UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

Jaka była/ jest ludzka świadomość to taki jest jej  bóg. Jeśli się nie umiało Go ogarnąć to tworzono Jego obraz według własnego pojmowania. A najgorsze co nastąpiło, to wyszukiwanie wśród siebie przywódców stadnych, którym reszta nadawała cechy boskie i którzy zgadzając się na to chętnie je sami sobie przypisywali. Aż dziw bierze, że teraz po tylu wiekach odczytując historie opieramy się nadal na jakiś boginiach płodności, faraonach, innych magach i kapłanach przypisując im niezwykłą i boską wiedzę. Oni tak pojmowali to tak ma być??
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2015 2:57 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="120673" data-time="1423060271">Ale  w końcu wszędzie trąbią że my w sobie nosimy  boską cząstkę.</blockquote>Tak ..nosimy jestem jak najbardziej za tą teorią.Jest nawet takie powiedzenie człowiek brzmi dumnie ..tylko ja mam spaczone patrzenie na ludzi bo ja bym przerobiła to stwierdzenie na człowiek brzmi durnie. :D Może ta boska cząsteczka pochodzi wprost od dawnych bogów ponoć tworzyli na obraz i podobieństwo;)
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: s_virus »

@Lilith i Ronin a dlaczego wypowiadacie się o Bogusiu jako o jednostce? Ja ososbiście obserwując naturę i czytając o zjawiskach wszelakich dochodzę do wniosku, iz boskość jako taka jest jakimś zbiorem (nad?)istot niżli jednostką.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

Może wielość w jedności...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

s_virus - też mnie to zastanawiało, bo  nawet w oparciu o powszechną u nas wiarę, Bóg nie występuje w niej jako osoba, lecz jako Duch Nieskończony i Doskonały, obejmujący wszystko, widzący każdy czyn poszczególnego człowieka, zarządzający i ogarniający naszą rzeczywistość. Bóg- człowiek -faraon to starożytność! Wyżej napisałam to nie Bóg a człowiek sobie uczłowieczył boga, bo mu było tak wygodnie i jest tak nadal z tego co obserwuję, bo skoro bóg nie ulepił nas z gliny to pewnie stworzył w laboratorium, no ale nie widzą, ze jest to ślepa uliczka - bo skoro tak rodziło się życie, no to któż stworzył tych tworzących resztę? Dostrzegacie nielogiczność takiego pojmowania?? Ale już zrozumieć, że oznacza to np. że zrodził się z ziemi, gruntu jako środowiska tchniętego duchem- myślą, my ślą i nie przychodzi im na myśl.
Ostatnio zmieniony czw lut 05, 2015 8:41 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="120728" data-time="1423168064">@Lilith i Ronin a dlaczego wypowiadacie się o Bogusiu jako o jednostce? Ja ososbiście obserwując naturę i czytając o zjawiskach wszelakich dochodzę do wniosku, iz boskość jako taka jest jakimś zbiorem (nad?)istot niżli jednostką.</blockquote>chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś nasze posty ...przynajmniej moje nie pisałam w nich o tym jak ja pojmuję Boga albo ktoś zgłębiający naturę rzeczy ale o tym jak stoi napisane w "mądrych" księgach z,których czerpią duże religie i pomniejsze kulty :) na tej planecie ....
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ciekawski Jasiu »

[quote name="Lilith" post="120736" timestamp="1423218170"] chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś nasze posty ...przynajmniej moje nie pisałam w nich o tym jak ja pojmuję Boga albo ktoś zgłębiający naturę rzeczy ale o tym jak stoi napisane w "mądrych" księgach z,których czerpią duże religie i pomniejsze kulty :) na tej planecie ....[/quote] Jeśli mielibyśmy oprzeć się o Księgę, to w Księdze Rodzaju stoi  liczba mnoga jakkolwiek nie tłumaczona - Bóg mówi o sobie w liczbie mnogiej........? To taka mała dygresja.   Mnie jednak o wiele bardziej frapuje inny fragment tej księgi w szczególności w kontekście pism, które Andrzej58 zlinkował w inej dyskusji......   W tych pismach jest pewna dziwna rozmowa z Jezusem, kiedy to Jezus mówi, że to on był tym, który skusił Ewę.......??????  Może się to wydawać dziwne albo bardzo dziwne albo wręcz niedorzeczne.     Ale kiedy weźmiemy Księgę Rodzaju i będziemy czytać, to na co się natkniemy???  "A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu? (2) Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli. (4) Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! (5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. (6) Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. (7) A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy"   Znajdziemy też w sieci tłumaczenia, że po hebrajsku wąż i lśniący brzmią bardzo podobnie i że to nie wąż skusił Ewę a istota lśniąca....Lucyfer???  Ewa z Adamem nie pomarli tylko otworzyły im się oczy, "wąż" nie kłamał.........?????????  Wiem, że ta teoria jest bardzo odważna na graniczy szaleństwa ale dlaczego Bóg później miał powiedzieć, że muszą pilnować aby człowiek nie zjadł z drzewa życia i nie żył wiecznie....Zabawa z UFO wygląda mi na pilnowanie, abyśmy nie poznali tajemnicy życia wiecznego.  Świetnie wpisuje się to w teorie wymiarowości gdyż jak mówi fizyka w swiecie dwuwymiarowym czas nie istnieje.......   To własnie UFO ma dawać możliwosć przemieszczania się między wymiarami, dlatego tajmnica jest pilnie strzeżona.   Trochę to szalone a może nawet bardzo?!
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2015 2:05 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

Ciekawski Jasiu nie jest takie szalone to co napisałeś. Tak, wygląda wręcz na to, że ktoś/coś pilnuje wiedzy o tajemnicy życia wiecznego. Zobaczcie nawet to co się dzieje od wielu lat w reakcji na moje opisy, a wszystko wynika ze wściekłości o odkrycie innych rzeczywistości i z niczego więcej, gdyż nie widzę innego powodu. A przecież to poprzez nie odkrywamy tajemnice życia, pokazujemy że rozciąga się ono na nieskończoność, i że wciąż żyjemy i istniejemy w tym systemie, więc o co byłoby się na mnie oburzać??
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: danut »

Jasiu a z tym UFO to nie tak :). Całe te historie od zarania zapisów wskazują na coś innego. To wszystko oparte jest o zjawiska przenikania w inny świat a za każdym razem jakieś coś, strachy postacie mające nas przed tym powstrzymywać, jak zauważone w temacie przedtem tych bram pilnowały diabły, a teraz ich zamieniono na kosmitów. Co to w takim razie jest?? :) Nasza technika z przyszłości? - przecież ujrzeliśmy to, wyłapaliśmy z doświadczeń i coraz więcej ludzi pojmuje, że nie tak to jest z czasem, że my tu na Ziemi mamy złe wyobrażenia na jego temat, i inaczej on funkcjonuje poza naszym światem. To co wspomniałam wcześniej Jana z jego widzeń też przeniesiono w inne czasy, a tam 24 starców siedzących na tronach i śpiewy anielskie i podali jednemu z nich księgę a gdy ja otworzył zaczęli śpiewać "Hosanna na wysokości".. A ten przepych złota i szklistych posadzek jak szklane morze. Wymuszę na Was, przeanalizujcie to albo wybierzcie się raz na mszę do kaplicy watykańskiej. Może coś Wam się jednak skojarzy, aha .. nawet białe szaty znajdziecie w opisie przecież.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: UFO w Starożytności i średniowieczu - obserwacje, załoganci, zjawiska.

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="120740" data-time="1423231241">Znajdziemy też w sieci tłumaczenia, że po hebrajsku wąż i lśniący brzmią bardzo podobnie i że to nie wąż skusił Ewę a istota lśniąca....Lucyfer???  Ewa z Adamem nie pomarli tylko otworzyły im się oczy, "wąż" nie kłamał.........?????????  Wiem, że ta teoria jest bardzo odważna na graniczy szaleństwa ale dlaczego Bóg później miał powiedzieć, że muszą pilnować aby człowiek nie zjadł z drzewa życia i nie żył wiecznie....Zabawa z UFO wygląda mi na pilnowanie, abyśmy nie poznali tajemnicy życia wiecznego.  Świetnie wpisuje się to w teorie wymiarowości gdyż jak mówi fizyka w swiecie dwuwymiarowym czas nie istnieje.......   To własnie UFO ma dawać możliwosć przemieszczania się między wymiarami, dlatego tajmnica jest pilnie strzeżona.   Trochę to szalone a może nawet bardzo?!</blockquote>Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba do momentu zjedzenia owocu Adam i Ewa byli nieśmiertelni w swych ciałach, (po zjedzeniu owocu) żyli jeszcze długo, ale w konsekwencji umarli (przynajmniej fizycznie)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”