Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Janek »

(...) I w tym miejscu moim zdaniem pojawia się język. Chodzi o to, że on wynika z naszego dążenia do wykroczenia poza własną  izolację...I daje nam pewnego rodzaju powiązania z innymi. On musi być prosty, bo tu chodzi o przetrwanie. Jak na przykład "woda". My czujemy ten dźwięk. Albo: "Szablo zęby tygrys stoi za tobą". Możemy wyobrazić sobie ten dźwięk. Ale co jest najciekawsze, to to,że używamy tego samego systemu symboli do przekazania sobie... tych wszystkich abstrakcyjnych, nienamacalnych rzeczy, które doświadczamy. Czym jest złość? Albo czym jest gniew, czy miłość? Kiedy ja mówię "kocham", ten dżwięk wylatuje z moich ust...I dociera do ucha drugiej osoby, podróżuje poprzez jej wszystkie obwody w mózgu. Wiesz, poprzez jej wspomnienia dotyczące miłości, albo braku miłości. I wtedy ta osoba rejestruje to co ja mówię i mówi, że tak, rozumie to. Ale skąd ja mam wiedzieć, że ona to rozumie? Bo słowa są obiektywne. To tylko symbole. One są martwe, rozumiesz? A tyle z naszych doświadczeń jest nienamacalnych.Wiele z tego co postrzegamy nie może być wyrażone. Jest nie do wypowiedzenia. "Waking Life" I o to mi chodziło. Słowa są bardzo ograniczonym nośnikiem informacji o charakterze zmysłowym. Opis nigdy nie dorówna doświadczeniu. 
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="119252" data-time="1419956706">Ale Jasiu filozofujesz. Pierwsze co było to nie absmak tylko absynt. :InLove:https://www.youtube.com/watch?v=gXN8AHojMs4</blockquote>Chciałam coś dodać ale zapomniałam na skutek ostaniego postu Janka. APSYNT wiki przekłamuje.



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="119254" data-time="1419958350">Chciałam coś dodać ale zapomniałam na skutek ostaniego postu Janka. APSYNT wiki przekłamuje.</blockquote>ABSYNT
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Post autor: danut »

A ja chciałam dodać, że Janek ma całkowitą rację. Ktoś mając do czynienia ze sprawą równoległych światów tylko poprzez czytanie o nich cudzych relacji, nie jest w stanie poprawnie wyobrazić sobie ich istnienia. Posądza się wtedy opisujących o konfabulację, lub chorobę psychiczną tylko dlatego, że samemu się nie doświadczyło wglądu w nie i nie miało z nimi kontaktu. "Każdy krawiec kroi jak mu materiału stoi".. :) A wszystko rozgrywa się o pojmowanie, a nawet same rzeczywistości tworzą się w oparciu o to pojmowanie..
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”