Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Komentarze do najnowszych artykułów na portalu infra.org.pl
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Newsman »

Dyskusja nad datą narodzenia Jezusa trwa od dwóch tysięcy lat, przy czym wiele wskazuje, że obchody 25 grudnia nie są rzeczywistym upamiętnieniem jego przyjścia na świat. Pytania budzi też geograficzne umiejscowienie jego narodzenia. Naukowcy i egzegeci poprzez szczegółowe badania starają się oddzielić prawdę od mitu. Brak wiarygodnych źródeł historycznych z tamtego okresu czyni jednak tę pracę niezwykle trudną... Czytaj całość...
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: robrep »

Nie był żadnego spisu powszechnego w tamtym czasie, tak podają źródła rzymskie, na których się bazuje, bo rzymianie prowadzili dość solidne księgowanie i raportowanie wszystkiego. Tak więc nic z tego co podaje pismo święte nie pasuje do tego co wiemy z historii.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="119054" data-time="1419516785">Nie był żadnego spisu powszechnego w tamtym czasie, tak podają źródła rzymskie, na których się bazuje, bo rzymianie prowadzili dość solidne księgowanie i raportowanie wszystkiego. Tak więc nic z tego co podaje pismo święte nie pasuje do tego co wiemy z historii.</blockquote>To się grubo mylisz bo taki spis był. Wszystko pasuje trylko sa tacy co nie chcą wiedzieć :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: s_virus »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="119118" data-time="1419699984">To się grubo mylisz bo taki spis był. Wszystko pasuje trylko sa tacy co nie chcą wiedzieć :D</blockquote> Tak tak to wszystko najświntszo prowda. Jak się rodzili 25-go grudnia z dziewicy a po śmierci zmartwychwstaliHorusKrisznaDionizosMithrato też były spisy powszechne. Ba! Kuleżanka tam była osobiście pewnikiem.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="119121" data-time="1419701889"> Tak tak to wszystko najświntszo prowda. Jak się rodzili 25-go grudnia z dziewicy a po śmierci zmartwychwstaliHorusKrisznaDionizosMithrato też były spisy powszechne. Ba! Kuleżanka tam była osobiście pewnikiem.</blockquote>Nie zbyt  mąddrhy jesteś.HGistoeria....... za mało jeszcxe wiesz
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Maria »

"za mało jeszcxe wiesz " Katarzyno a co to za wiedza?Powtórka z rozrywki która serwuja kolejni kapłani dla swoich owieczek ?Dzieki temu tkwimy w tym w czym tkwimy---niewiedzy i trwac bedziemy dopoty, dopoki nie przerwiemy tego zakletego kregu w jakim trzymaja nas kaplani.Mieli sluzyc ludziom, a to owieczki musza sluzyc im .Religie powinny zniknąc z powierzchni tej planety, byc moze wtedy nie bedzie dylematów kiedy urodzil sie jakis bog, bogi, zbawcy i wybawcy---zerujacy na naszej niewiedzy. :/
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Maria" data-cid="119127" data-time="1419710554">"za mało jeszcxe wiesz " Katarzyno a co to za wiedza?Powtórka z rozrywki która serwuja kolejni kapłani dla swoich owieczek ?Dzieki temu tkwimy w tym w czym tkwimy---niewiedzy i trwac bedziemy dopoty, dopoki nie przerwiemy tego zakletego kregu w jakim trzymaja nas kaplani.Mieli sluzyc ludziom, a to owieczki musza sluzyc im .Religie powinny zniknąc z powierzchni tej planety, byc moze wtedy nie bedzie dylematów kiedy urodzil sie jakis bog, bogi, zbawcy i wybawcy---zerujacy na naszej niewiedzy. :/</blockquote>A  ja mam prawo cenić sobie moją Religię i broń Boże nie czekam aby zniknęła z palanety.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Maria »

"broń Boże "--słowa wiele wyjaśniaja, broń--tego mamy na planecie krocie i zawsze w imie boga jej uzywamy. Do wziecia odpowiedzialności za swoj los tez trzeba dorosnąć, dlatego nie dziwie sie ze tak sie podpieramy słowami--broń Boże.Wieki nauk kaplanów zrobiły swoje.Byle tylko znow nie zaplonely stosy w imie--broń Boże.
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Maria" data-cid="119134" data-time="1419713451">"broń Boże "--słowa wiele wyjaśniaja, broń--tego mamy na planecie krocie i zawsze w imie boga jej uzywamy. Do wziecia odpowiedzialności za swoj los tez trzeba dorosnąć, dlatego nie dziwie sie ze tak sie podpieramy słowami--broń Boże.Wieki nauk kaplanów zrobiły swoje.Byle tylko znow nie zaplonely stosy w imie--broń Boże.</blockquote>Przesada z "broń Boże" dobrze, że nie użyłam "nie" w powyższym. Córka zawsze mnie upomina, abym nie używała słowa "nie" - pamiętaj zamiast nie zapomnij....... :InLove:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: Maria »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="119140" data-time="1419714876">Przesada z "broń Boże" dobrze, że nie użyłam "nie" w powyższym. Córka zawsze mnie upomina, abym nie używała słowa "nie" - pamiętaj zamiast nie zapomnij....... :InLove:</blockquote>oj tam Kasiu, napisałam to ogolnie a nie personalnie.Uzyłąś jednak słow częstych w uzyciu, więc napislam jak napisalam.W zasadzie znasz moje podejscie do religii i polityki z innego bloga :D
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
ODPOWIEDZ

Wróć do „SKOMENTUJ NOWY ARTYKUŁ”