Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Komentarze do najnowszych artykułów na portalu infra.org.pl
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: olry »

W sumerze Anu miał dwóch synów : Enki z żona i Enlil z przyrodnią siostrą, co wyżej stawiało tego drugiego w hierarchii .Enlil od początku nie nawidził ludzi.Enki ich stworzył ( genetyka z połączenia annunaki i człekokształtnego ziemskiego).Potem trochę bogowie namieszali i dostaliśmy obietnicę zesłania zbawienia.Moje pytanie? Czy Jeszua z Nazaretu to Enki?Wszakże to Enki uświadomił Ewę w raju ( jego symbolem był wąż ).
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Bóg się rodzi! (Tylko kiedy?)

Post autor: sxxs »

W "przekazach" projektu Cheops czy jakoś tak, Enki wskazuje swojego brata jako Jezus...;-)[quote name="olry" post="121511" time="1426799392"]W sumerze Anu miał dwóch synów : Enki z żona i Enlil z przyrodnią siostrą, co wyżej stawiało tego drugiego w hierarchii .Enlil od początku nie nawidził ludzi.Enki ich stworzył ( genetyka z połączenia annunaki i człekokształtnego ziemskiego).Potem trochę bogowie namieszali i dostaliśmy obietnicę zesłania zbawienia.Moje pytanie? Czy Jeszua z Nazaretu to Enki?Wszakże to Enki uświadomił Ewę w raju ( jego symbolem był wąż ).[/quote]
ODPOWIEDZ

Wróć do „SKOMENTUJ NOWY ARTYKUŁ”