"Latające gwiazdy" w Białymstoku

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Anymous
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 01, 2014 1:24 am

"Latające gwiazdy" w Białymstoku

Post autor: Anymous »

Widziałem dzisiaj coś bardzo dziwnego. Przypadkowo zauważyłem jasny punkt na niebie za oknem na bezgwiedznym niebie. Początkowo uznałem, że to gwiazda ale obiekt był bardzo jasny i wydawał się bliższy niż coś tak odległego jak gwiazda. Przyglądałem się temu czemuś przez jakiś czas ale pozostawało w bezruchu i świeciło się jednolitym, jasnym kolorem. Miałem już sobie odpuścić obserwację i uznać to za gwiazdę kiedy zaczęło się to poruszać, na początku bardzo powoli, aż przyspieszyło i znikło nad moim blokiem, bardzo wysoko. Jak przelatywało zauważyłem jak mrugało z tego jakieś inne, również jasne, białe światło. Nie leciało to z nadzwyczajną prędkościa jak mają to w zwyczaju "UFO", ale mimo wszystko... co to było? Dlaczego wisło w bezruchu przez kilka minut i nagle ruszyło? Co to mogło być? Zauważyłem to około godziny temu. Jakiś czas temu widziałem podobne zjawisko, ale nie wpatrywałem się temu, ponieważ uznałem to za gwiazdę. Dzisiaj zrobiłbym tak samo. Dobrze, że poobserwowałem to chwilę dłużej i zauważyłem jak ten martwy punkt ruszył z miejsca i odleciał w głuchej ciszy nocy.  Obiekt był widziany w okolicach zwierzyńca. Wcześniej widziałem podobne jasne punkty w okolicach Lidla koło Galerii Białej(nie bezpośrednio nad lidlem, ale jak szło się do tego sklepu było widać w oddali jasny punkt jakby powoli się poruszający). Nie wiem co o tym mysleć. Widział ktoś coś podobnego w Białym?
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: "Latające gwiazdy" w Białymstoku

Post autor: _Maciej_ »

Ja raz widziałem taki punkt świecący dziwnie emanujący coś jak flara a następnie ruszył bardzo szybko horyzontalnie wysokość oceniam na max 1,5 km  oczywiście to tylko mój szacunek to było pewnie Ufo a twoja obserwacja, cóż Ufo nie wykluczone. Jeszcze możesz brać pod uwagę jakiegoś quadrocoptera. Pytanie o której to godzinie było? W nocy dziisaj (czyli z wczoraj na dzisiaj tj. noc z 30września na 1 października 2014 ) ???
Anymous
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 01, 2014 1:24 am

Re: "Latające gwiazdy" w Białymstoku

Post autor: Anymous »

Było to wczoraj około 2 nad ranem. Niebo ciemne jaksmoła, jeden jasny punkt który był BARDZO daleko ale świecił wyraziście. Po dłuższej  obserwacj zaczął się delikatnie ruszać i nagle ruszył z większą(ale nie ekstremalną) prędkością przelatując wysoko nad moim blokiem stając się niewidocznym. Obiekt był zbyt wysoko i daleko jak na quadrocopter jak na moje oko. Nie wiem czy było to coś materialnego, ponieważ widziałem tylko załamane światło(tak jak obserwujesz gwiazdy), które nagle po kilku minutach zaczęło się przemieszczać. Gdy nadlatywało do bloku migotał z tego głównego światła jakiś inny, biały punkt, ale o wiele słabiej, Ja akurat mieszkam w wieżowcu na najwyższym piętrze i mam widok na lasy po horyzont, obiekt był naprawdę wysoko i daleko, przynajmniej tak mi się wydawało.
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: "Latające gwiazdy" w Białymstoku

Post autor: _Maciej_ »

Obserwujcie a będzie wam dane zobaczyć wtedy urwą się śmiechy i spekulacje ot. Weźcie piszcie date obserwacji np. w temacie obserwacja ta i ta dnia 2.05.2009 przykładowo bo wczoraj/ dzisiaj to się wszystko później miesza i jest bałagan. Zawsze jak widzisz ufo lub masz przypuszczenie że to Ufo po paru dnia wpisuj w google ufo i DATA można coś znaleźć ciekawego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”