UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="119921" data-time="1421512421">azor- Racja  :) ale tak się pytam skoro ci naziści podnosili żarówką kogoś i on fruwał, to i ok. </blockquote>Pamiętam ,że Twój żołnierz też Cię unosił , albo podnosił kobiecie chustkę.Napewno dobrze pamiętasz tego żołnierza , bo może okazać się ,że należał do czegoś w rodzaju SS :D
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="119924" data-time="1421521667">Pamiętam ,że Twój żołnierz też Cię unosił , albo podnosił kobiecie chustkę.Napewno dobrze pamiętasz tego żołnierza , bo może okazać się ,że należał do czegoś w rodzaju SS :D</blockquote>To miał być żart? - A bo jest nie na miejscu i nikogo nie śmieszy. Andrzeju czas nadszedł, aby ludzie wybili sobie z głów te bajki w stylu latające talerze i dywany oraz czapki niewidki, peleryny i aluminiowe hełmy - nie tak to działa i nie ma nic ukrytego coby na jaw nie miało wyjść.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="119925" data-time="1421522286">To miał być żart? - A bo jest nie na miejscu i nikogo nie śmieszy. Andrzeju czas nadszedł, aby ludzie wybili sobie z głów te bajki w stylu latające talerze i dywany oraz czapki niewidki, peleryny i aluminiowe hełmy - nie tak to działa i nie ma nic ukrytego coby na jaw nie miało wyjść.</blockquote>A wiesz Danusiu ,że metody uzyskiwania niewidzialności i zwiększania ciężaru również zawierają teksty sanskrytu?.Powyżej zamieściłem link do strony gdzie wśród wielu przykładów malowideł jest ta o "okopywaniu marchwi".To kopia wykonana w 1430 roku przez Masolina da Panicale.Co skopiował- malowidło z Hagii Sofii w Konstantynopolu.Wtedy ta świątynia pełniła funkcję ówczesnego Watykanu.Obrazuje co się działo podczas pierwszego soboru w Nicei(Turcja).Konstantyn pod wpływem widowisk na niebie przez te spodki widoczne na malowidle stworzył jedną wersję Biblii.Nie przypadkowo po tych zdarzeniach wszyscy nie podporządkowujący się jednej wersji musieli przejść do podziemia.Takie pisma gnostyczne , jak te z Nag Hammadii zostały zakopane a można się z nich dowiedzieć ciekawych rzeczy.Wniosek jest prosty - religie chrześcijańskie oparte o wytyczne Konstantyna związane są nierozerwalnie ze zjawiskiem UFO.Znasz pewnie te relacje z tzw objawień ,gdy silne chłopy nie mogli ruszyć "widzącego boską istotę" .To właśnie opisuje sanskryt.Nie tylko Tobie takie numery robiono Danusiu.A teraz zakładam na głowę hełm , ponieważ spodziewam się kolejnego walenia mnie przez Ciebie po glacy  :D
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

Widzący przeniesiony w inną rzeczywistość jest nietykalny, bo nie oddziałują wtedy na niego ziemskie siły :InLove:  Eksperymentowano z dziećmi z Fatimy no i ich oczy nie reagowały nie drgnęły. Ja nie opisałam tego w książce, ale szkoda, gdyż jest to dobra uwaga. Wpadłam kiedyś w szał przez te widzenia i rzuciłam się sama na siebie chcąc się okaleczyć - autentycznie chciałam sobie wybić oczy, miałam dość długie paznokcie - nie chciałam widzieć tego co inni nie widzą, wpadłam w szał, taka głupia reakcja buntownicza( a raz każdemu może się zdarzyć już jej nie oceniam, też nie oceniajcie), bo ważne jest to że pomimo wsadzenia tych paluchów w oba oczy nie poleciała mi nawet łza, nie zareagowały na ten manewr zupełnie i nic w nich nie uszkodziłam.- Czy to nie ciekawe??
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Andrzej 58 »

Żeby Danusiu więcej to się nie powtórzyło. A co powiecie na to:"W 218 roku p.n.e. według rzymskiego źródła dostrzeżono ogromną flotę statków na niebie niedaleko Rzymu. Do podobnego zdarzenia doszło w 150 roku p.n.e., kiedy to dostrzeżono coś co przypominało fragment wielokolorowej u góry ceramiki. Obiekt ten wystrzeliwał promienie ognia, a następnie schował się w chmurach. Prawdopodobnie jest to pierwsza relacja UFO.
Tytus LiwiuszDzieje Rzymu o założenia miasta, XXI-XXII"
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote">Arek M. -  Z tego co czytałem ''szaraki'' też się niejako boją modlitwy czytałem gdzieś o takim zdarzeniu w Wietnamie podczas, którego żołnierz USA odganiał ''szarych'' przy pomocy Bilbii chyba w jednym z UFO był ten przypadek ?</blockquote>

Trochę nie rozumiem za bardzo tego Panie Arku. Tak jakby Pan się chciał czasem na siłę  przekonać, że całe zjawisko UFO ma związek ze sferą jednocześnie duchową i demoniczną samo jako w sobie złowrogą. Wynajdywanie spraw, które to niby potwierdzają to słabe argumenty. Wolałbym żeby również Pan przytaczał te, które temu przeczą. Nie chcę negować, żadnych spraw bo nie znamy prawdy czy coś się faktycznie wydarzyło. Więc musimy brać wszystko pod uwagę dopóki ktoś się nie przyzna, że było żartem czy coś tego typu. Branie UFO pod Pryzmat religii według mnie bardzo słaby punkt odniesienia. To tak jakby na siłę się przekonywać, że dana religia jest słuszna i żadne zjawiska jej nie są sprzeczne z pojmowaniem danej wiary. 

Przecież Betty Andreasson zmieniła wiarę z katoliczki, a na początku też się modliła, że są to aniołki, a tym bardziej jeszcze częściej przyłazili. 

Nie możemy patrzyć tylko przez jeden pryzmat. Ja wiem, że to kwestia indywidualna i własna opinia ... ale w ufologii nic nie można odrzucać łącząc elementy układanki - każdy na swój sposób.  <blockquote class="ipsBlockquote">Ronin - Myślę, że skoro się bali i ich bolało to przeklinali, modlili się itd. ale to i tak nic nie dało. </blockquote>No w zasadzie według mnie cokolwiek by sobie robili daje podobne efekty i nie ma to znaczenia czy ktoś się modli czy jak mówiłem w tamtym innym dziale, że przeklina do tych istot (o ile ma taką możliwość), czy cokolwiek tam wyrabia. Większa ilość przypadków Bedroom visitors jeśli chodzi o odwiedziny przez "czarnych" - trwa do około pół minuty. Postać albo się gapi nic nie robiąc, płynie gdzieś w powietrzu i znika i nie ma tu filozofii. Czasem coś poddusi - co się zazwyczaj wydaje świadkowi. Jak i podrapie. Nie wiem od czego zależy paraliż bo właśnie duża część jest z paraliżem (tak jak ze wzięciami), ale druga nie - może zależy to od świadka, bo też odwiedziny przez "Obcych" nie zawsze przecież występuje paraliż. Wskazuje to na podobieństwo jednych i drugich. <blockquote class="ipsBlockquote">Arek M. - A jeśli już mowa o napędach, po co im jakiś napęd skoro potrafią pojawiać się bez żadnych obiektów w mieszkaniach czy innych miejscach. Czy to nie celowe odwracanie uwagi abyśmy sądzili, że muszą mieć napęd a tym samym być strice techniczną cywilizacją, tak sobie pomyślałem Nie upatrujmy, iż w każdym UFO siedzą ''kosmici'' bo to, że leci, zachowuje się inteligentnie nie koniecznie musi mieć w środku operatorów, może być jak hologram/projekcja, ale wchodząca w interakcje z otoczeniem ? Coś takiego np. zauważono kilka razy w byłym ZSRR czy USA.  Nie wiemy czym jest UFO a tym samym co jest w środku i nim kieruje, czy w ogóle kieruje  ?   Arku widziałeś takie urządzenia  ? Bo ja się nie natknąłem w literaturze na takie informacje ?  Czy zjawa/duch  itp. też potrzebuje urządzenia aby wnikać w nasz świat  ? Na ranczu Skinwalkera   dziwne kreatury pojawiały się znikąd lub wykorzystywały coś co ogólnie nazywamy ''bramą/portale''.  Nadal myślimy takimi czysto materalistycznymi kategoriami zapominając o roli naszej psychiki i świadomości ?  </blockquote>Nie po to coś, sobie coś tam zrobili, żeby było dla "ociemniania" jak dla mnie. Przecież nie bez przyczyny mają tam stoły wewnątrz i inne śmieszne aparatury. Nie chcę tu przywoływać Roswell. Ale jest także Kalahari i pełno innych katastrof, już nie wspominając o Bobie Lazarze i innych mająca kontakt z pojazdami jak i przybyszami w tajnych jednostkach. W każdym może nie.. bo wiadomo, widywano choćby kule "światła", co jest czymś raczej nie kierowanym przez istoty. Ale przypomina mi się incydent z wysp kanaryjskich - (o tych dwóch wielkich czerwonych istotach w szklanej bani). Tak czy siak, jeden czy dwa przypadki nie potwierdzają niczego.



Kierować kierują, nawet było widać przez świadków w różnych regionach świata nawet w Afryce. Już nie mówiąc o rozbitach z katastrof UFO (Nie mówie o Roswell)

Richard Hall nawet napisał artykuł o właśnie - dwuoosobowe pojazdach zwiadowczych. Było to w magazynie UFO. Tu daje do pobrania, dość krótki artykuł.


Pojazdy zwiadowcze - Richard Hall.pdf
Po prostu chciałbym, żeby Pan Arku, brał te jak inne rzeczy pod uwagę jeśli chcemy brać wszystko, a nie tylko poszczególne, które jakoby miały potwierdzać poglądy czy założenia.

 <blockquote class="ipsBlockquote">Danut - bajki w stylu latające talerze... aluminiowe hełmy..."</blockquote>Nie widzę tu żartu u mnie._____________

Jak wiadomo, życie w najstarszych cywilizacjach jednak mówiono, o boskich posłańcach i różnych takich. Jak nawet, że są oni siewcami, a my jako stworzeni nawet na podobieństwo tych bogów. Przylatywali do nas od pokoleń 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="119930" data-time="1421534294">Żeby Danusiu więcej to się nie powtórzyło. A co powiecie na to:"W 218 roku p.n.e. według rzymskiego źródła dostrzeżono ogromną flotę statków na niebie niedaleko Rzymu. Do podobnego zdarzenia doszło w 150 roku p.n.e., kiedy to dostrzeżono coś co przypominało fragment wielokolorowej u góry ceramiki. Obiekt ten wystrzeliwał promienie ognia, a następnie schował się w chmurach. Prawdopodobnie jest to pierwsza relacja UFO.
Tytus LiwiuszDzieje Rzymu o założenia miasta, XXI-XXII"
</blockquote> A nie dziwi Ciebie, że 218 r.p.n.e  to początek wojny z Kartaginą ( słynna flota kartagińska :) plus Hannibal przeprawiał się przez Alpy- no tak prawie zszedł z nieba. Dodać należy jeszcze zjawisko fatamorgany i wszystko staje się mniej ufokowe.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Widzę, że latawka nam się marzy............ :D Ogólna wizja tego jest znana ale jak tym sterować? Jak kontrolować?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: arek »

[ external image ] https://www.facebook.com/Archeologpl/photos/a.209187212431309.64389.203281253021905/1034746996541989/?type=1 Jakies podobieństwa ? a kilka tysięcy lat różnicy.  Z reguły fizycy porównują  znikanie miedzywymiarowe do obserwacji Płaszczaka ,hipotetycznej istoty dwuwymiarowej ,przechodzącej przez jego hobitat kuli trzy wymiarowej, przy czym mówia wówczas że, dla niego byl by to okrąg pojawiajacy sie ,powiekszajacy ,zmniejszający i znikający. Ale tak naprawdę Plaszczak widziałby odcinek, pojawiajacy sie ,zmieniajacy wielkość i znikajacy, Tyle kula ale, jak by w takiej rzeczywistosci wygladałby czlowiek ? Mniej więcej tak jak na tomografii w sumie tylko odcinki pojawiajace sie łaczące się ze sobą i znikajace. Czy na podstawie takiej obserwacji pan Płaszczak mogłby cos wiedziec o prawdziwym kształcie obiektu ? na pewno nie jesli będzie myslał tylko dwuwymiarowo.
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2015 9:38 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: azor »

Andrzej o jakich Ty żołnierzach SS mówisz co to  za  bzdury jakieś ?  Panie X to Pan tak odnosi, że na siłę kogoś chcę przekonać, ja po prostu tylko mam swoje zdanie to wszystko a swoje zdanie mam w oparciu o własne badania nie tylko z literatury. Panie X większych bzdur nie słyszałem mierzysz stoperem czas w przypadku Bedroom visitors.  Skąd Ty takie rzeczy wymyślasz ? Ja mam przypadek, który trwał kilkanaście minut znam inne podobne bardzo długie. A skąd wiesz, że nic nie robi - tak sądzisz bo świadek z reguły traci świadomość i zasypia jakby był kontrolowany przez tą siłę. Nie wiadomo wówczas co taka istota robi ? Litości Panie X  poważnie w te UFO katastrofy wierzysz  w dodatku  bajki jakie rozpowszechniał Lazar i inni  ? Trzeba być naiwnym aby to brać jako pewny dowód ;)  Tak pojazdy zwiadowcze a może pojazdy szturmowe ;)  Czy nie lepiej do ''zwiadu'' stosować np. ''ufo sondy'' ?  R. Hall był fanem teorii ETH i wszystko wiązał w przypadku z UFO z kosmitami latającymi sobie w stateczkach jak turyści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”