Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

Jakiego eksperta od wszystkiego  nie dorabiaj mi tego czym nie jestem  - mów za siebie ! Nie odpowiedziałeś nawet na tak proste zapytanie w sprawie flar a to przecież nie trudne  ? Przemek czekam na konkrety a nie puste słowa ;)
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: Przemekkk666 »

Na filmie z Helu rzeczywiście widać jakieś błyski na lewo i do góry od tych świateł i na pewno nie są to żadne fleshe bo i skąd?Przemek79 może i to normalne ale podeślij linka w takim razie jakiegoś, bo ja również takiego efektu nigdy nie widziałem - mam na myśli "wychodzenie" z rac innych świateł. Jeżeli to coś wojskowego to z pewnością jakaś nowość.Poza tym o jakim Ty samolocie piszesz? Owszem przelatuje jakiś ale z tego co widzę to jakaś zwykła awionetka tak na oko, ale przede wszystkim leci w momencie, gdy światła już dawno są na niebie i bliżej od nich, więc co to za pomysł niedorzeczny?
Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2014 5:57 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: Przemekkk666 »

Nie jestem ufologiem, wiele razy już to mówiłem. Poza tym nikt nie mówi, że to nie są flary czy race. Oddzielną kwestią są te dziwne blyski
Ostatnio zmieniony pt wrz 19, 2014 8:46 am przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
przemek79
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 2:55 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: przemek79 »

Te dziwne błyski to migajace światła samolotów ... codziennie je widać na niebie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

Przemek piszesz totalne głupoty, masz poważne kłopoty z identyfikacją samolotów widzę. Czakrawartin nadal nie odpowiedziałeś mi na zapytanie ? To widocznie cię przerasta ? To udowodnij mi, że to nie wychodzi z drugiego światła czekam na jakiś film/zdjęcia na poparcie Twoich argumentów  bo jak na razie to same puste słowa wiem wiem i na tym się kończy. To ty ''wierzysz'' w ufologów - bez komentarza ;)  Panowie jak pewna informacja się potwierdzi to hipoteza flar runie jak domek z kart, ale jeszcze nie mogę o tym pisać, acz sprawa nie tylko nas zainteresował ;)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: Katarzyna_1 »

Nie powinnam może zabierać głosu w t/t bo się nie bardzo znam, a poza tym to baba jestem. Niemniej intuicyjnie kojarzą mi się te obrazki z filmu z rakietą Buława wystrzeloną z nad morza Białego właśnie w tym czasie. Może jakieś "odpryski" albo cuś.. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: observator »

Mnie wkurza ten dziadowski sposób filmowania. Ludzie nie rozumieją że kamerę należy bezwzględnie ustawić nieruchomo, nawet na glebie i wyłączyć autofocus. Ustawić obiekt w centrum kadru, najechać zoomem, wyostrzyć manualnie i rejestrować najpierw z jakimś kontekstem, potem na zbliżeniu i nie poruszać kamerą do końca nagrywania. Można wtedy wyciągnąć wnioski o wzajemnym przemieszczaniu się obiektów i ruchach względem kadru. To ważne, ale przeciętny filmowiec z wrażenia nie myśli o takich sprawach i wszystkie te filmy wyglądają podobnie: są byle jakie, z ciągłym zoomowaniem i utratą ostrości. Obiekty mimo wszystko wyglądają zagadkowo i aż prosi się żeby trafił się tam ktoś z lornetką, ale w komentarzach nie ma o tym mowy.
Ostatnio zmieniony pt wrz 19, 2014 5:35 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: azor »

Observator masz rację, zauważ, że ktoś obok robił za statywu zdjęcia lub kręcił film ? Napisałem w tej sprawie do Dowództwa Sił Lotniczych w Warszawie jak uprzednio,zobaczmy co odpiszą ?
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: _Maciej_ »

To raczej flary będące celem do strzelań a te błyski mogą być faktycznie błyskami od pocisków . Ale dobrze że jesteście czujni i nie wrzuciliście tego pod "LAMPNIONY" z marszu! https://www.youtube.com/watch?v=lENAxPZfluE&app=desktop od 14:48 -



Ps autor filmu Kwiecień mówił o tym że latają CASY (lub ktoś tam obok mówił). Pewnie nie latały żadne CASY a Bryzy z Siemirowic i możliwe nawet że to one flary zrzucały.. A dlaczego tak sądzę? Ponieważ one operują w tym rejonie to raz ale po drugie że w w/w filmie prosze zobaczyć od 13:44 .
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Światła nad Zatoką Gdańską i Helem

Post autor: _Maciej_ »

ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”