Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Newsman »

To odwracanie kota ogonem jakoś niezmiernie nawodzi mi kolejne deja-vu przerabiane przy temacie Wolskiego... Zatem - albo uważnie czytaj posty (gdzie jest wspomniane, m.in. przy okazji Arka), że konkretnej odpowiedzi nie ma a ETH jak i hipoteza systemowa to jedynie HIPOTEZY, albo mówiąc wprost - przestań kręcić, bo ta dyskusja zaczyna przypominać jakiś bezsensowny zlepek. Jeśli zaś myślisz, że wierzymy wszystkiemu na słowo, masz nas chyba za konkretnych głupców, albo siebie za arcy-polihistoria.
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote">Zatem - albo uważnie czytaj posty (gdzie jest wspomniane, m.in. przy okazji Arka), że konkretnej odpowiedzi nie ma a ETH jak i hipoteza systemowa to jedynie HIPOTEZY, albo mówiąc wprost.</blockquote>Odczuwam dokładnie tak samo. Że albo Panowie nie czytają, lub nie rozumieją o co mi chodzi, twierdząc niekiedy błędnie.

 <blockquote class="ipsBlockquote">przestań kręcić, bo ta dyskusja zaczyna przypominać jakiś bezsensowny zlepek.</blockquote>Nie lubie agresywnego tonu. Od samego początku temat rozwijał się w bezsensowny zlepek. Po co tworzyć sto nowych tematów na forum jak przebywa tu 10  piszących osób. <blockquote class="ipsBlockquote">Jeśli zaś myślisz, że wierzymy wszystkiemu na słowo, masz nas chyba za konkretnych głupców, albo siebie za arcy-polihistoria.</blockquote>To, że ktoś wierzy odmiennie ode mnie nie musi być głupi, przecież też już o tym wspominałem, a nie jestem wszechwiedzący.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Newsman »

W temacie UFO nie ma konkretnych odpowiedzi. To jest poza naszym pojmowaniem na chwilę obecną, jednak zdaniem moim, Arka M. i kilku innych osób, po podsumowaniu 70 lat tego zjawiska wychodzi na to, że w większości bliżej mu do tego, co pisał Vallee i Keel niż do hipotezy pozaziemskiej. I w zasadzie to chcieliśmy powiedzieć. Nie napiszemy tutaj wszystkich pro i contra, bo to wymaga przestudiowania wspomnianej literatury.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

Panie X wdałeś się w rozmowę o której nie masz bardzo pojęcia   (''Ja też w zasadzie nie wiem o co mi chodzi. Zagmatwałem się w "sterowcach" nie wiem czemu''), choćby dlatego, że nawet nie zadałeś sobie trudu na zapoznanie się w/w książek a to podstawa aby w ogóle zacząć rozmowę  na poziomie. A  dane jakie przytoczyłem zwyczajnie Cię nie interesują, pomimo, że starasz się twierdzić inaczej jakbyś z góry znał cały problem. Myślę, że temat sterowców można dać do innego działu, ponieważ jest interesujący a temat zapomnianych CE-3 niech dotyczy właśnie tego takie jest moje zdanie, co nie zmienia mojego stanowiska w kwestii wcześniej omawianej fali sterowców nad USA . To tyle przy okazji Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ;)
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="119301" data-time="1420029861">Panie X wdałeś się w rozmowę o której nie masz bardzo pojęcia   (''Ja też w zasadzie nie wiem o co mi chodzi. Zagmatwałem się w "sterowcach" nie wiem czemu''), choćby dlatego, że nawet nie zadałeś sobie trudu na zapoznanie się w/w książek a to podstawa aby w ogóle zacząć rozmowę  na poziomie. A  dane jakie przytoczyłem zwyczajnie Cię nie interesują, pomimo, że starasz się twierdzić inaczej jakbyś z góry znał cały problem. </blockquote>

Tyle co kiedyś  kilka spraw przeczytałem w jedej ksiązce, którą tu przytoczyłem, i wczoraj w necie. Bo staram racjonalnie sobie to wytłumaczyć, że "sterowce" widywane wtedy są dla mnie tym czym jest widywane do dziś. To tyle. Lepiej nie drążmy o tym bo to negatywnie na nas wszystkich wpływa ;) Również życzę Panom co najważniejsze zdrowia i przypływu "owocnych" łowów wiedzy. :)
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Pan.X" data-cid="119302" data-time="1420030806">

Tyle co kiedyś  kilka spraw przeczytałem w jedej ksiązce, którą tu przytoczyłem, i wczoraj w necie. Bo staram racjonalnie sobie to wytłumaczyć, że "sterowce" widywane wtedy są dla mnie tym czym jest widywane do dziś.</blockquote>Panie X, w jednym z przypadków "fali sterowców" do takiego pojazdu zbliżył się nobliwy, starszy pracownik kolei - albo konduktor, albo dróżnik - nie pamiętam. W każdym bądź razie człowiek z pewną wiedzą techniczną, wykształceniem i jak wynikało z książki również ogładą. Słysząc dźwięki maszyny, był przekonany że napędza ją kolejowy silnik parowy firmy Westinghouse. Ba - nawet został oprowadzony po luksusowym wnętrzu, kabinie takiego statku - na kilkanaście dobrych lat przed pasażerskimi Zeppelinami, Rzecz w tym że tego typu silniki są zbyt ciężkie, żeby napędzać sterowce, które swoją drogą pojawiły gwałtownie się jako rzekomy wytwór domorosłych wynalazców i równie szybko zniknęły, tak że nie pozostał po nich żaden ślad w rodzaju zgłoszonego patentu, idąc dalej nie zebrano w muzeum takich egzemplarzy, nie chwalą się nimi potencjalni potomkowie wynalazców, czy miejscowości z których by owi wynalazcy pochodzili. Zauważyliście też Panowie, że nie ma przypadku, w którym piloci sterowców prosili by o paliwo ? W kontekście fali sterowców należało by też chyba popracować nad książkami Charlesa Forta, ale to już na marginesie.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Ronin »

Przez setki, jak nie tysiące lat ludzie doznawali różnych "dziwności", śmiem twierdzić, że przyzwyczajeni byli do tego, że co jakiś czas ktoś miał jakąś nową przygodę z czymś niezwykłym. Najczęściej takie zjawiska były tłumaczone ich nadprzyrodzonym charakterem, czyli pochodzeniem ze świata duchowego. Gdy pojawiło się Chrześcijaństwo tłumaczenie było prostsze to co złe to diabły i szatan, dobre doświadczenia to anioły... W dobie szybkiego rozwoju technicznego, pierwszych satelitów, lotów w kosmos, rozwój literatury s-f  itp. ludzie przełożyli większość niezwykłości na kosmos i siłą rzeczy zaczeli dopatrywać się wszędzie kosmitów i ich pojazdów. A ktoś/coś co nam towarzyszy od zawsze zaczął wykorzystywać to dla swych celów (chyba, że to jakiś rodzaj mimikry i dzieje się to dla tego kogoś/czegoś w sposób nieświadomy tzn. to coś nie ma jednej właściwej formy, a my swymi umysłami na wugląd tego czegoś wpływamy). Pytanie jest czy to "coś" przystosowuje się do nas, czy to nasza percepcja postrzegania się zmieniła... A może to po prostu istnieje sobie, a my nadajemy temu wygląd i sens...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Arek 73 wspominał o tym w swoim poście. Zrobiłem skan z takiej książeczki, tutaj jest napisane co innego.</blockquote>Chyba  nie chodzi o coś innego, ja wprawdzie czytałem że na drugi  dzień znalazł  samą skórę a nie  poszarpane  resztki.Przypomniało mi się teraz że  ludzie którzy zajmują się okaleczeniem bydła  próbowali  pokazać ten przypadek jako pierwsze udokumentowane okaleczenie.Może popełniłem błąd tłumacząc "Liars club " jako Klub Kłamców a w Twoim skanie jest napisane  Klub łgarzy. Ci świadkowie Hamiltona  to  ludzie na papierze a dokładnie  na papierze Hamiltona, nikt wtedy nie sprawdzał czy oni coś widzieli, tylko  Hamilton "twierdził" w ich  imieniu  ...... Ale nie mogę tego  kwestionować  bo jak badacze wzięli ten przypadek do sprawdzenia  to nikt już z tych ludzi nie żył. Dla mnie  ta fala sterowców znaczy tyle samo  co  fala raportów  o człowieku-ćma,  albo skandynawskie rakiety-widmo a póżniej fala trójkątów nad Belgią. Coś pokazuje się.......coś co widzą setki ludzi (stąd tyle raportów), a potem znika. Ja osobiście kiedyś myślałem że ufo to coś z innych planet, teraz wiem że nie można  ufać ufitom co mówią ponieważ nieraz okazało się że to bujda. Teraz jestem na etapie ....że to coś  manifestuje się u nas ale nie musi to być z  czeluści Kosmosu, dla mnie prawdopodobnie to coś pochodzi  z innych wymiarów.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: artemius »

Nic dodać, nic ująć.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2015 1:22 am przez artemius, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Maria »

JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”