UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Z pewnością tak! Dzieje się dużo więcej niż są w stanie opisać i przekazać  :) ..</blockquote> Zaprzeczyć nie mogę bo przecież nie wiem xDAle co  może się z nimi dziać?, są jakieś  punkty zaczepienia albo przesłania że dzieje się  z nimi  dużo więcej niż umieją sobie przypomnieć?, to że są uprowadzani  i poddawani jakimś zabiegom to  już  wiemy ale co ponadto? :AlienGreen:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="120544" data-time="1422889671"> Zaprzeczyć nie mogę bo przecież nie wiem xDAle co  może się z nimi dziać?, są jakieś  punkty zaczepienia albo przesłania że dzieje się  z nimi  dużo więcej niż umieją sobie przypomnieć?, to że są uprowadzani  i poddawani jakimś zabiegom to  już  wiemy ale co ponadto? :AlienGreen:</blockquote>I dodatkowo, jeżeli jest to jakaś super inteligencja ze super technologią, to czemu od tak dawna uprowadzają ludzi i robią eksperymenty. Czyżby na przestrzeni tych w sumie już chyba kilku tysięcy lat nie potrafili się dowiedzieć tego co chcą ? Jakoś to dziwnie wygląda.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="120546" data-time="1422890087">I dodatkowo, jeżeli jest to jakaś super inteligencja ze super technologią, to czemu od tak dawna uprowadzają ludzi i robią eksperymenty. Czyżby na przestrzeni tych w sumie już chyba kilku tysięcy lat nie potrafili się dowiedzieć tego co chcą ? Jakoś to dziwnie wygląda.</blockquote>jeżeli ta "super" inteligencja jest podobna do ludzkiej to nie ma nic dziwnego,że od wieków testuje i testuje ....my też potrafimy zadręczać miliony zwierząt każdego roku w laboratoriach na całym świecie niejednokrotnie powtarzając jedno badanie wiele razy w celu analizy i pewności wyniku.Jednakże być może wcale nie ma żadnych badań ..są za to wszczepione sztuczne wspomnienia z takich doświadczeń.Umysł ludzki ma przed nami jeszcze wiele tajemnic.W każdym razie wiemy już,że bardzo łatwo go oszukać.:)
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Lilith" data-cid="120555" data-time="1422896924">jeżeli ta "super" inteligencja jest podobna do ludzkiej to nie ma nic dziwnego,że od wieków testuje i testuje ....my też potrafimy zadręczać miliony zwierząt każdego roku w laboratoriach na całym świecie niejednokrotnie powtarzając jedno badanie wiele razy w celu analizy i pewności wyniku.</blockquote>Idąc najprostrzą drogą dedukcji, że to jednak oni na nas eksperymentują, a nie odwrotnie to można przyjąć, że są jednak dużo bardziej rozwinięci (niż my) technologicznie itd. w związku z tym, to co nam zajmuje 10 lat, oni mogą rozwiązać jednego dnia itd... I dalej, tak, eksperymentujemy na sztucznie wyhodowanych populacjach... z tego można wyciągnąć wniosek, że i my jesteśmy taką sztucznie hodowaną populacją, służącą do jakichś eksperymentów... I może podobnie jak wielu spośród nas sprzeciwia się coraz bardziej tego typu badaniom, tak i w kosmosie istnieją siły, którym zależy abyśmy wtrwali się z tych okowów ? Może stąd pewne postaci w naszej historii, które próbowały nas nauczyć bezinteresowności i miłości... <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Lilith" data-cid="120555" data-time="1422896924">Jednakże być może wcale nie ma żadnych badań ..są za to wszczepione sztuczne wspomnienia z takich doświadczeń.Umysł ludzki ma przed nami jeszcze wiele tajemnic.W każdym razie wiemy już,że bardzo łatwo go oszukać. :)</blockquote>Tutaj też zgoda... może po to śpimy, aby ktoś mógł bezkarnie korygować nasze życie niemalże dzień w dzień (właściwie noc w noc), na dobrą sprawę nikt z nas nie ma pewności, czy jego wspomnienia z którymi rano się budzi są prawdziwe... Kiedyś czytałem pewną książkę o człowieku cierpiącym na dziwny przypadek amnezji, po przebudzeniu rano zapominał wszystko to czego doświadczy łdzień wcześniej, pozostała mu tylko pamięć sprzed wielu lat, dzięki czemu potrafił pisać i zapisywał codziennie co robił i co przeżył, a rano czytał to jak wspomnienia kogoś obcego, bo sam nic z tych rzeczy nie pamiętał... Może i my jesteśmy co jakiś czas (a może co noc) korygowani przez nocnych gości :)
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="120561" data-time="1422900646">Idąc najprostrzą drogą dedukcji, że to jednak oni na nas eksperymentują, a nie odwrotnie to można przyjąć, że są jednak dużo bardziej rozwinięci (niż my) technologicznie itd. w związku z tym, to co nam zajmuje 10 lat, oni mogą rozwiązać jednego dnia itd... I dalej, tak, eksperymentujemy na sztucznie wyhodowanych populacjach... z tego można wyciągnąć wniosek, że i my jesteśmy taką sztucznie hodowaną populacją, służącą do jakichś eksperymentów... I może podobnie jak wielu spośród nas sprzeciwia się coraz bardziej tego typu badaniom, tak i w kosmosie istnieją siły, którym zależy abyśmy wtrwali się z tych okowów ? Może stąd pewne postaci w naszej historii, które próbowały nas nauczyć bezinteresowności i miłości... Tutaj też zgoda... może po to śpimy, aby ktoś mógł bezkarnie korygować nasze życie niemalże dzień w dzień (właściwie noc w noc), na dobrą sprawę nikt z nas nie ma pewności, czy jego wspomnienia z którymi rano się budzi są prawdziwe... Kiedyś czytałem pewną książkę o człowieku cierpiącym na dziwny przypadek amnezji, po przebudzeniu rano zapominał wszystko to czego doświadczy łdzień wcześniej, pozostała mu tylko pamięć sprzed wielu lat, dzięki czemu potrafił pisać i zapisywał codziennie co robił i co przeżył, a rano czytał to jak wspomnienia kogoś obcego, bo sam nic z tych rzeczy nie pamiętał... Może i my jesteśmy co jakiś czas (a może co noc) korygowani przez nocnych gości :)</blockquote>W sumie najbardziej przychylam się do tego,że jesteśmy taką sztucznie hodowaną populacją ...czy są tam gdzieś sprzeciwiający się ..chciałoby się żeby byli.Jednak prywatnie za bardzo na nich nie stawiam:) może jestem z tych dla, których szklanka jest zawsze do połowy pusta;)Cel dla,którego ktoś mógł by prowadzić tak jak dla naszych umysłów zaawansowany eksperyment może być tak abstrakcyjny albo tak przerażający,że być może jeszcze długo go nie poznamy nie mniej warto szukać odpowiedzi nawet jak by się okazało,że może zwalić z nóg.Bardzo możliwe,że wszyscy ludzie na tej planecie miewają nocnych gości ... ale tylko nieliczni są w stanie coś sobie przypomnieć...Jeżeli taki gość potrafi bądź dysponuje technologią potrafiącą oszukać nasz umysł i zmysły to może bawić się w nieskończoność z nami w kotka i myszkę.Mamy też w umysłach coś takiego,że kiedy dochodzi do kontaktu po pierwsze odczuwa się strach a potem jakoś tak z marszu człowiek zakłada,że "oni" wiedzą więcej,są kimś kto może nas poprowadzić,przekazać wiedzę.Może trzeba by na forum zrobić ankietę ilu ludzi obecnie uważa w świetle zgromadzonych materiałów,że Ufici są cacy, chcą ocalić nas i planetę a ilu jednak uważa be..:);)kręcą manipulują i wciskają kity
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

Ciekawy jestem w takim razie, czemu służy ta cała zasłona dymna, czemu obcy (skądkolwiek są i cokolwiek rozumiemy pod pojęciem obcy), nie ujawnią się, nie powiedzą hello tu jesteśmy, a wy jesteście naszymi królikami doświadczalnymi i możemy z wami robić co chcemy ? Przecież nic im nie jesteśmy w stanie zrobić... Chyba, że jednak jesteśmy w stanie coś im zrobić i stąd ta cała mistyfikacja... Możliwe też, że oni się nie ukrywają, tylko my nie potrafimy ich rozpoznać (dostrzec)...
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="120575" data-time="1422909289">Ciekawy jestem w takim razie, czemu służy ta cała zasłona dymna, czemu obcy (skądkolwiek są i cokolwiek rozumiemy pod pojęciem obcy), nie ujawnią się, nie powiedzą hello tu jesteśmy, a wy jesteście naszymi królikami doświadczalnymi i możemy z wami robić co chcemy ? Przecież nic im nie jesteśmy w stanie zrobić... Chyba, że jednak jesteśmy w stanie coś im zrobić i stąd ta cała mistyfikacja... Możliwe też, że oni się nie ukrywają, tylko my nie potrafimy ich rozpoznać (dostrzec)...</blockquote>Niestety nikt z nas nie zna powodu dla,którego wokół UFO jest rozciągana zasłona dymna.Jednak gdyby przychylić się do teorii starożytnych astronautów i bogów przeszłości to można by założyć,że kiedyś pokazywali się ludziom byli nawet wśród nich obecni, nie ukrywając w co się gra tzn. pan-bóg i sługa-człowiek.Potem coś uległo zmianie może zmienił się nadzorca :) Może bunty ludzi sprawiły zmianę zasad gry,nie wiem gdybam sobie,ponieważ sądzę,że ludzie widząc "bogów" i ich poczynania bardzo szybko mogli dostrzec ich słabości i brak tej wielkiej boskości,którą powinno się dostrzegać w istocie prawdziwie boskiej.Ludzie wielu religii do dziś uważają,że pan bóg zesłał na grzeszną ludzkość potop! I nadal nie przeszkadza to ludziom stawić go w pozycji Boga jedynego pomimo,że jak by się zastanowić to Hitler,Stalin i inni  nazywani zbrodniarzami przeciw ludzkości dość blado wyglądają przy wytrzebieniu całej populacji na planecie potopem :) Ale to oczywiście tylko moje przemyślenia ...nad ideą istot boskich w kulturze ziemian :),które akurat mi kojarzą się bardziej z kosmitą niż bogiem ;)
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

Też się często zastanawiałem nad tym jak rozumieć pojęcie Boga... I doszedłem do wniosku, że ten świat (wszechświat), który nas otacza jest za bardzo poukładany, aby był przypadkiem. Głęboko wierzę w jakiś nadrzędny porządek, który to wszystko spaja i tym w jakiś sposób zawiaduje, a to, że istnieją jacyś kosmici, których ludzkość uważała za bóstwa, te ludobójstwa i inne dziwne rzeczy, które się na Ziemi dzieją to takie nic (w skali całości) nieznaczące epizody... Jest jakaś prawda nadrzędna do której jako cieleśni ludzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć, przez ograniczenia jakie stawia materia i chyba to całe nasze szarpanie się, próby zrozumienia tu  i teraz nie mają sensu. Pewnie możemy wyjaśnić pewną część z niezwykłości, które mają tu miejsce, ale i tak całości nie ogarniemy. Jakieś pomniejsze bóstwa (jakieś potężne istoty, które nas odwiedzały), skrzaty, kosmiczni badacze, czy kosmiczni turyści, wszystko to jest możliwe, ale znajduje się jakby poziom (lub kilka poziomów) niżej od nadrzędnej istoty, która wg. mnie jest Bogiem, przez wielkie B. Nasze ziemskie religie do jednego worka wrzuciły zbyt wiele składników i z tej mieszanki, różnych tradycji, wierzeń itp. próbują tworzyć obraz Boga, a to chyba tak nie działa...
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2015 4:18 pm przez Ronin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="120627" data-time="1422980065">Też się często zastanawiałem nad tym jak rozumieć pojęcie Boga... I doszedłem do wniosku, że ten świat (wszechświat), który nas otacza jest za bardzo poukładany, aby był przypadkiem. Głęboko wierzę w jakiś nadrzędny porządek, który to wszystko spaja i tym w jakiś sposób zawiaduje(...) Jest jakaś prawda nadrzędna do której jako cieleśni ludzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć, przez ograniczenia jakie stawia materia i chyba to całe nasze szarpanie się, próby zrozumienia tu  i teraz nie mają sensu. Pewnie możemy wyjaśnić pewną część z niezwykłości, które mają tu miejsce, ale i tak całości nie ogarniemy. Jakieś pomniejsze bóstwa (jakieś potężne istoty, które nas odwiedzały), skrzaty, kosmiczni badacze, czy kosmiczni turyści, wszystko to jest możliwe,(...)</blockquote>Ja też wierzę w istnienie Boga właściwie urodziłam się z przekonaniem o jego istnieniu i tylko ci ziemscy bogowie i ich wyznawcy nie pasują mi do mojego wewnętrznego obrazu boskości.Ziemscy bogowie a później ich kapłani pożądali władzy złota ..a z najczęściej cytowanego fragmentu biblii wynika,że córek człowieczych też.Mało to boskie prawda.Mi z kolej wydaje się,że warto próbować odkrywać wewnętrzny porządek nawet jak jak momentami poszukiwania mają nas zaprowadzić na manowce...i fakt często prowadzą.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Ziemscy bogowie a później ich kapłani pożądali władzy złota ..a z najczęściej cytowanego fragmentu biblii wynika,że córek człowieczych też.Mało to boskie prawda</blockquote>Jakie to  ludzkie no nie? :kekeke:  :kekeke:  :kekeke:  :) . Ale  w końcu wszędzie trąbią że my w sobie nosimy  boską cząstkę.Dawni bogowie mogli w ludziach zaczczepić dużo więcej pozytywnych cech a tymczasem nawet za czasów kiedy bogowie byli  blisko  ludzi  nawet wtedy już były klasy lepszych  i gorszych i  bogowie to  widocznie akceptowali.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”