mnie kilka wątków. Sumerowie mieliby być pierwszą cywilizacją, która sięgała czasów Atlantydy. Czy mogła to być pierwsza cywilizacja? Znali układ planetarny, dodatkowo wprowadzili 12 planetę, Nibiru. Naukowcy twierdzą, że znali oni "tylko" pięć planet. W każdym bądź razie, Nibiru (przez naukowców interpretowana jako Jowisz) była ściśle związana z bogiem Mardukiem (przewija się on wielokrotnie w kulturze Sumerów). Miała być "gwiazdą" tegoż boga. Marduk miał być nikim innym jak przybyszem z kosmosu, z właśnie tej planety. Co więcej miał być członkiem rozbudowanej cywilizacji, która zwała się Anunnakami. Anunnaki miały stworzyć Ziemian, jako swoich poddanych, miało wyglądać to tak: kosmici wydobywali na Ziemi surowce, było to żmudne, stworzyli więc rasę ludzi, w połączeniu 90% genów małpy, zamieszkującej planetę i 10% genów swoich własnych.



[ external image ]



Tak miały wyglądać Anunnaki (istoty ze skrzydłami powyżej). Obraz z wielu tabliczek sumeryjskich.



Na kilku tabliczkach można zaobserwować "statki" podobne do wybrażeń współczesnych statków UFO. Ponadto na wielu są inskrypcje wskazujące na umiejętności lecznicze, znano prawo, dobrze budowano, znano systemy kanalizacji i nawadniania. I najważniejsze, czyli planety. Jak wspomniałem wcześniej, naukowcy to negują, jednak Sumerowie znali 11 planet + 1 dodatkową. Znali więc Urana, Neptuna i Plutona, planety które odkryto w latach 1781-1930! Dodatkowo ta tajemnicza dwunasta planeta. Na pewnym forum znalazłem taką notkę: "Później zaś przeniknęła z zewnątrz do naszego Układu Słonecznego jeszcze jedna planeta (o babilońskiej nazwie Nibiru czy też Marduk). Dziś między planetami Marsem i Jowiszem jest rażąco duża luka, w której znajduje się ciąg asteroidów. Jej pojawienie się spowodowało zmiany w grawitacji wszystkich planet (miała ona odwrotną trajektorię!), a w dalszej konsekwencji - potężne wybuchy i katastrofy, po których powstały nowe księżyce. Z czasem doszło do zderzenia Tiamata z jednym z księżyców Nibiru/Marduka. Druga i ostatnia kolizja nastąpiła, gdy intruz (Nibiru/Marduk) jeszcze raz okrążył Słońce. Jeden z księżyców Nibiru/Marduka spowodował oderwanie się górnej części Tiamata. Ta część została skierowana na nową orbitę i porwała za sobą księżyc o nazwie Kingu. Powstała z nich para: Ziemia i Księżyc."



Znali również matematykę.

"Podstawę sumeryjskiej matematyki stanowił układ sześćdziesiętny z liczbą 60 jako bazową. Sumerowie podzielili złożony z 12 znaków (kręgów zwierzęcych) zodiak - z którego korzystamy również my - na trzydziestostopniowe części. Po dziś dzień znajdują zastosowanie sumeryjskie wyliczenia okręgu (360 stopni), godzin (2×12=24), dni, tygodni, miesięcy i roku kalendarzowego (365,24 dni). Grecki wyraz gaia (łac. gaeo), oznaczający: bogini urodzaju, wywodzi się z sumeryjskiego ki lub gi (wyraz, ziemia)."



Zauważyłem dodatkowo, że zigguraty, czyli sztandarowe budowle Sumerów, mogły być pierwocinami piramid, poźniej nieco zmodyfikowane. Czy Sumerowie mogli być pierwszą "starszą" cywilizacją? Czy może tu być prawdziwy związek z jakąś obcą rasą spoza Ziemi?
tomeru
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:01 am

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: tomeru »

Witam wszystkich – dzisiaj natknąłem się na ten wątek na forum i skłonił mnie do rejestracji bo poruszone jest tu wiele ciekawych kwestii nad jakimi niejednokrotnie się zastanawiałem i tu będę mógł w jakimś sensie zweryfikować swoje spojrzenie na te kwestie.

W temacie samej Gizy rzeczywiście jest wiele wątpliwości, które są trudne do wyjaśnienia – a na pewno historycy / archeolodzy głównego nurtu nie ułatwiają tego.

Wiek sfinksa rzeczywiście jest wątpliwy patrząc na ustalenia geologów :

http://www.youtube.com/watch?v=aWonNtXu8nE

ich ustalenia jako naukowców reprezentujących nauki ścisłe jest dla mnie bardziej obiektywny niż domniemania historyków , często nie poparte obiektywnymi badaniami doświadczalnymi o jakich w tym wątku już pisano (brak prób rekonstrukcji, lub odtworzenia technologii). W pewnym sensie mam pojęcie o pracy z różnego rodzaju materiałami (metalem , betonem) i widzę z racji wykonywanej pracy jakiego nakładu pracy tak logistycznej jak fizycznej wymagają pewne przedsięwzięcia. Dlatego film od którego watek „wystartował” jest dla mnie jednym z lepszych dokumentów kwestionujących oficjalną historię – nie tylko Egiptu. Pan Dunn ma pojęcie o tym co mówi jako inżynier, a historycy określający wazy kamienne znalezione w Egipcie jako naczynia o przeznaczeniu sakralnym – bądź innym, traktujący je jako standardowy wytwór w tamtych czasach nie próbując zweryfikować technologii w jakiej je wykonano – jak dla mnie są po prostu bajarzami .

Nie ukrywam , że wierzę w istnienie wcześniejszej cywilizacji przedpotopowej. I wychodzę z założenia że, ktoś zadający kłam takiemu twierdzeniu musi wziąć na siebie ciężar wykazania możliwości technicznych jakie doprowadziły do stworzenia wielu dla mnie niewyjaśnionych rzeczy i budowli o których film traktuje.

Czy nie jest dziwnym to , że dzisiejsi naukowcy odnajdują pewne elementy zbieżne między postrzeganymi w kategoriach mistyki i filozofii a fizyki kwantowej :

http://innemedium.pl/wiadomosc/starozytni-chinczycy-znali-zasady-fizyki-kwantowej

Inne nie wyjaśnione kwestie to cały szereg wątpliwości w świetny jak dla mnie sposób wyrażonych na blogu : http://popotopie.blogspot.com/ polecam zapoznanie się z nimi ponieważ autor naprawdę przykłada się do przedstawianego materiału i poruszanych kwestii.

Za wątpliwe ale dające do myślenia można uznać takie informacje :

http://innemedium.pl/wiadomosc/wielkie-megalityczne-konstrukcje-zlokalizowano-syberii

ale zestawiając je z tym :

http://treborok.wordpress.com/slowianszczyzna/arkaim-kolebka-slowianskiej-aryjskiej-cywilizacji/

człowiek może jednak wpaść w wir wątpliwości , których żaden naukowiec obiektywnie nie jest w stanie rozwiać …… 
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "Tajemnice Piramid" i "starsza" cywilizacja - dyskusja

Post autor: arek »

Tak się czasem zastanawiam, wg. nauki akademickiej, kamienne bloki ,Egipcjanie, obrabiali przy pomocy dłut miedzianych i młotków drewnianych. Każdy z kamieniarzy miał ich co najmniej kilka na wyposażeniu. Ile ton miedzi potrzeba na to wyposażenie. I teraz, na miejscu obróbki powinno być pełno pyłu miedzowego. Czy coś takiego odnaleziono ? Znaleziono natomiast kamienie w Baalbek. Megality w Turcji .Puma Punku. itp.  Na pewno pierwszymi cywilizacjami były te Neandertalczyków. Problem z odnalezieniem ich ruin jest taki, jak z odnalezieniem miejsc obrządków religijnych Słowian, na ich miejscu powstały inne, niszcząc to, co było wcześniej.
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2014 7:46 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”