Groźne, dziwaczne sekty

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Katarzyna_1 »

Może ktoś ma lepszy komputer, aby powiedzieć mi co to za obrazek stoi na szklanym stoliku u tego starszego z brodą ntvis'a

od 1:50 do 1:54min?  i  o co to za sztuczka  z tym wirem?https://www.youtube.com/watch?v=2ONi4Hj43cU
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

Ano właśnie, Antrovis, realianizm to nie tylko parę hasełek na jakie łapie się ludzi, ale to co kryje się za ich działalnością przede wszystkim, i wymieniłam wyżej - Hegel- uprzedmiotowienie człowieka, medytacje z kolorami, wpływ na medytacje i wizje właśnie z wykorzystaniem takich sztuczek np. z wiatraczkiem :) i wywoływanie podobnymi sposobami niby swojego opiekuna  z kosmosu, demoralizujący wpływ na psychikę człowieka - człowiek staje się przedmiotem w cudzych rękach, no i oczywiście teorie z kosmosu :) przekształcające pojmowanie starożytnych religijnych tekstów. A co ten gościu ma na stoliku- ano alkohol i po samych oczkach widać, że jest pod  jego wpływem. Do tego jak najbardziej u największych fanatyków są możliwe obrzydliwe i aż tak zbrodnicze rytuały, jak ten przykład z chłopakiem wyłowionym z Odry, bo jak nic ma też powiązanie w tak pojmowanych starożytnych tekstach patrzcie - "Gdy Uranos zsyła nocną porą by zaznać miłości z Matką-Ziemią, wówczas wszyscy bracia i siostry rzucają się na ojca a Kronos odcina mu genitalia i rzuca za siebie. Lecą one ponad lądami, a ze spadających kropel krwi Gaja rodzi boginie zemsty Erynie i nimfy"..
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2014 3:56 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Maria »

Danut czyżby wina pić nie można było? :(prohibicje mamy w Polsce? :PDemonizujecie inne myślenie i stad nazwa--sekta...Religia pod każda postacia to sekta bo poprzez swoje manipulacje zatrzymuje rozwoj człowieka na pewnym etapie.Ale to moje zdanie jakie mam obserwujac wyznawców róznych religii.Na stoliku Katarzyno pan Owsianko ma  jesli sie nie myle Madonne z Czestochowy, byc może nawiązuje do spalenia kapłanów i kapłanek Laili .
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

Mario i dlatego potrzeba nam więcej nawiedzonych, aby to oni tworzyli nowe religie, może i pod wpływem wina :)??? Fajnie, czym różni się to inne spojrzenie, tym, ze ludzie zaczną wierzyć w wymyślonych kosmitów, stworzonych przez sekty??
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Katarzyna_1 »

Czyli dobrze mi się wydawało. MB Ostrobramska.Stary a głupi..... Powinien sobie kupić kolorowego bączka dla dzieci i puszczać sobie w czasie pacierzy. :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

Już sobie przypomniałam dzięki temu co mi babcia mówiła właśnie o starym znanym baczku dla dzieci, ze to niedobre na ich psychikę, coś tam jakiemuś dziecku się stało przez długie wpatrywanie się w te zabawkę, co jest oczywiście zrozumiałe podobnie jak przy silnie migotających bajkach japońskich swego czasu. :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="117644" data-time="1413303352">Już sobie przypomniałam dzięki temu co mi babcia mówiła właśnie o starym znanym baczku dla dzieci, ze to niedobre na ich psychikę, coś tam jakiemuś dziecku się stało przez długie wpatrywanie się w te zabawkę, co jest oczywiście zrozumiałe podobnie jak przy silnie migotających bajkach japońskich swego czasu. :)</blockquote>Dokładnie. Tez gdzieś to słyszałam. Moja córka się tym bączkiem nie bawiła, za to gupia sobie od czasu do czasu bączka na podłodze puszczałam :D ten bączek prawdopodobnie wprowadza w jakiś stan hipnozy "po co trzymać bączka w d...e, niech se lata po chałupie" :Oh:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Maria »

danut i bez sekt wiadomo ze jesteśmy--kosmitami  wymyślonymi, stworzonymi przez........ :Surprised:
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Maria" data-cid="117647" data-time="1413304493">danut i bez sekt wiadomo ze jesteśmy--kosmitami  wymyślonymi, stworzonymi przez........ :Surprised:</blockquote>....przez co? Bo kosmici stworzyli kosmitów to nielogiczne jest.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Groźne, dziwaczne sekty

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">, czy nie idzie się z mety połapać, że ktoś wciska nam kit? Dlaczego więc tyle ludzi daje się otumanić i to jest dla mnie bardzo dziwne.</blockquote>Takie perełki jak  z przepowiedniami  albo inne wpadki  nie są  aż  tak częste, ale wiele  ludzi  połapało się w tym  i odeszło od P.Cheopsa., był tam też w czołówce pewien  inżynier,  człowiek bardzo  rzeczowy, pomagał im  ale zawsze się szczegółowo dopytywał, podobało  mi się jego  nastawienie ale też  szybko zrezygnował z  współpracy.Wielu ludzi  czuje się samotnych ,,,,,,,,,,,,,i przy spotkaniu  z takimi życzliwymi  ludżmi  jacy  w sekcie pracują   czują powiązanie i to niekiedy dla nich  jak zastępcza rodzina, łączy ich  wspólne zainteresowania, czytają  te same książki, mają z kim na dany temat  porozmawiać, to wciąga
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”