NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Komentarze do najnowszych artykułów na portalu infra.org.pl
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] Uczeni z Southampton University twierdzą, że znaleźli dowody na to, iż człowiek w stanie śmierci klinicznej zachowuje świadomość przez co najmniej kilka minut. Rzuca to nowe światło na zagadkę doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE) i pozwala mieć nadzieję, że neurologia i medycyna przyszłości odpowiedzą na odwieczne pytanie: czy doświadczenia przedśmiertne to jedynie wytwór mózgu czy obiektywna rzeczywistość? WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: danut »

Były już i wcześniej przeprowadzane takie eksperymenty w celu wychwycenia tej możliwości, istnienia świadomości poza mózgiem i poza życiem tu. Będzie o tym w naszej książce, współautorka przywołuje dokładnie, gdzie kiedy i kto je wykonywał. Oczywiście zrealizowane z pozytywnym wynikiem, kiedy to świadomość osoby, która zgodziła się na ten eksperyment już po prawdziwej swojej śmierci odpowiedziała przez swoją aktywność na czujnik.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117355" data-time="1412790956"> współautorka przywołuje dokładnie, gdzie kiedy i kto je wykonywał. Oczywiście zrealizowane z pozytywnym wynikiem, kiedy to świadomość osoby, która zgodziła się na ten eksperyment już po prawdziwej swojej śmierci odpowiedziała przez swoją aktywność na czujnik.</blockquote>Oj , będzie się działo .Jestem niezmiernie ciekaw jak  Pani dr Danuta A.-R. nam to zapoda na ''talerzykach'' , czy będzie to ''kęs'' do przełknięcia ?A swoją drogą , obiło mi się o uszy (na ZP) , że książeczka już jest wydana .Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a .I gdzie to cacko piszące o takich przeprowadzonych ''eksperymentach'' można nabyć .  Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty'' .
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Katarzyna_1 »

"Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a".też jestem zainteresowana i chętnie przeczytam. "Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty''" .zgadza się.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="117368" data-time="1412825868">Oj , będzie się działo .Jestem niezmiernie ciekaw jak  Pani dr Danuta A.-R. nam to zapoda na ''talerzykach'' , czy będzie to ''kęs'' do przełknięcia ?A swoją drogą , obiło mi się o uszy (na ZP) , że książeczka już jest wydana .Jeżeli tak to czy w wersji standardowej czy w formie e-book'a .I gdzie to cacko piszące o takich przeprowadzonych ''eksperymentach'' można nabyć .  Wracając do temaciku , nauka z wielkim hukiem wyważa drzwi ''ewakuacyjne'' mając otwarte ''główne'' wejście na ''komnaty'' .T</blockquote> To plotka :), ukaże się w wersji standardowej najpewniej jeszcze w tym toku, na chwilę obecną jeszcze nie można jej nabyć... W sumie o tym wyważaniu drzwi masz rację, ale czasem po prostu nie ma innego sposoby, aby ludzie zwrócili na coś bardzo ważnego uwagę, gdy siedzą za mocno wpatrzeni w stare dokumenty za swoimi biurkami, wtedy musi coś huknąć i w ten sposób pokazać oczywiste.. :)
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Maria »

"Dr Parnia, który jest wiodącym ekspertem od doświadczeń z pogranicza śmieci (tzw. NDE od ang. near-death experiences) mówi, że to samo może przytrafiać się większości ludzi w ciężkim stanie, jednak pamięć o tym jest wymazywana przez środki przeciwbólowe lub uspokajające." W rodzinie miałam dwa przypadki zatrzymania akcji serca, reanimacji .Jedna osoba opowiadała póżniej co " widziała " w czasie zatrzymania pracy serca, druga otrzymała 2 dawki morfiny i nie pamieta nic.Co zastanawiające, osoba opowiadająca swoje " przeżycie"---przestała bać się śmierci, natomiast u drugiej lęk cały czas jest obecny.Jeśli chodzi o Świadomość to opisałam ja w temacie oobe, gdy podczas spontanicznych wyjść "zobaczyłam" z jakich " ciał " zbudowany jest człowiek.Co ciekawe nie widziałam tam  polączenia tych ciał " sznurami" o których pisze na blogach ezo .Zastanawiam się czym one są.Skojarzyło mi się z pajęczą siecią, tyle że może nią być sieć świetlna, a wszystko  w niej --to zapis .Świadomość to ImpulsOczywiście to tylko moje " widzenie" i nie do końca przedstawione.
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Maria" data-cid="117379" data-time="1412853268">"Dr Parnia, który jest wiodącym ekspertem od doświadczeń z pogranicza śmieci (tzw. NDE od ang. near-death experiences) mówi, że to samo może przytrafiać się większości ludzi w ciężkim stanie, jednak pamięć o tym jest wymazywana przez środki przeciwbólowe lub uspokajające." W rodzinie miałam dwa przypadki zatrzymania akcji serca, reanimacji .Jedna osoba opowiadała póżniej co " widziała " w czasie zatrzymania pracy serca, druga otrzymała 2 dawki morfiny i nie pamieta nic.Co zastanawiające, osoba opowiadająca swoje " przeżycie"---przestała bać się śmierci, natomiast u drugiej lęk cały czas jest obecny.Jeśli chodzi o Świadomość to opisałam ja w temacie oobe, gdy podczas spontanicznych wyjść "zobaczyłam" z jakich " ciał " zbudowany jest człowiek.Co ciekawe nie widziałam tam  polączenia tych ciał " sznurami" o których pisze na blogach ezo .Zastanawiam się czym one są.Skojarzyło mi się z pajęczą siecią, tyle że może nią być sieć świetlna, a wszystko  w niej --to zapis .Świadomość to ImpulsOczywiście to tylko moje " widzenie" i nie do końca przedstawione.</blockquote> Czym one są - dopiero co zatrzymałam uwagę na określeniu ciała psychiczne w innym temacie - trafne , dobre jest to określenie. Świadomość to impuls a  naładowany uczuciami, sferą duchową człowieka  tworzy odpowiednie sobie obrazy, no cóż jedni po zobaczeniu ich, gdy one są brzydkie po prostu boją się przejść do tej strefy.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="117373" data-time="1412843592"> zgadza się.</blockquote> To już ''oko demona'' ............ Wielkiej ''przedpotopowej'' Hybrydy ! nie razi Cię ??? <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Maria" data-cid="117379" data-time="1412853268">"Dr Parnia, który jest wiodącym ekspertem od doświadczeń z pogranicza śmieci (tzw. NDE od ang. near-death experiences) mówi, że to samo może przytrafiać się większości ludzi w ciężkim stanie, jednak pamięć o tym jest wymazywana przez środki przeciwbólowe lub uspokajające." </blockquote>Droga , Pani Mario , w tej materii nie potrzeba ''doków i profów'' , tytułów i podtytułów , sami jesteśmy w stanie wyciągnąć właściwe wnioski .Jak dla mnie ''cały Pan dok Parnia'' nie wnosi nic nowego w temat - ''świadomość po śmierci'' .  Wpatrując się w ''udziwnioną'' kosmologię , zadaję proste pytanko : co było pierwsze , kura czy jajko ......................... , co było pierwsze , Homo sapiens , sapiens czy ś w i a d o m o ś ć ???
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: danut »

Hybrid - może ja odpowiem na to pytanie "kura czy jajko ......................... , co było pierwsze , Homo sapiens , sapiens czy ś w i a d o m o ś ć ???"- świadomość. Ludzie wiedzą o tym od tysięcy lat, tylko że bardzo lubią udziwniać. :)
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: NDE: Odkryto dowód na istnienie świadomości po śmierci?

Post autor: Maria »

Ku-Ra, Ja-jo.......a nie ATOM ? "Droga , Pani Mario , w tej materii nie potrzeba ''doków i profów'' , tytułów i podtytułów , sami jesteśmy w stanie wyciągnąć właściwe wnioski ." Panie " oko demona" i właśnie do takich wniosków doszli lekarze dzieki takim osobistym doświadczeniom i choc sami tego nie " przeżyli" to jednak nie zaprzeczaja iż moze być tak jak opowiadają inni.Kilka jaskólek wiosny nie czyni, ale dzieki temu zmienia sie nasze postrzeganie .
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2014 5:43 pm przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
ODPOWIEDZ

Wróć do „SKOMENTUJ NOWY ARTYKUŁ”