Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Historia sięga do starożytności gdzie celtowie zajmowali się wydobywaniem złóż z podziemi.

W średniowieczu karczowali obszary lasu aby mieć dostęp do wydobywania (Wiadomo większy teren pokrywało wtedy lasy). Więc drązono kanały, skuwano jaskinie.



Strojami właśnie górników była spiczasta czapka i frak. Tutaj załączam taką rycine. 



[ external image ]

Więc już można by rzucić teorię, że ludzie widywali górników którzy wychodzą z ziemi, a tym bardziej wracając do swoich domów przez las. (Jak u smerfów  ;) ) Tym bardziej jak jakiś chłop przybywał z innej wsi, mógł na oczy takiego górnika nigdy wcześniej nie widzieć, więc przypisał mu, że takie brodate osobniki w spiczastych czapkach żyją pod ziemią.

Dlatego przypisywano im cechy magiczne, że są żywiołakami ziemi. 



Co do samego słowa gnom, krasnal, skrzat. Chodzi tutaj o niski wzrost. Nie ma jakiegoś wyznacznika, przedziału że musi mieć tyle i tyle. Po prostu karzeł, niski wzrostem.</blockquote>Dzisiaj był taki program o legendach, bajkach i  ile w tym prawdy. Włączyłem  internet żeby poszukać informacji o tych skrzatach  o których mówiono.Każdy zna jeszcze " Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków" ile informacji  bracia Grimm zaczerpnęli z faktów oczywistych trudno  do  końca ustalić. W każdym bądż razie....za siedmioma górami.......albo  miało być Siedmiogórze?, Siebengebirge (pol. Siedmiogórze[1]) – zalesione pasmo górskie pochodzenia wulkanicznego położone w Niemczechna południowy-wschód od miasta Bonn nad przełomową doliną Renu.  ( link  do  wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Siebengebirge). W tamtych  rejonach od dawna istniały  kopalnie gdzie w sztolniach wydobywano kruszec. E. Sander nauczyciel  z zawodu i badacz folkloru interesuje się tamtymi skrzatami, to przetłumaczyłem z jego  art.:"""""""Tajemnica krasnoludów<div>Można przypuszczać, że praca dzieci jest tak stara jak sama praca w kopalni , nawet jeśli mamy coś tak nieludzkiego trudno wyobrazić sobie to u nas  i  to  w dwudziestym  wieku .. .</div><div>Po długich poszukiwaniach znalazłem, że rzeczywiściew kopalni pracowały dzieci, chłopcy . Wynika to jasno z ewidencji wynagrodzeń w roku 1575 i 1586</div><div>Jak okrutna była ta praca , zdałem sobie sprawę, gdy natknąłem się na dokument Krummhälser. To przerosło moje najgorsze oczekiwania. Było to praca trudna do zniesienia, zwłaszcza w kopalniach miedzi. tam pracowano  na leżąco (!) Rudę wydobywano i transportowane w bardzo niskich sztolniach Do tej pracy,wykorzystywano z powodu ich lepszej mobilności głównie chłopców, którzy nie byli  w pełni rozwinięci  wzrostem i budową ciała.. O kopalni miedzi "Frankenberger" jest opisane w 16 wieku: z "korytarze nie są wyższe niż 2 1/2 stopy Chłopcy często musieli się czołgać na czworakach.</div><div>W kopalni miedzi w Richelsdorf  na północ od Bad Hersfeld pracowała  oszałamiająca liczba 200 dzieci-robotników  odnotowano w 1790r.</div><div>Dzieci, które które tam pracowały były w wieku od ośmiu do dziesięciu lat, czasami nawet młodsze. </div><div>Dla mnie było jasne: Krasnoludy były prawdziwe. Ale nie było żadnych mitycznych stworzeń, ale zahamowane wzrostem i  opóźnione w rozwoju dzieci.</div><div> </div><div>Zastanawiałem się "Czy to możliwe, czy chłopcy  są postaciami krasnoludków z legend i baśni? "</div><div> </div><div> </div><div> </div><div>Małe domki</div><div> </div><div> </div><div>Obszar górzysty, to oczywiste, kamienisty i nieprzejezdny, więc nie można tam uprawiać rolnictwa. Były tam tylko małe domy bez stajni dla bydła, a nawet stodół, w których byłyby przechowywane zwierzęta.  Domki  z jedną  izbą w której się siedziało i  spało, więcej  górnicy nie potrzebowali. Domek ostatniego,  żyjącego górnika sięga 1736r  ma tylko jeden pokój, zachował  się do  dzisiaj.</div><div> </div><div>Zauważyłem  w porównaniu domu  do opisu krasnoludków  z bajki Królewna Śnieżka, w którym również tylko jbył jeden pokój. To jest bardzo wyraźnie zaznaczone w treści tekstu opowieści w oryginalnej wersji. Stwierdza  się mianowicie ... ", jak Śnieżka  przyszła do mieszkania  ....zobaczyła  stół a na stole siedem talerzy i siedem łyżek, widelców, siedem, siedem szklanek i siedem  noży a także  siedem łóżek".</div><div> </div><div>Z  tym dokładnym  opisem zgadza się  zarys  dwóch starych  górniczych chatek   które można do  dzisiaj zwiedzić w okolicach Siedmiogórza""""""""""""""""""""""""""""""</div><div> </div><div>W  innej części  wspomina się także szpiczaste czapy które miały "chronić" dzieci-górników przed spadającymi  kamieniami.....</div>
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

Tylko, że folklor ze skrzatami i innymi dziwnymi stworzeniami jest znany również z innych krajów świata i co więcej to dzieje się w czasach nam współczesnych gdzie dzieci w kopalniach już nie pracują. Jak np. wyjaśnić takie istoty w domach - wczoraj otrzymałem od Pana Remleina z byłej KKK opis takiego zdarzenia z 1994 roku ''trola owłosionego'', który pojawił się w  mieszkaniu pewnej kobiety, która miała wiele przedziwnych historii łącznie z obserwacjami UFO. 
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote">Arek Cz - Każdy zna jeszcze " Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków" ile informacji  bracia Grimm zaczerpnęli z faktów oczywistych trudno  do  końca ustalić. W każdym bądż razie....za siedmioma górami.......albo  miało być  Siedmiogórze?, Siebengebirge</blockquote>No i tak pewnie było, jak wczoraj wspomniałem. Czasem wymyślą coś bajkopisarze z różnych epok, pozbierają opowiastki, coś swojego dopowiedzą.  O małej syrence, też mielibyśmy się doszukiwać prawdziwych syren? Czy innych jakiś stworzeń bajkowych?

 <blockquote class="ipsBlockquote">Arek. M - .. jest znany również z innych krajów świata.</blockquote> dzieci były wykorzystywane od afryki po daleki wschód, a także w Ameryce południowej.  <blockquote class="ipsBlockquote">Arek M.  - w czasach nam współczesnych gdzie dzieci w kopalniach już nie pracują.</blockquote>

Wielki błąd.

W stanie Meghalaya w północno-wschodniej części Indii dzieci pracują w kopalniach węgla kamiennego nazywanych szczurzymi norami. Chociaż prawo krajowe zabrania zatrudniania osób poniżej czternastego roku życia, a w przemyśle wydobywczym poniżej osiemnastego, w tej części Indii obowiązuje prawo zwyczajowe.  W RPA dzieci pracują w bardzo trudnych i szkodliwych warunkach w kopalniach złota i diamentów.Podobnie jest w Indiach.W Chinach dzieci zatrudniane są w fabrykach, a w Afryce Północnej dzieci z biedy przekazywane są w dobrej wierze przez rodziców do szkół koranicznych, których nauczyciele sprzedają je islamistom, a ci mają gotowe mięso armatnie do akcji terrorystycznych.Piorą im mózgi i faszerują narkotykami.Niejedno dziecko wołałoby nie urodzić się, niż przechodzić gehennę.Co może zrobić człowiek,żyjący w innej rzeczywistości, który przeczyta wstrząsającą informację o dzieciach z drugiego końca świata?Tylko wyrazić współczucie.

 __________





Włochata istota, a skrzat  to w ogóle co innego.



 
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Pan.X" data-cid="121072" data-time="1424015540">dzieci były wykorzystywane od afryki po daleki wschód, a także w Ameryce południowej.</blockquote> No i pewnie część relacji z rejonów, gdzie znajdowały się kopalnie i pracowały tam dzieci mogło zostać podciągnięte pod "skrzaty" dla samej "draki" ale nie jest to żadne wytłumaczenie dla całego zjawiska. Problem istnieje i tyle.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

Pan X chciałby problem wyjaśnić jaki podał mu Arek, ale nie takie to proste  - jako fan CE-3 chyba wiesz, że w Malezji wielokrotnie widywano małych wręcz bardzo małych osobników przy UFO, ale to pewno dzieciaki  pouciekały z kopalni w RPA   i wg. twojego toku myślenia są nadal wykorzystywane m.in w kopalniach w Polsce, bo  współczesne zdarzenia opisałem ja i Przemek, które takie w/w teorie dyskwalifikują. Wątek o skrzatach jest gdzie indziej tak dla przypomnienia bo robi się mix informacji ;)
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2015 4:56 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote"> jako fan CE-3 chyba wiesz, że w Malezji wielokrotnie widywano małych wręcz bardzo małych osobników przy UFO, ale to pewno dzieciaki  pouciekały z kopalni w RPA   i wg. twojego toku myślenia są nadal wykorzystywane m.in w kopalniach w Polsce, bo  współczesne zdarzenia opisałem ja i Przemek, które takie w/w teorie dyskwalifikują.</blockquote>

Ja niskich istot nie dyskwalifikuje, ani nie mówie że to dzieci. Bo było pełno takich opisów na całym świecie. Byli tacy co przypominali ludzi, a tacy co goblinów z dużymi uszami 



Nie podobają mi się natomiast krasnoludki z brodami w czapkach z  brodą. Ja w to nie wierzę. <blockquote class="ipsBlockquote">Wątek o skrzatach jest gdzie indziej tak dla przypomnienia bo robi się mix informacji </blockquote>Faktycznie, lepiej by to przenieść do następnego tematu.



 
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2015 6:10 pm przez Pan.X, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Pan.X" data-cid="121088" data-time="1424023729">

Ja niskich istot nie dyskwalifikuje, ani nie mówie że to dzieci. Bo było pełno takich opisów na całym świecie. Byli tacy co przypominali ludzi, a tacy co goblinów z dużymi uszami 



Nie podobają mi się natomiast krasnoludki z brodami w czapkach z  brodą. Ja w to nie wierzę. Faktycznie, lepiej by to przenieść do następnego tematu.



 </blockquote> Ale to nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy i faktów. A że trudno w to ''uwierzyć'' no cóż w UFO czy inne dziwności także. A jak ogoli brodę to uwierzysz ;)
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

A uwierzy Pan, że w bazach trzymają ciała kosmitów  i statki i są na to dowody i fakty?Ja to wiem. Pan nie musi w to wierzyć i do tego nie przekonuje. Proszę sobie wierzyć w swoje krasnoludki. Ja na to jestem ślepy, tak jak Pan na inne rzeczy.  <blockquote class="ipsBlockquote">A jak ogoli brodę to uwierzysz </blockquote>

Jak mam w to uwierzyć, jeśli Pan mówi że to jakaś demoniczna projekcja. Przecież to jest nie fizyczne, czym ma się ogolić.
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2015 7:14 pm przez Pan.X, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

Ależ Pan jest strasznie nerwowy Panie X więcej luzu a mniej emocji bo to nie zdrowe - ja nie zamierzałem i nie zamierzam w nic Pana przekonywać dla mnie to strata czasu - przykro mi to pisać, ale powyższy komentarz ewidentnie ukazuje, że jest Pan bardzo młodą osobą, z którą ciężko rozmawiać o poważnych zagadnieniach, czasami odnoszę wrażenie, że chyba naoglądał się Pan za dużo Archiwum X dlatego taki prosty tok myślenia u Pana.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Przemekkk666 »

Myślę, że takie przepychanki nie mają najmniejszego sensu. Przecież UFO może być wszystkim po trochu, więc nie wiem, po co to przeciąganie liny. Mogą występować projekcje, mogą też posiadać ciała obcych gdzieś tam w bazach. I na tym zakończmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”