Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Ateizm, sens istnienia, wartości i inne zagadnienia z zakresu filozofii
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

Mitologia grecka - http://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_genealogiczne_b%C3%B3stw_greckich Z Chaosu rodzi się Gaja ( Ziemia), Tatar, Ereb, Nyks, Eros Uranos- uosobienie Nieba, spersonifikowany bóg - siła kosmiczna Gaja - małżonka tak samo, uosobienie Ziemi. Gaja - symbol płodności macierzyństwa aktu rodzenia, stwarzania, sama z siebie wydaje na świat Niebo Uranosa- czy chodzi o atmosferę wokół naszej planety? Sama z siebie rodzi następnie Góry (Ourosi), z miłości jej i Eteru( powietrza) rodzi się Morze - Pontos Potem u boku swego syna a jednocześnie męża Uranosa panuję nad światem i rodzi kolejnych bogów.  Z tego z kolei związku narodzili się: najpierw Sturęcy następnie Cyklopi, w końcu Tytani Uranos obawiając się siły i potęgi swego potomstwa strąca cyklopów i Sturękich do Tartaru. - Czym jest Tartar - inna planetą, innym wymiarem, inną Ziemią?? Gaja nie chcąc by ich los podzielili również tytani, namawia ich by podnieśli bunt przeciw ojcu, jednak ci obawiają się jego gniewu, jedynie najmłodszy Kronos podejmuje walkę. Kronos to planeta Saturn w końcu tam zostaje zasiedlony.  Walka atmosfery ziemskiej z siłą tej planety?? Gdy Uranos zsyła nocną porą by zaznać miłości z Matką-Ziemią( aby ziemia wydała życie), wówczas wszyscy bracia i siostry( układ słoneczny?) rzucają się na ojca a Kronos odcina mu genitalia i rzuca za siebie. Lecą one ponad lądami, a ze spadających kropel krwi Gaja rodzi boginie zemsty Erynie i nimfy( ? brzydkie staruchy z włosami węży lub drzewa, stawiam na drzewa), a w dalszej przyszłości z kropli nasienia z urwanych genitaliów, Ziemia urodzi potężne plemię gigantów( tu może chodzić o wcześniejsza cywilizację od ludzkiej, jakieś istoty dopiero, a może dinozaury?). Władze nad nimi obejmuje syn Gai, przywódca buntu, Kronos.Kronos połyka każde ze swych nowo narodzonych( nie może nic narodzić się na Saturnie nieprzyjazna planeta) dzieci, więc jego małżonka Rea prosi swych rodziców, Uranosa i Gaję, by ci pomogli jej ukryć najmłodsze dziecko, przyszłego króla bogów Zeusa. Pomagają jej, jednak Matka-Ziemia widząc jak później Zeus potraktował tytanów strącając ich do Tartaru, najpierw wraz z Uranosem wróży mu utratę tronu z rąk swego syna, zrodzonego z małżonki, a następnie występuje przeciwko królowi bogów i rodzi gigantów(? znowu pytanie), którzy mieli obalić bogów olimpijskich. Jej plan jednak się nie udaje a giganci zostają wybici. W końcu Gaja łączy się w miłości z czarną otchłanią podziemia, Tartarem( czarne dziury w kosmosie?) i rodzi najpotężniejszego potwora wszech czasów Tyfon- coś w kosmosie na pewno - potężna siła. Tylko Zeus był mu w stanie sprostać i po ciężkich walkach pokonał go, ale Zeus był z Saturna - siła stamtąd. Tu nie mamy jeszcze zrodzonego człowieka, dopiero Z chmur spadały obfite deszcze, a ziemię pokryła gęsta puszcza. Pojawiły się także zwierzęta i ludzie. Pierwszego człowieka z gliny i łez, ulepił jeden z tytanów Prometeusz. Duszę dał mu z ognia niebiańskiego( dusza świadomość), po tym jak ukradł iskrę z rydwanu boga słońca - Heliosa. Prometeusz był tą świadomością człowieka. W mitologi rzymskiej odnajdujemy mniej upostaciowione już nazwy tych kosmicznych sił i dokładniej  określone- Neptun, Pluton, Mars, WenusW akcie tworzenia życia na Ziemi biorą też udział oprócz gór i mórz, oraz drzew - wulkany. Za to znowu bardziej zaznaczone  i określone są chyba te istoty pierwsze - Herkules(?) półbogowie , półl udzie.  Biblia - akt tworzenia życia na Ziemi Adam( Niebo), Ewa( Ziemia), Lilith( przeszkadzające siły złowieszczego kosmosu), Kain( Saturn, Zeus). Abel( rośliny, rośliny- coś nimfy coś odpowiedzialnego za ich pojawienie się), w końcu Set( coś przed ludźmi istota - też można rozpatrywać podobnie, choć mamy wersję bardzo okrojoną i uproszczoną. Za to link Andrzeja, już czasy po Jezusie, wpływ jego filozofii i nauki - objawienia, lub czysto gnostyczny, no ale dobra filozofia - :)W sumie ze wszystkich tych przedstawionym mamy dzisiaj pomieszane pojęcia na ten temat. http://www.wtl.us.edu.pl/e107_plugins/wtl_ssht/index.php?numer=35,1&str=73-89  Mamy w tym linku do porównania, jakim bóstwom i siłom natury ziemskiej i kosmicznej, który z tych bogów odpowiada, ponadto zwróćcie uwagę że w tej wersji mamy dołączone do wszystkich tych sił uczucia już bardziej wyraźnie uduchowioną świadomość biorącą udział w kreacji rzeczywistości, jej wyglądu, jej objawiania się w działaniu, jej obrazu w  wyłonieniu się wszelkiego życia, widocznego w rzeczach wielkich i małych - do rzeczy wielkich należą planety kosmos, do małych to co dana planeta urodzi, wszystko na niej ma swoją świadomość, jest rozumne i  znajduje się jakby w jednym wielkim i sprawiedliwym Systemie, z rozpoznaniem dobra i zła.Czy świat tworzy się z informacji przy udziale tych wszystkich kosmicznych sił napędowych, musi byc zatem logiczny i tworzyć musi go samoświadomość. Zmęczyłam się tym pisaniem, nie mam czasu na inne przekazy, sami poszukajcie z całego świata z innych wierzeń, wszędzie możemy do takich obserwacji się odnieść, nasze wierzenia Słowiańskie oparte o 4 głównych siłach ziemskiej natury przecież także mówi to samo. Bardzo spodobał mi się pewien program Cejrowskiego gdy przytoczył on rozmowę z pewnym Indianinem  z dzikiego jeszcze plemienia, gdy po wymianie informacji o bogach naszych i ich ten Indianin wierzący w wulkan odpowiedział Cejrowskiemu że to jest przecież to samo- bo oni wierzą w potęgę i potężnego Ducha. Nie ma więc co udziwniać, najładniejsza jest prostota. Ps. Ale taka  refleksja mnie naszła - to przypisanie dosłowne sił wielkich małym utworzyli Rzymianie, to u nich siły wielkie objawiały się typowo w człowieku i nie jako w zobrazowaniu ale tak w mięśnach i jemu nadawano te nieprzynależne mu moce, hmm jeszcze  Egipt i faraonowie - tak dziwny kierunek obrała nasza cywilizacja, jak myślicie?
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2014 3:47 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: Andrzej 58 »

Hipostaza archontów - fragmentNasz wielki apostoł powiedział o mocach ciemności: "Nasza walka nie toczy się przeciw ciału i krwi, ale przeciw mocom tego świata i  duchom zła". Wysłałem ci (to pismo), bo pytasz o hipostazę mocy.Ich najwyższy jest ślepy. Z powodu swej mocy, swej niewiedzy i swej wyniosłości powiedział w swej mocy tak: "Ja jestem bogiem i nie ma nikogo poza mną". I gdy to powiedział, zgrzeszył wobec Pełni. A ta wypowiedź doszła aż do Niezniszczalności. I oto wyszedł z Niezniszczalności głos mówiący: "Ty błądzisz, Samaelu" - a to znaczy "bóg ślepych". Bo jego myśli były ślepe. Wyrzucił z siebie swą moc, to znaczy swoje bluźnierstwo, to właśnie, które wypowiedział. I postępował za nim aż do chaosu i otchłani, swej matki, przez Pistis Sophia. To ona ustanowiła każde ze swoich dzieci według jego mocy i według wzoru górnego eonu. Tak więc z rzeczy ukrytych zostały znalezione rzeczy objawione.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

No świadomość Ziemian- bóg ślepy starający się nie widzieć nic poza własnym pękiem, odizolowany, przypisujący sobie boskość, a człowiekowi największe moce, czy tej swojej nędznej oderwanej od całości naturze?? Potwierdza to tylko, to co napisałam wyżej, dotyczącego Rzymian. Zgrzeszyli wobec Pełni Systemu". :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

Przepraszam za błędy( literówki i brakujące wyrazy) w pierwszym poście, nie dopracowałam tematu ze względu na pośpieszność i  wczorajsze zmęczenie.Chciałam zwrócić uwagę, że w tekstach tych odnajdujemy dużo bardziej znaczące treści o budowie wszechświatów, szczególnie te dotyczące światów niższych i wyższych, współgrania wszystkiego ze wszystkim i dopiero wtedy tworzenia się na podobieństwo w zgodzie i harmonii. Z głębszego, wyższego wszechświata wyłania się mniejszy na jego obraz i podobieństwo, który ma być jego odbiciem. Próba oddzielenia się od wszystkich tych warstw i tworzenia na własną rękę życia wiąże się natomiast ze smutkiem, kalectwem, nieudolnością. To jest najważniejszy motyw w tych treściach. 
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: Zbyszek »

opis ciekawej sennej przygody  z chaosem, ktory jest gdzies tam nadal, nie zniknal i nie rozpuscil sie, jest rownoczesnie i to obok swiadomosci http://www.youtube.com/watch?v=OMr_bVHMKhc
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

Zbyszku znudził mnie ten filmik, nie do oglądałam go nawet do końca :). W rzeczach małych można zobaczyć rzeczy wielkie, nawet obserwacja jednej komórki może dać wgląd w tworzenie wielkiego świata, ale niedopuszczalne jest to, aby ta komórka poczuła się tak jakby zarządzać mogła tym całym światem :). Tak więc fikcja razem z tymi czakramami Ziemi i to nie jest mój osąd, ale wnikliwy i przemyślany wniosek po wysłuchaniu ponad 50 minut tego nagrania. "Podkręcam cię na najwyższy poziom"- normalnie padłam hahahaha, nawet uwierzyłabym  w to, gdyby ta pani Kasia dotarła do swojego źródła i stamtąd zobaczyła swój własny kisiel w swojej wielowymiarowości, no ale nie, one uznały to źródło za najwyższego boga dla całości istnienia.Własnie piszemy o świadomości i o tym jak to poprzez  świadomość najmniejsza komórka poprzez sygnały jakie ona wyłapuje a jednocześnie sama wysyła, poprzez fizykę kwantową i nowe zrozumienie materii sama się ona tworzy i kształtuje w drugim nowym temacie jaki założyłam, polecam te filmy od siebie. To nie chaos, to uporządkowanie, wielki umysł a nie maszyna losująca jest tym co tworzy i co decyduje.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: Zbyszek »

haha, te czakry byly dobre, tez sie usmiechnalem, zwlaszcza uzdrowienie calego astrala na 3 dni.I tak to leci z przekazami od tysiecy lat. A stygmaty Darka widzialas?http://www.youtube.com/watch?v=pUVvWxSxlvU
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 4:59 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

Zbyszku patrzę - pach, pach, pach i zaczątek stygmatu :). Tak to jest z tymi przekazami od tysięcy lat, bo to postrzeganiem steruje właśnie nasze pojmowanie, jeden drugiemu wmówi po prostu co widzi, choć sam to widzenie sobie wytworzył, a kiedy jemu uda się wmówić to swoje wytworzenie, to ten drugi też to samo zobaczy. Aby przekazywać i tłumaczyć to co autor miał na myśli trzeba się wczuć najpierw w pojmowanie tegoż autora i jeśli chodzi o starożytne teksty, to tu pomocne byłoby śledzenie jeszcze w tych czasach nieucywilizowanych plemion, zachowań w nich ludzi i dowiedzieć się tego jakie jest ich pojęcie na temat Boga i stworzenia, do czego się ono odnosi i z czego powstaje ich pogląd, ich przekonanie. Z jakich obserwacji. Wtedy być może niektórym rozjaśni się to, że żyjąc z naturą na co dzień to ona im tworzyła te pojęcia, a teraz gdy są dla nas inne czasy, żyjemy na co dzień z techniką i mechanizacją -  to one niektórym je tworzą. Mnie to wcale nie dziwi, ale czas skończyć z rolą nadrzędną w przekonywaniu innych, bo czas rozpocząć te poszukiwania samemu. :)
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: s_virus »

Zbyniu litości. Ja mam eleganckie stygmaty od wielu lat. Dwa razy płaski śrubokręt wbity w lewą dłoń, a tydzień temu gwóźdź w lewe przedramię. TEN gwóźdź.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły kosmiczne biorące udział w akcie tworzenia znane w starożytności.

Post autor: danut »

Na przykładzie dłoni Sugiera widzieliśmy jeszcze coś, to jak samemu idzie posterować swoimi przekonaniami i przez nie organizmem, omal mu nie wytrysła krew i nie otworzyła się mu ta rana, no tak ale mógłby wykorzystywać swoje zdolności w lepszym kierunku, nie w tym destrukcyjnym na komórki swojego ciała. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FILOZOFIA”