Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

W ostatnim czasie dwukrotnie doszło do obserwacji świateł nad Bałtykiem . Czy to nie oby flary wojskowe z jakiś odbywających się ćwiczeń ? Przypomina mi to inne zdarzenia z udziałem takich świateł w Mrzeżynie czy Greiswaldzie. https://www.youtube.com/watch?v=ztAg1AAx22U i nad Helem bardzo ciekawe https://www.youtube.com/watch?v=Z9_duTx1Uxw Czy z INFR-y otrzymaliście jakieś sygnały w tej sprawie ?
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2014 3:11 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: Katarzyna_1 »

Eee, do Kalingradu i Kłajpedy to niezybyt daleko z nad Zatoki Gdańskiej.  Może z tamtąd teświatła?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

To Kwiecień jest autorem tego filmu i miał niezłego farta. Nie mówcie hop puki nie wyjaśnicie czym są światła. Czakawartin to, że coś odpada w dół wcale nie musi być flarą, może, ale nie musi ? Podobne odpadanie od większych świateł nagrano wiele razy w Meksyku/Argentynie tyle, że tam były to jasne światła i za dnia często w IR. Na pierwszym filmie widać odbicie świateł na morzu zatem nie mogło to być aż tak strasznie daleko ? Nikt z Ws nie zwrócił uwagi na ''błyski'' świateł, które szybko zmieniają położenie ? Jedynie co przychodzi mi do głowy to dalekie eksplozje ?
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: observator »

Kamery to dobra rzecz do ogólnej rejestracji zjawiska, ale do rozpoznania pod względem szczegółu już nie. Zapewne to coś z wojskiem związane było, ale stuprocentowej pewności nie ma z powodu marnej rozdzielczości obrazu. Flara użyta w dzień nie bardzo ma sens.
Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2014 6:46 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
przemek79
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 2:55 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: przemek79 »

Przecież to flary i samolot
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: Arek 1973 »

Tak się przypadkiem stało że parę dni  temu ukazał się art.   o  "Ocean-X-Team"  tych  poszukiwaczy skarbów  którzy  odkryli  anomalię na dnie Bałtyku .  7. września  Dennis Asberg  próbował na pokładzie statku dostać się tam na "swoje" miejsce ale nie pozwolono  z powodu manewrów NATO na Bałtyku. Asberg boi się  że to przykrywka a tak  naprawdę oni  badają  jego odkrytą  anomalię..... W każdym bądż  razie to była  pierwsza wskazówka  że jakieś wzmożone siły operują  na morzu. Oficjalne zapytanie  o manewry zakończyły się odpowiedzią o  poligonie  "Northern Coasts-14" (NoCo-14). trwającym od 1 -12 września.  Wprawdzie poligon odbywa się dość tak na północy Bałtyku, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nie wiem :P
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

Czakrawartin dziękuję za tak okazałe przypomnienie mi ortografii zdarza się każdemu, kiedyś i Tobie o tym przypomnę obiecuję i będę miał na oku co i jak piszesz. Czakrawartin mam zapytanie ? Czy widziałeś w życiu flarę skoro jesteś taki pewny, że to one ? Ja żadnych dymków nie widzę, pomimo , że mam ok wzrok. To teraz mnie rozbawiłeś czy widziałeś  helikopter, który zmienia nagle swoją pozycję jak na filmie ? Nie wiem dlaczego poruszasz personalne wycieczki w sprawie Kwietnia, nie interesuje nas co robił/ robi, ale interesuje nas film i to jest tematem wątku a nie osoba Pana Kwietnia. Panowie czy znacie flary, które same z siebie wypuszczają inne ? Bo tak jest na filmie, i nie do końca mnie one przekonują jak na razie.
przemek79
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 2:55 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: przemek79 »

Znamy
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

To proszę o jakiś przykład film/zdjęcia itp.
przemek79
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 2:55 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: przemek79 »

Z kazdej normalnej dużej flary "kipią" mniejsze. To przeciez normalne, tak działaja flary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”