Groźne, dziwaczne sekty

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="117660" data-time="1413324950">Takie perełki jak  z przepowiedniami  albo inne wpadki  nie są  aż  tak częste, ale wiele  ludzi  połapało się w tym  i odeszło od P.Cheopsa., był tam też w czołówce pewien  inżynier,  człowiek bardzo  rzeczowy, pomagał im  ale zawsze się szczegółowo dopytywał, podobało  mi się jego  nastawienie ale też  szybko zrezygnował z  współpracy.Wielu ludzi  czuje się samotnych ,,,,,,,,,,,,,i przy spotkaniu  z takimi życzliwymi  ludżmi  jacy  w sekcie pracują   czują powiązanie i to niekiedy dla nich  jak zastępcza rodzina, łączy ich  wspólne zainteresowania, czytają  te same książki, mają z kim na dany temat  porozmawiać, to wciąga</blockquote> Zgadza się wiele się słyszy o bardzo inteligentnych osobach wciągniętych do takich zgrupowań i dokładnie może tu dużą rolę odgrywać też więź między ludzka źle ulokowana, przysłaniająca zdolność do trzeźwego kojarzenia faktów. Sama wymiana opinii, rozmowa na tematy duchowe, wyciąganie wniosków i choćby tworzenie teorii nie jest złe i zaczyna się to tak wszystko niewinnie, ale najgorsze zawsze jest dopiero to drugie dno - prawdziwy cel przedsiębiorczych, chytrych, przebiegłych ludzi.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Arek 1973 »

Wiesz Danut, powtórzę to co  już kiedyś pisałem. Uwierzę  w sektę taką gdzie role się odwrócą, w taką sektę gdzie guru będzie obsypywał pieniędzmi zwykłych członków, przecież  dla ufitów   to nie jest żaden problem, potrafią tak dużo to niech wezmą się na taki prosty gest  i niech dają takiemu guru parę milionów euro/dolców a ten  niech to  da swoim wyznawcom,,,,,,, przecież to takie łatwe
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="117664" data-time="1413329505">Wiesz Danut, powtórzę to co  już kiedyś pisałem. Uwierzę  w sektę taką gdzie role się odwrócą, w taką sektę gdzie guru będzie obsypywał pieniędzmi zwykłych członków, przecież  dla ufitów   to nie jest żaden problem, potrafią tak dużo to niech wezmą się na taki prosty gest  i niech dają takiemu guru parę milionów euro/dolców a ten  niech to  da swoim wyznawcom,,,,,,, przecież to takie łatwe</blockquote> Takie rzeczy to tylko ... kontaktowcom się zdarzają, a i to rzadko. De Valle opisał taki przypadek z Hiszpanii, co ciekawe kontaktowiec i tak miał sceptyczne podejście do możliwości obcych (nie do końca był przekonany że kontakty pozwoliły mu się wyleczyć z chorobliwej otyłości).
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="charlie2tango" data-cid="117670" data-time="1413360626"> Takie rzeczy to tylko ... kontaktowcom się zdarzają, a i to rzadko. De Valle opisał taki przypadek z Hiszpanii, co ciekawe kontaktowiec i tak miał sceptyczne podejście do możliwości obcych (nie do końca był przekonany że kontakty pozwoliły mu się wyleczyć z chorobliwej otyłości).</blockquote> Trzeba zaznaczyć, że ja nie neguje możliwości kontaktu z innymi istotami jak my ludzie żyjący tutaj, przecież ja sama miałam kontakt z ludźmi spoza naszej rzeczywistości. Tylko przede wszystkim ważny byłby cel takiego kontaktu, tak jak piszecie, i pomijając już ten ustalony i sfałszowany model opracowywany przez jakąś grupę w celu otumaniania ludzi nasuwają się następujące wnioski - gdzie jest pomocna dłoń, a gdzie jest głoszenie fałszu i wymaganie tylko dla siebie materialnych korzyści? Plus karząca ręka boga- no bo jak nie wypełnicie rozkazów to zginiecie ( końce świata i ambasady) :)... Takie kontakty jeżeli w ogóle w nie uwierzyć z mety wydają się demoniczne, z istotami które kłamią , oszukują , wyłudzają, straszą i szkodzą.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="117664" data-time="1413329505">Wiesz Danut, powtórzę to co  już kiedyś pisałem. Uwierzę  w sektę taką gdzie role się odwrócą, w taką sektę gdzie guru będzie obsypywał pieniędzmi zwykłych członków, przecież  dla ufitów   to nie jest żaden problem, potrafią tak dużo to niech wezmą się na taki prosty gest  i niech dają takiemu guru parę milionów euro/dolców a ten  niech to  da swoim wyznawcom,,,,,,, przecież to takie łatwe</blockquote> Gdy odwrócą się role to nikt nie będzie zakładał stowarzyszenia, sekty, instytucji finansowych, itp. Za darmo obsypywać  członków, ani tych co uwierzyli także pieniędzmi nie będzie, gdyż wtedy z nich też zrobiono by po zbytych moralności ludzi, zakochanych w majątkach, które zwyczajnie szczęścia nie dają, nie rozwijają świadomości i nie przybywałoby by im wiedzy ani mądrości przez to, nie udoskonalało człowieka.Jeśli mogą wpływać na rzeczywistość - a mogą, to w celu pomocy wpłyną na nasze zdrowie, ulepszą warunki z jakimi się borykamy sami i to jest autentyczne. Pisałam tu nie tylko o tych liczbach, ale także o śnie i wygraniu samochodu, sam się nie wygrał, bo miałam najpierw odczytane znaki wyraźne podczas snu, także mogą zrobić coś dla większej grupy ludzi, pokierować naszą rzeczywistością dla dobra w ich kierunku - zbudować piękną dla dzieci szkołę :).. Skoro mogą to zrobić ludzie zza granicy śmierci to aż tak wielkie istoty, jakie ogłaszają sekty mające być ponad nami w ogóle tego nie mogą?? Zatem wróćmy jeszcze do ideologi sekt, czy te drugie podpowiedzi, abyśmy się sami zabijali o majątki są dobre?? I następnie obraz i wygląd przybyszów, bo zwykle te postacie nieludzkie są nieludzkie w znaczeniu człowieczeństwa i moralności - ta uwaga z  tych obserwacji jest też dla mnie istotna.Najczęściej powołują się też na Boga jakiego my wcześniej znaliśmy przekształcając jego wygląd, w jakim celu?? Kaśka tu w dwóch tematach alarmowała o jakiejś trójcy św. że zrozumiała ją na podstawie kontaktu z kosmitami. Nie wiem jak, ale na pewno widzenie takie - gad, ssak i człowiek i przekształcone na człowiek- kosmita - bóg jest bezpodstawne. Ja sobie tłumaczę na podstawie struktury materii ogólnie i pochodzenia siły do życia z głębszego wymiaru, operowanie świadomością i naszymi właściwościami psychiki - nadświadomość - świadomość - podświadomość. I wtedy nie robimy z igły widły, lecz to ciągle jestem ja w całości, moja człowiecza całość. Jej wygląd może się zmieniać, ale to nie powinno mieć w tej sferze nawet znaczenia, może być ładniejszy, piękniejszy, brzydszy i może to być zależne od stanu w jakim akurat będzie się znajdował?.Jezus nie pokazał się nam jako kosmita, ale tak samo jako zwykły człowiek, więc w jakim celu ta szopka z zamienianiem i podszywaniem się pod Jezusa? Bo dla mnie jest to uderzenie w duchowość ludzką i próba tam dokonania przeinaczeń w pojmowaniu i operowania na niej, nic więcej. :)
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117677" data-time="1413371490"> Trzeba zaznaczyć, że ja nie neguje możliwości kontaktu z innymi istotami jak my ludzie żyjący tutaj, przecież ja sama miałam kontakt z ludźmi spoza naszej rzeczywistości. Tylko przede wszystkim ważny byłby cel takiego kontaktu, tak jak piszecie, i pomijając już ten ustalony i sfałszowany model opracowywany przez jakąś grupę w celu otumaniania ludzi nasuwają się następujące wnioski - gdzie jest pomocna dłoń, a gdzie jest głoszenie fałszu i wymaganie tylko dla siebie materialnych korzyści? Plus karząca ręka boga- no bo jak nie wypełnicie rozkazów to zginiecie ( końce świata i ambasady) :)... Takie kontakty jeżeli w ogóle w nie uwierzyć z mety wydają się demoniczne, z istotami które kłamią , oszukują , wyłudzają, straszą i szkodzą.</blockquote> O ile wiem, jeśli chodzi o ten wspomniany przypadek, kontaktowiec do końca życia miał się dobrze, po części dzięki talentowi, po części dzięki darowanemu złotu stał się dobrze prosperującym przedsiębiorcą. Nie był przy tym namawiany do założenia jakiejkolwiek wspólnoty, głoszenia jakichkolwiek poglądów, czy zmiany stylu życia. Kontakty miały miejsce w dzieciństwie i młodości.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

charlie2tango -  zatem mamy puentę wyłonioną z tych kontaktów. Ideologia kierująca ludzkim pojmowaniem i nawet jak wskazuje historia, która uczy nas i pokazuje dobry i zły kierunek obrany po owocach danych haseł, to nasizm, podział na nadludzi i podludzi jako społeczna struktura mająca dać władzę tym, którzy dążą do dominacji jest z góry przekreślony, jest zły i fałszywy.Wygląda to zwykle tak - atakujemy jakąś religię, ale na tym samym modelu budujemy swoją, przypomina to wtedy walkę dwóch jeleni o przywództwo stadne i nic więcej. To stanie w miejscu i żaden rozwój, aby było jasne :).Zawsze mnie uczono od dzieciństwa - to zgoda - buduje, a niezgoda - rujnuje. Zatem rozwój świadomości powinien iść w kierunku współpracy, zrozumienia i wyciągania wniosków , a nie w kierunku dominacji i dogmatów i nie może być czegoś takiego jak przywódca /guru i narzucanie komuś swoich poglądów.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Katarzyna_1 »

cyt. "Kaśka tu w dwóch tematach alarmowała o jakiejś trójcy św. że zrozumiała ją na podstawie kontaktu z kosmitami." Nigdy nie miałam żadnego kontaktu z kosmitami i innymi nadprzyrodzonymi zjawiskami. Te opisywane wcześniej dziwactwa zostały wyjaśnione ("przebieraniec", "świecąca głowa" itd..)Święta Trójca to złośliwa metafora, po dłuższym zastanowieniu się nad treścią książki Misja. Sexmisja-eksmisja-misja. :InLove:    
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117680" data-time="1413379718">Zawsze mnie uczono od dzieciństwa - to zgoda - buduje, a niezgoda - rujnuje. Zatem rozwój świadomości powinien iść w kierunku współpracy, zrozumienia i wyciągania wniosków , a nie w kierunku dominacji i dogmatów i nie może być czegoś takiego jak przywódca /guru i narzucanie komuś swoich poglądów.</blockquote> Tylko że współpraca wymaga istnienia silnych, idących niekiedy pod prąd jednostek. W sytuacjach typu sektowego mamy zazwyczaj z wyznawcami będącymi na jakimś życiowym zakręcie, albo jeszcze nie do końca ukształtowanymi intelektualnie i guru potrafiącym to cynicznie wykorzystać. To jest generalnie sprawa, którą rozumiemy, potrafimy zdiagnozować, czy nawet leczyć i jest możliwe wciągnięcie zmanipulowanej osoby z powrotem do społeczności (w dużym uproszczeniu, tego się nie da przecież opisac jednym zdaniem). Problem pojawia się tak naprawdę przy manipulacjach stricte ze strony UFO. Pod koniec zimnej wojny, albo nawet zaraz po jej zakończeniu, amerykańscy szyfranci z NSA, stacjonujący w Niemczech Zachodnich, porzucili służbę i udali się na florydzką plażę w celu spotkania z UFO (rzecz szła bodajże o rzekome zapobieżenie wojnie atomowej). Jakiego rodzaju alarm to wywołało w NATO możemy się śmiało domyśleć patrząc chociażby na naszą rodzimą sprawę zaginionego chorążego - szyfranta. Oczywiście do spotkania nie doszło, a solidni ludzie poddani wcześniej procedurom sprawdzającym, znaleźli się na zawodowym śmietniku (gdyby odrzucić tutaj element ufologiczny, można by dojść do wniosku że jakiś wywiad usunął szyfrantów z newralgicznego miejsca, po to by na ich miejsce awansowano ich własnych ludzi - taka hipoteza chyba nie była wtedy brana pod uwagę). Wspominany ruch raeliański też zdaje się być efektem takiej manipulacji. Podobnie AMORC. W tych ruchach przewijają się twierdzenia o pozaziemskiej krwi ich niektorych członków, byciu wspomnianymi już "nadludźmi" etc. ponadto część ich członków, założycieli była wprost członkami ugrupowań faszystowskich jeszcze przed wojną.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

charlie2tango-  To jest już zagadka na wysokim szczeblu i nie wiem, czy komuś uda się ją rozwiązać, zawsze jest gdzieś punkt zaczepienia, ten początek rozkręcający duży interes, jak ośmiornica potem wysuwa szereg swoich macek i oplata nimi ofiary..Podobne słuchy chodziły o marynarzach ze statku po eksperymencie Filadelfia, ludzie ci trafili do szpitali psychiatrycznych i zostali odsunięci ze swoich stanowisk. Więc lepiej unikajmy na naszych pozycjach na razie tylko tych macek.. :)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Arek 1973 »

Jedną  sektą  w najgorszych skutkach była sekta Heaven's Gate....za wiki :"""""""""""""""""Heaven's Gate - (tłum. Wrota Niebios) grupa religijna założona na początku lat siedemdziesiątych XX wieku w San Diego w Kalifornii przez Marshalla Applewhite'a oraz Bonnie Nettles.System wierzeń grupy w dużym stopniu był oparty na kulcie UFO. W dniu 26 marca 1997 roku, policja odkryła ciała 39 członków grupy, którzy popełnili masowe samobójstwo gdyż uważali, iż śmierć sprawi że przeniosą się oni do obcego statku kosmicznego, który miałby się rzekomo znajdować za kometą Hale'a-Boppa, która w tym okresie przeszła przez peryhelium[1].W końcowym okresie swojej działalności grupa używała stron internetowych do werbowania nowych członków jak i używała internetu do komunikacji między jej uczestnikami. Po masowym samobójstwie w 1997 roku strona grupy została usunięta przez FBI niemniej jednak została przywrócona przez hakerów.["""""""""""""""" jest o niej fajny film dokumentalny.......jakby  kogoś  interesowała ta strona w internecie   to może sobie poczytać i wyrobić pogląd  o  nauczaniu  a rzeczywistością.....http://www.heavensgate.com/
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2014 10:42 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”