Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Martyna77
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 10, 2014 11:24 pm

Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: Martyna77 »

Witam serdecznie, znalazłam się tutaj na forum,ponieważ już sama nie wiem jak wytłumaczyć mam sobie to co mnie spotkało i cały czas dręczy. Może ktoś z Was będzie mi wstanie cokolwiek powiedzieć dlaczego tak się dzieje.Jestem mężatką,mam dwójkę dzieci,ogólnie szczęśliwa rodzinka:)Po pogrzebie znanej lecz nie bliskiej mi osobie (nie uczestniczyłam w pogrzebie) postanowiłam pojechać na cmentarz i zapalic znicz,ponieważ miałam taką potrzebę. Poprosiłam o to moja kolezankę aby pojechała ze mną...po zapaleniu znicza postanowiłysmy zwiedzić cmentarz który jest nie wielki i leży w pięknym miejscu nad samym morzem.Po pewnym czasie spacerując pomiędzy grobami strasznie przykół moja uwagę grób z fotografią chłopaka. Grób jak grób,fotografia jak fotografia,tak można powiedzieć,ale strasznie przyciągnęło mnie to tego grobu. Stałam tam przez dłuższą chwilę jak zahipnotyzowana wpatrując się w jego zdjęcie ,datę urodzin i śmierci. Chłopak był z mojego rocznika.Nie mogłam odejść od niego,ale po namowych koleżanki wkońcu poszłyśmy dalej. Po powrocie do domu nie mogłam przestać o nim myśleć,nic nie mogłam znaleść na jego temat w internecie. Po paru dniach pojechałam z powrotem na cmentarz i zapailłam u niego na grobie znicz bo czułam ,że tak musze zrobić. Wracając do domu czułam się lekko i szczęśliwie. Myślałam,że to wystarczy i bedzie ok,ale niestety nie...myślę o nim bez przerwy,czuje tak jakby silną więź pomiedzy mną a tą osobą,ale jak i skąd,przecież wogóle go nie znam:(... nie mam komu o tym powiedzieć a chciałabym to z siebie wyrzucić i usłyszeć czy ktoś miał jakieś podobne odczucie? Co to może znaczyć?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: danut »

Bardzo dobra uwaga Czakrawartina, zdjęcie było charakterystyczne, był do kogoś podobny i automatycznie odezwały się tamte wspomnienia związane z taką osobą, mocno zapisane w podświadomości, albo zakrywane zapomnieniem. Jaki to chłopak, pierwsza miłość, nieszczęśliwy wypadek przyjaciela w tak młodym wieku, inne? Swoją drogą nie dziwne jest to, że tak czasami dzieje się na cmentarzach, dokładnie tak jak opisujesz, pewna notka, fotografia, grób, obca osoba a nas jak magnesem do niej przyciąga i wpadamy w zadumę, wzruszenie, smutek i pochylamy się nad nią.
Ostatnio zmieniony wt lis 11, 2014 2:04 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Martyna77
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 10, 2014 11:24 pm

Re: Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: Martyna77 »

...bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Zacznę moze od tego, że nie przypomina mi on żadnej miłości, przyjaciela ani żadnej młodej osoby którą mogłam kiedyś utracić. Zgodzę sie z tym ze nie raz człowiek będąc na cmentarzu napotyka młodo pochowane osoby i dopada go smutek, żal...ale nigdy nie doświadczylam tego właśnie przy grobie tego chlopaka. Podobne uczucie poraz pierwszy przeżyłam parę lat temu będąc pierwszy raz w Egipcie. Zawsze bylam przeciwna jakimkolwiek tatuażom a juz tym bardziej na swoim ciele, dopóki nie napotkalam przed sobą posągu Anubisa( bóg o głowie szakala)stałam przed nim zahipnotyzowana i wpatrzona w niego jak w coś bez czego nie mogłabym żyć. Powrót do domu zakończył sie zakupem miniaturowego posągu z kamienia Anubisa, ktory stoi w moim salonie na widocznym miejscu a także skończylo się to wizytą w studiu z tatuażami. Tak wytatuowalam sobie półpiersie Anubisa na plecach, to bylo poprostu silniejsze ode mnie i nigdy tego nie żałowałam. Od tamtej pory zaczęłam interesować się starożytnym Egiptem, a za każdym razem kiedy tam lecę to czuję sie jakbym wracała do domu. Takie samo uczucie dopadlo mnie właśnie przy jego grobie, smutek, żal i ogromna tęsknota. To wszystko wydaje sie nie logiczne poniewaz go nie znam, ale to jest silniejsze ode mnie.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: danut »

To co teraz napisałaś przeraziło mnie. Znowu pewnie narażę się na ataki, bo jakaż to jestem zła i niedobra, oceniam ludzi, itd. dlatego zapobiegawczo usprawiedliwię się wpierw - nie, absolutnie nie chcę Ciebie oceniać, napisze tylko z czym i jak mnie się skojarzyła przedstawiona w temacie przez Ciebie sprawa. Skojarzyła mi się z wampiryzmem, z umiłowaniem śmierci, ze skrzywioną psychiką i popędami. Szakal w Egipcie był kojarzony z cmentarzami, odsłaniał ludzkie zwłoki i je zjadał. Przy preparacji i mumifikowaniu zakładano też maski przedstawiające Anubisa mającego ważyć ludzkie serca i decydować o dalszej podróży zmarłych. Decydować i towarzyszyć zmarłym w podróżach po śmierci. Czy to wpływ jakich poglądów np. satanistycznych, albo zamiłowanie w starożytnych religiach? Zagłębianie się w świat zmarłych, ale na taki starożytny sposób, bestialski, krwawy , zimny? Tęsknota, za czym konkretnie? Bo odczucie bliskości i połączenia z jakąś osobą, coś mnie  do niej przyciąga, bo skądś ją znam, chociaż wiem, że nie z tej rzeczywistości nie wiąże się  przecież z podziemną krainą śmierci.
Ostatnio zmieniony śr lis 12, 2014 7:47 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Martyna77
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 10, 2014 11:24 pm

Re: Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: Martyna77 »

...Homo Infranius Alfa żebym to ja dokładnie wiedziała o co mi chodzi to bym tu nie zaglądała...ciężki ze mnie przypadek,cóż i tak bywa.Na pewno wiem,że nie mam zapędów satanistycznych,natomiast coś ciągnie mnie do starożytnego Egiptu. A jeżeli chodzi o chłopaka który jest pochowany na cmentarzu...tesknota,tęsknota,odnoszę czasami takie wrazenie,ze był mi kiedyś bardzo bliska osoba i nie bez powodu trafiłam na ten cmentarz mając potrzebę zapalenia wtedy znicza po pogrzebie osoby,która nie była mi aż tak bliska. Hmm może w niedalekiej przeszłości dowiem się czegoś wiecej
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Silna więź z obcą umarłą osobą...jak to wytłumaczyć?

Post autor: danut »

Martyna77 - ale gdy Ty nie wiesz to skąd my mamy wiedzieć??? Moim zdaniem może i coś w tym być nawet i związane z innym Twoim życiem nie tym obecnym, lecz powiązanie tej sprawy ze starożytnym Egiptem jest za pewne wynikłe z mody jaką daje się w tych czasach zaobserwować, zaszczepionym przez kogoś trendem myślenia, bo nie widzę innego związku. Swojego czasu co rusz pojawiały się np. reinkarnacje Kleopatry, królowej Egiptu - czy uznałabyś je za prawdziwe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”