Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

Czakrawartin jednak to rozpanoszenie się krętactwa warto by jakoś powstrzymać.. Zwykli ludzie są tym już potwornie zmęczeni.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

I najgorsze teraz jest to, że odchodzi się od doceniania tego co kto ma naprawdę w głowie, niszczy ludzi wykształconych, nadaje innym tytuły przez byle jakie prywatne uczelnie, a o pozycji w społeczeństwie decyduje zasobność portfela, zresztą nie tylko, bo to on nawet decyduje o ludzkim zdrowiu, więc szkoda mi słów.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

Dlatego zamiast wydawać miliardy na śmieci kosmiczne, które nam samym w przyszłości zaszkodzą, gdy zaczną wracać na ziemię i nieudane loty, czy nie lepiej byłoby finansować takie badania o jakich wspomniałam w tym temacie? Czego się boją? Przecież ja nie mam na myśli tego, że każdy z nas będzie miał dostęp do czytania intymnych myśli sąsiada, lecz  aby to funkcjonowało w celu sprawiedliwej ochrony ludzi, społeczeństw mogących mieć dostęp do prawdy, takiej oczywistej i bez fałszowania w razie konfliktu, winy, kary i rozstrzygnięcia sporów. To było by ponad sądami.
Awatar użytkownika
fishbone
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 27, 2015 3:03 pm

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: fishbone »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="118767" data-time="1417901525">Czego się boją? /.../sprawiedliwej ochrony ludzi, społeczeństw mogących mieć dostęp do prawdy, takiej oczywistej i bez fałszowania w razie konfliktu, winy, kary i rozstrzygnięcia sporów. <-widzisz  sama sobie  odpowiedziałaś. Tego się  boją nasi okupanci z NWO. Bo  tak się składa , że rządzące  nami  istoty  , w tym część ludzi  podpięta jest  pod mental gadów, konkretnie tych z oriona,  - a  oni  nie są w stanie być uczciwi.To dla  gadzin w  ludzkiej skórze niewykonalne. Po    umiłowaniu uczciwości łatwo rozpoznać kto  jest  człowiekiem. Ja też nim staram się być</blockquote>
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: robertcb »

Przecież wspomnienia z przeszłości nie są zakodowane w mózgu tylko w umyśle.Podobnie jak ten wątek jest w internecie a nie na waszych komputerach (pomimo że tam go czytacie).Gdyby wspomnienia były zakodowane w mózgu - to już możliwy byłby ich odczyt, podobnie jak i sny można by wyświetlać na monitorze komputera.Nic takiego nie jest możliwe, przynajmniej przy dzisiejszej technologii, jak i tej dającej się przewidzieć w najbliższej przyszłości.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

robercb - masz całkowita rację, że nie da się tego odczytać wyłączając świadomość, tak sobie z mózgu jak z płyty.Jednak byłoby bardzo dobrze potrafić przerzucać taki zapis na płytę komputera, coś na tej zasadzie jaka już jest stosowana u Stephena Hawkinga, tylko udoskonalić ten model. Na przykład sprawa karna i zamiast wykrywacza kłamstw - przywołujemy w osobie wspomnienia i nie jest w stanie ich zafałszować, gdyż one pojawiają się automatycznie. To by mnie fascynowało.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: robertcb »

Danut, to było by na pewno ciekawe, ale ludzka pamięć przeszłości jest ulotna, bo na ile pamiętasz wydarzenia sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat - coś tam pamiętamy ale nie potrafilibyśmy tego przywołać z takimi szczegółami jak np. wydarzeń sprzed kilku godzin, ale nawet tych wydarzeń nie przedstawimy z taką dokładnością jak zarejestrowała by to kamera.Gdyby było można wyświetlać na komputerze ludzkie wspomnienia z przeszłości to to samo dotyczyło by też snów, bo też są one częścią naszych wspomnień,
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

hmm. Robercie zastanawiam się w taki razie, czy to nie jest wyjątkowe, że ja potrafię wydobyć z pamięci dawnych lat gotowe sceny z treścią podających wówczas słów, towarzyszących jej zapachów, widoku miejsca, ze szczegółami ubioru, itp. Natomiast snów w taki sam sposób nie jestem w stanie sobie przypomnieć? Wydaje mi się też, że właśnie w tym ukryta jest tajemnica sporej rangi i gdybyśmy ją odgadnęli stałoby się to wręcz rewolucyjnym dokonaniem ludzkości.
Awatar użytkownika
fishbone
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 27, 2015 3:03 pm

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: fishbone »

Cieszę się, że na tym forum  prócz mnie są  inni ludzie.  którzy wiedzą, że prócz  mózgu na   trzeciej gęstości  mamy umysł na czwartej gęstości. Tak  jak  procesor  i dysk  twardy  komunikują się z nami prze  klawiaturę i  ekran,  tak i  umysł  komunikuje się  przez mózg.Dlatego   jest  możliwa technologia, która   pobudzając  falami mózg    stymulowałaby  go  do  wyciągania z umysłu rzeczy  ukrytych i prawdziwych. bojową.  Wejście do  umysłu  jest  proste zwłaszcza z użyciem - skutecznych i  dlatego  zakazanych- środków szamańskich, jak choćby  psylocybina. A spróbujcie  spójnie   skłamać  będąc na   haju ;) 
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy nowoczesna nauka zwalczy kłamstwo?

Post autor: danut »

Umysł komunikuje się z nami przez ekran - mózg. Jednak, jak dla mnie sprawa nie dotyczy gęstości(znów niezgodność mała jak ze Zbyszkiem :)). Twierdzę tak opierając sprawę na własnych przeżyciach i braku różnicy w "gęstości" tych innych sfer z naszą, nie ma w tym różnicy, bo są równie rzeczywiste. A sprawę popierają nawet odkrycia naukowe potwierdzające możliwość przesyłania informacji, ale i tak samo teleportacji z układu fizycznego do takiegoż układu. Z mózgu do mózgu i nie będzie inaczej, tyle tylko że ta nazywana przez Was czwarta gęstość będzie miała o wiele obszerniejszą pojemność od naszej. Stąd ja tutaj piszę o prawdziwości ich istnienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”