Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Wiecie co, wydaje mi się, że wielowymiarowości rzeczywistości nie można łączyć ze światami równoległymi. Wydaje mi się, że światy równoległe to trochę inna koncepcja niż inne wymiary. Wrzucanie tego do jednego worka może tworzyć taki pseudonaukowy misz-masz. Ja osobiście powątpiewam w światy równoległe, gdzie dla każdej nanosekundy tworzy się alternatywna rzeczywistość. Wg mnie jest to zbyt skomplikowane. Jeśli nawet możliwe do pomieszczenia w nieskończoności to wg mnie zbyt skomplikowane. Z moich obserwacji rzeczywistości kluczem do zrozumienia jest prostota. Jeśli mówimy o przenikaniu to, światy równoległe nie powinny się przenikać, gdyż przeczy to geometrii. Płaszczyzny równoległe nie przenikają się, nie mają nic wspólnego - są równoległe. Jeśli chcemy mówić o przenikaniu, to tylko wymiarowość przenika się. Prosta zawarta jest w płaszczyźnie, płaszczyzna w sferze, sfera w czasie. Tych wymiarów jest podobno 10 ale czym jest 5 wymiar to nie potrafię sobie wyobrazić. Jednak te światy się przenikają w przeciwieństwie do równoległości, która nie ma matematycznego prawa przenikać się.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: danut »

Jasiu - aleś namieszał.. spoglądasz na geometrię płaszczyzny a my piszemy o ogromnej przestrzeni,  wszechświaty równoległe nie mają punktów wspólnych, co zupełnie nie zaprzecza temu, że wyłaniają się jedne z drugich, a to co ich łączy to jedna siła generująca i umożliwiająca ich powstawanie, jeden Duch. Ja nie byłabym także za teorią strun, ale za sprężyną, każde z jej okręgów jest osobne, ale można ją spłaszczyć naciągnąć, lub zwinąć. A  teraz piszesz,  piszesz co ma z tym wspólnego wymiarowość - opis miejsca z wykorzystaniem przestrzeni. My żyjemy ponoć w 3D, w takim ustalonym przez nas  wymiarze -  długość( odległość w przód i w tył), wysokość( odległość do góry), szerokość( w poziomie). Na chłopski rozum i fizyka kwantowa również wprowadza to tego opisu jeszcze czwarty wymiar - czas. :)
Ostatnio zmieniony wt gru 16, 2014 2:20 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="118914" data-time="1418737121"> Ja osobiście powątpiewam w światy równoległe, gdzie dla każdej nanosekundy tworzy się alternatywna rzeczywistość. Wg mnie jest to zbyt skomplikowane. Jeśli nawet możliwe do pomieszczenia w nieskończoności to wg mnie zbyt skomplikowane. Z moich obserwacji rzeczywistości kluczem do zrozumienia jest prostota. Jeśli mówimy o przenikaniu to, światy równoległe nie powinny się przenikać, gdyż przeczy to geometrii. Płaszczyzny równoległe nie przenikają się, nie mają nic wspólnego - są równoległe. </blockquote>  Wszystko się zgadza Panie ''dziejku'' .  Pseudo-fizyka ignorująca kryterium empirycznej weryfikacji hipotez zaczyna dominować na uniwersytetach i w instytutach badawczych . Rozwija brednie futurologiczne , które zastępują fizykę jako naukę doświadczalną . Tragiczny kierunek przyjęła również astrofizyka i kosmologia . Powyższe rozlało się echem  także i w sieci , co widać . Empiria jak na razie nie wyjaśniła nawet w ułamku , mechanizmu przyczynowości powstania naszego Universum - widzimy tylko skutek - analogicznie można to przyrównać do zderzenia dwóch pojazdów na drodze , gdzie nie ma świadków zdarzenia , sprawcy i poszkodowani nie żyją i  widzimy tylko leżące , bezładnie poskręcane żelastwo ........................... i na podstawie tego mamy wyciągnąć wnioski o zdarzeniu wskazując winnego i poszkodowanego ????   Jeżeli nie możemy na podstawie hipotez ( z gr, = przypuszczenie ) napisać teorii powstania naszego Universum , to do diaska jak możemy twierdzić , że istnieją światy równoległe czy prostopadłe , być może one istnieją ale tylko w głowach wierzących w te brednie . btw : jeżeli już piszemy w takich klimatach należało by używać trybu przypuszczającego a nie orzekającego . 
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Zbyszek »

problemy z wyjasnianiem pojawiaja sie w zetknieciu 2 koncepcji, tej ze swiatami fizycznymi i tymi duchowymi,co niby sie maja przenikac. Te fizyczne to jak juz , to pewnie cale uniwersum winno byc w wielu wersjach, jakos obok siebie. Ciezka koncepcja, gdyz   natloczenie  ich  winno rozerwac w strzepy cale super uniwersum, jezeliby zalezalo  od woli ludziekgo obserwatora. Slabosci bedzie wiecej, gdyz kazdy taki uniwersum zduplikowanego swiata fiyzcznego winien miec w sobie przeciez tez ducha, bo bez niego to za diabla a wiec mozna by mowic wrecz o osobnych istotach. Na cholere kopiowac jednego na tyle, gdy wszystko wije sie odmiennoscia.  Z tymi poziomami swiadomosci- duchowymi dymensjami ,ze sie przenikaja, to tez taki skrot, myslowy, uproszczenie, ulatwienie dla umyslu bez zbytniej wyobrazni. Skoro swiaty duchowe tkwia w jednej przestrzeni ztym fizycznym, to mozna mowic iz wystepuja tak samo jak zjawiska fizyczne obok siebie,  jednoczesnie, nie szkodzac sobie. Przyrownac moznaby bylo do roznych  fal elektromagnetycznych; ktore sie przenikaja. W zasadzie te dymensje duchowe, to tam zadne dymensje, to poziomy do ktorych moze sie jazn dostroic i trwac w nich jakis czas, czyli jakby zyc nadal po smierci. Sprawka sie niezwykle komplikuje i malo kto lyknie takie opowiesci  , gdyz tych jazniobylskich  poziomow jest wiecej i kazdy z nich ustanawia- tworzy jakas czesc naszego umyslu.Wszelkie ironiczne uwagi na wieloswiat wynikaja z niedoczytania i zachlannosci  plochego umyslu.
Ostatnio zmieniony pn gru 22, 2014 10:35 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: danut »

Zbyszku zgadza się - "wszystkie ironiczne uwagi na temat wieloświata biorą się z niedoczytania", choć w sumie nie powinno też być żadnego konfliktu pomiędzy dwoma teoriami o światach fizycznych( jak napisałeś") i duchowych. W czym rzecz? Ano w błędnym pojmowaniu i upartym trzymaniu się takiego poglądu na materię do jakiego nas nastawiono, przyzwyczajono. Czym właściwie jest materia. Mówią, że składa się z atomów i zajmuje określone wydzielone miejsce w przestrzeni. Jednak obserwując różne postrzegania wielu żyjących gatunków uzmysławia nam się jedna prawda, że wszystko to nie jest stałe, może inaczej wyglądać i jest tylko efektem odbierania otoczenia za pomocą zmysłów, zależne jest od nich i wykształconych w toku ewolucji dążącej do przystosowania się do danego środowiska. Zależne od postrzegania. Materia jest tworzywem rzeczywistości , a masa tak naprawdę nie istnieje, to jest tylko wytworzony przy odpowiedniej ilości informacji i energii efekt masy, który zachodzi przy uwzględnieniu wszystkich procesów rozwoju i tworzenia życia. Jak to się ma z innymi poziomami i z wyłanianiem się wszystkiego co widzimy, oraz z przenikaniem się światów? Wrzucę tutaj fragment naszej książki z wypowiedzią Pani Rutkowskiej :"Fizycy kwantowi dokonali także odkrycia, że materia na poziomie subatomowym w zasadzie nie wykazuje już cech pojedynczych obiektów. Może wprawdzie zachowywać się tak, jakby składała się z cząstek, ale te cząstki nie posiadają już wymiarów. Nie są to takie obiekty, jakie znamy z codziennego doświadczenia, ponieważ każdą taką pojedynczą cząstkę można zaobserwować także w postaci fali rozciągniętej w przestrzeni. Reasumując, w wyniku odkrycia korpuskularno-falowej natury materii i rozwoju fizyki kwantowej powinniśmy zaakceptować fakt, że materia substancjalna wcale nie jest taka, jak ją widzimy. To jedynie sposób naszego postrzegania rzeczywistości nadaje jej obserwowany przez nas pozór realności. " Ot i co :) Zbyszku dlatego ja z Tobą w poglądach się zgadzam, zaś Ty ze mną nie :).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Zbyszek »

Hm, tak jeszcze nie wiem czy sie nie zgadzam, mnie meczy troche ta nonszalancja wyborow hadronowych. Komentarzami zwracam delikatnie uwage na te duchowe, istotniejsze poziomy, co by nie musieli drugiej ksiazki pisac :Silly: Ale wiesz ja tam zaden pan, ze duzymi literami. Ze z wroclawskich glinianek pilczyckich pochodze, choc mi tam stawik rozkopali i jakis wielki stadion  kosmiczny postawili i to akurat w moich krzakach!!!!
Ostatnio zmieniony pn gru 22, 2014 2:03 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: danut »

Hmm a ja właśnie piszę drugą książkę o duchowych sprawach  :D dotyczących już naszej rzeczywistości tej z mojej młodości trudnej, twardej wiejskiej, bo o tych duchowych wyborach hadronowych poziomów z kontaktem i z zaglądaniem w nie, już napisałam.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Zbyszek »

No ladnie, to mi wszystko spiszesz!!! :Please:OOOO gdzie te olowki, zaraz zaczynam spisywac ksiazke o  przygodzie w krzakach, jak w obe zaczalem sikac pod drzewem  i nie dalo sie skonczyc
Ostatnio zmieniony pn gru 22, 2014 2:27 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: danut »

Oj na pewno nie wszystko spiszę. Chodzi o oddziaływanie otoczenia na kształtowanie się naszej rzeczywistości, o to jak jedni drugim potrafią ją wykrzywiać, że mają ogromny na to wpływ. Że w kształtowaniu się jej bierze udział przepychanka złych i dobrych intencji a ostateczny jej kształt tworzy wypadkowa ich oddziaływań. A potem w myślach już sobie dopiszemy, że "jako w Niebie tak i na Ziemi" :)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Zbyszek »

O to w tej bede ciebie wspieral. Sam kiedys strasznie panikowalem  podgladajac wszedobylskie mysloksztalty. Swiat pozazmyslowy- paranormalny moze wzburzyc piane, wstrzasnac w posadach czlowiekiem, Do tej pory zastanawiam sie jaka forme winny posiadac teksty, by oddaly interesujaco doswiadczenia duchowe. W jakiej postaci   artystycznej winny byc opatulone, by nie wzbudzaly protestow a zainteresowaly czytelnika tematem, by nasza praca odbila sie echem i nie poszla do wora nasiaknietego aro-igno-rancja. W mojej ksiazce opre sie o wypowiedzi wielu ludzi, mam pare tysiecy spisanych kartek, roznych relacji przyjaciol interenetowych ze wspolnych ekspo. Tyle tego ze az przeciagam robote, ale jak ty sie wzielas to tez zbiore sie do kupy. Rajcowala mnie praca zbiorowa, wielu autorow, ale nie znalazlem chetnych do wspolnego pisania, jakby im jajca obcielo i wypalilo zainteresowanie eksperymentami. Trzeba miec porzednego fisia, by nie majac przygotowania brac sie za pisanie ksiazki, hihi Pare miesiecy by to zajelo, zanim slowa zaczna sie skladac,  , hm w mojej bedzie o postrzeganiu przeoczonego, co daje solidne podstawy w wypatrzeniu  w umysle skrytych........................... jeje
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2014 7:15 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”