Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: chmura »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="117462" data-time="1412949256"> Nie nowa, nie nowa, trójkąty były obecne już setki lat temu o ile dobrze kojarzę. Powiedziałbym, że to obecnie najbardziej popularna forma.</blockquote>Na dawnym zdjeciu, w ikonografii to jeden przyklad na trojkatny obiekt kojarze, ten nastepny juz bardzie kanciasty :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: _Maciej_ »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="zyni" data-cid="117413" data-time="1412919520">Drodzy Panowie nie czytacie ze zrozumieniem.Nie upieram się,ze to co widziałam to było UFO.Mam też za dużo lat aby bawić się w wymyślanie nieprawdopodobnych historii.Gdy zobaczy się coś takiego zdziwienie i zaskoczenie jest ogromne.Jest też nutka strachu-w końcu to niewiadome.Samoloty latają na różnych wysokościach-to wiem.Jestem kobietą ale nie jestem bezmózgowcem.Przeczytajcie jeszcze raz moją relację.Który samolot potrafi zrobić manewr cofania (płynnego)do tyłu po wcześniejszym zatrzymaniu się i zawieszeniu w powietrzu.To chwilę trwało przypominam,ze wypaliłam papierosa.Nie prosiłam sie zeby to zobaczyć jednak "było mi dane".Ja wiem co widziałam mimo,ze nie wiem jak to nazwać.Kto chce wierzyć niech wierzy.Pozdrawiam i życzę podobnych wrażeń</blockquote> Nie przejmuj się tutaj na forum dziwnym trafem jest dużo sceptyków podobnie jak na nautilus i paranormalne pl niektórzy wręcz uwielbiają wykpiwać i wmawiać komuś że widzieli " samolot" "lampion" i balon meteo lub cokolwiek innego nieważne że te tłumaczenie jest niekiedy bezsensowne.Ja Ci wierze.
Awatar użytkownika
zyni
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 10, 2014 5:29 am

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: zyni »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="117463" data-time="1412949555">Nie wiem czy w Twoim słowie - rewelacyjnie - jest nuta sarkazmu, czy piszesz poważnie?? Mam jednak nadzieję, że nie uważasz starożytnych za głupków, którzy nie umieją rozeznać "Chwały Pana" od dymiącej góry. Wg mnie widziałaś statek powietrzny w kształcie trójkata  napędzany tzw technologią UFO :D</blockquote>nie ma sarkazmu,podziwiam naszych przodkow.Moim zdaniem umieli rozpoznac tyle ze przewodzili im duchowni przywodcy a oni zawsze potrafili interpretowac wszystko po swojemu i przekazac to w odpowiedni sposob mniej swiatlym.Mieli tez barwniejszy jezyk na okreslanie tego co widza.Wierze jednak,ze wtedy dzialo sie wiele z udzialem kogos kto na Ziemi pewno urodzony nie byl



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="_Maciej_" data-cid="117472" data-time="1412961986"> Nie przejmuj się tutaj na forum dziwnym trafem jest dużo sceptyków podobnie jak na nautilus i paranormalne pl niektórzy wręcz uwielbiają wykpiwać i wmawiać komuś że widzieli " samolot" "lampion" i balon meteo lub cokolwiek innego nieważne że te tłumaczenie jest niekiedy bezsensowne.Ja Ci wierze.</blockquote>nie przejmuje sie sceptyzmem.Kazdy ma swoje prawdy.Zwrocilam tylko na nielogicznosc wyciaganych wnioskow.Dzieki za wsparcie



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="117462" data-time="1412949256"> Nie nowa, nie nowa, trójkąty były obecne już setki lat temu o ile dobrze kojarzę. Powiedziałbym, że to obecnie najbardziej popularna forma.</blockquote>podobna do mojej jest relacja z obserwacji w Lublincu,tez trojkat
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="117444" data-time="1412939557">Myślę, że trudno to wytłumaczyć, tym bardziej jak się ma wrażenie, że to są obiekty typowe, a nie są . Przychylam sie do tego, co kiedyś Azor o tym pisał, że to jakaś nowa forma UFO...</blockquote> Dlaczego od razu nowa? Nawet niejaki BR ma na okładce jednej ze swych książek szkic takiego obiektu, rzekomej Aurory.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="_Maciej_" data-cid="117472" data-time="1412961986"> Nie przejmuj się tutaj na forum dziwnym trafem jest dużo sceptyków podobnie jak na nautilus i paranormalne pl niektórzy wręcz uwielbiają wykpiwać i wmawiać komuś że widzieli " samolot" "lampion" i balon meteo lub cokolwiek innego nieważne że te tłumaczenie jest niekiedy bezsensowne.Ja Ci wierze.</blockquote> Tylko że to nie jest kwestia wiary a wiedzy. A sceptyczne komentarze świadczą o zaangażowaniu czytających, od czasu do czasu wypowie się ktoś kto naprawdę zna się na lotnictwie, astronomii czy metereologii i można się czegoś nowego dowiedzieć. Ponadto dopiero po "przerobieniu" krytycznego materiału i wykluczeniu konwencjonalnych wyjaśnień, można zaliczyć dany przypadek do "UFO", "paranormalnych" itd. Trywialna opinia? Pewnie że tak. Tylko że to też musi działać w drugą stronę, tzn. też nie można podciągać wszystkiego na siłę pod lampiony, balony, gazy bagienne i drony. PS. to nie jest nautilus ani paranormalne. Uprasza się uprzejmie o wzięcie tego pod uwagę :)
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: Arek 1973 »

Cóżżż, Charlie2tango  już  dobrze  napisał   o co  chodzi......ja sam nie mam już wątpliwości  co  do  samolotów które przelatują  nad Radzionkowem ponieważ  ci  ludzie którzy  pokazywali  na samolot   i mówili  że  leci do Pyrzowic nie mieli  pojęcia czy naprawdę tam  będzie lądować czy też  nie. Użytkownik  forum  dobrze napisał  że mogły to  być samoloty  które lecą  dalej bo   i mnie   się ta wysokość wydawała za wysoka,,,,, w moim życiu  też parę razy leciałem samolotem  i wiem że  przed docelowym  lotniskiem samolot  schodzi znacznie na mniejszy pułap i to  wiele km.  już przed lotniskiem.....Po  przeczytaniu  wszystkich  postów obserwację zaliczyłbym do  typowego  ufo czyli  obiekt bez  wytłumaczenia
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: _Maciej_ »

Charlie ja też się interesuje lotnictwem hobbysticznie od dawna ale jak nagrałem błyski ufo to odpowiedź otrzymałem mocno sceptyczną :) no niestety to też są fakty :). pozdro.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="_Maciej_" data-cid="117520" data-time="1413072022">Charlie ja też się interesuje lotnictwem hobbysticznie od dawna ale jak nagrałem błyski ufo to odpowiedź otrzymałem mocno sceptyczną :) no niestety to też są fakty :). pozdro.</blockquote> Z tego co pamiętam moja odpowiedz nie była zbyt entuzjastyczna, ponieważ jak dobrze wiesz, te błyski były naprawdę słabo widoczne, żeby nie powiedzieć, że wogóle, ale może to ja ślepy jestem :)Ale wiesz, ja się tym chociaż troszkę zainteresowałem i chyba tylko ja albo jako jeden z nielicznych ;)
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="117519" data-time="1413070607">..Po  przeczytaniu  wszystkich  postów obserwację zaliczyłbym do  typowego  ufo czyli  obiekt bez  wytłumaczenia</blockquote>

 Błagam - nie róbcie tylko z tego kolejnego drona :) Takiego manewru jak opisany przez świadka, nie jest w stanie wykonać po cichu nawet samolot pionowego startu i lądowania, a już napewno nie na dużej wysokości. Samoloty pasażerskie zaś mają błyskające światła pozycyjne - codziennie widzę ich kilkadziesiąt (mieszkam blisko Heathrow) i nie sposób tego pomylić z trójkątem z czerwonymi światłami po boku i z jednym białym w środku jak w opisie świadka. Z tzw. wytłumaczeń racjonalnych pozostaje jeszcze jedna szalona :) możliwość - tzw. amerykańska flota antygrawitacyjna.
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2014 4:46 pm przez charlie2tango, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Latający trójkąt nad Piekarami Śląskimi (20 września 2014)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="charlie2tango" data-cid="117533" data-time="1413132100">Samoloty pasażerskie zaś mają błyskające światła pozycyjne </blockquote> Nie to, żebym się czepiał ale żeby było precyzyjnie, to te błyskające to są stroboskopy, natomiast czerwone i zielone nie błyskające to są pozycyjne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”