"Dark Skies"

Filmy poświęcone fenomenowi UFO
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

"Dark Skies"

Post autor: Przemekkk666 »

Obejrzałem właśnie ten film i mam mieszane odczucia co w sumie jest normą w dziedzinie filmów ufologicznych. W zasadzie ten film to taki typowy schemat z lat 90 - pewna rodzinka okazuje się być nawiedzana przez obcych po czym kończy się troszkę jak w 4 stopniu. Generalnie film moim zdaniem mógłby w ogóle nie powstać bo nic do tematu nie wnosi ale to moja opinia. Fajnie się ogląda, bo bardzo świeży ale na tym koniec. Dobrze zostało przedstawione to, jak na takie sytuacje reaguje otoczenie oraz sami główni bohaterowie wydarzeń, którzy pierwszy raz w życiu stykają się z czymś nad normalnym. Niestety motywów z szarakami w roli głównej było już tyle, że naprawdę jest to już nudne.Powinien powstać film, który ugryzie to z innej strony i nie ukrywam, że chętnie obejrzałbym film, który przedstawiałby coś w stylu hipotezy Valee itp. Oczywiście był "Człowiek Ćma", i to chyba jeden z najlepszych filmów w historii (zwłaszcza, że na faktach) ale jest niedosyt.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: azor »

Jak w przypadku innych tego typu filmów, są gigantyczne różnice pomiędzy rzeczywistym aspektem tego zjawiska a tym co przekazuje nam reżyser. Motywy szaraka są nudne, ale w to wierzy spora część społeczeństwa karmiona właśnie takimi filmami.  Przy czasie obejrzę go.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: Przemekkk666 »

Tak, choć jednak czasem ten motyw się pojawia, np. sprawa BV, którą dokumentowałeś - taka istota w kapturze ze strzykawką.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: "Dark Skies"

Post autor: charlie2tango »

W sumie to nie jest zły film. Fakt, że dla osób zawodowo, czy nawet amatorsko parających się tematem, nic nowego tak naprawdę nie wnosi, ale to przecież film dla przeciętnego użytkownika. Schematyczny, bez pokazania innego podejścia - owszem. Ale przyznacie po obejrzeniu, że twórcy odrobili pracę domową.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: Arek 1973 »

Wie może ktoś czy gdzieś  w necie można zobaczyć ten film?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: Lilith »

Film jak to w zwyczaju amerykańskim przesadzony w swej wymowie,ale ogólnie da się obejrzeć.Przynajmniej nie wyśmiewa tematyki UFO.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: azor »

Oglądałem ten film i w sumie nie jest najgorszy, owszem temat szaraków i ich oklepany wygląd nieco zniechęca, ale jedno jest dość zbieżne z rzeczywistością,  psychiczne skutki uboczne świadków podczas takich zdarzeń.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: observator »

Kilka dni temu na Discovery Science jeśli się nie mylę, pokazali film o UFO nad instalacjami woskowymi, z serii: "Wyjaśnić nie wyjaśnione". Była tam mowa o uziemieniu rakiet z głowicami jądrowymi w USA, bazie z głowicami w Anglii (znany przypadek z trójkątnym obiektem lądującym w lesie, który oglądało z bliska dwóch wojskowych) Pod koniec filmu mowa jest też o przypadku z Ukrainy z października 1982 roku, gdzie pojawił się trzystu metrowej wielkości obiekt chyba nad jakaś bazą. W każdym razie relacjonujący mówił to w kontekście ważnych wydarzeń politycznych. Nie uchwyciłem dnia miesiąca jaki podał relacjonujący, ale zaraz skojarzyłem to zdarzenie z 18 września tego samego roku nad Zamościem i znacznym obszarem południowo wschodniej Lubelszczyzny, gdzie obserwowano trójkątne ufo na znacznej wysokości, z silnymi światłami w dzień. Odstęp czasu to kilka tygodni, może więc obie manifestacje mają ze sobą związek, jako że był to w Polsce okres Stanu Wojennego. 
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2015 9:27 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: "Dark Skies"

Post autor: Andrzej 58 »

Ten przypadek wspomniany przez Obserwatora związany z lądowaniem trójkątnego obiektu niedaleko bazy amerykańskiej w Anglii jest wyjątkowy .Jim Penniston otrzymał wtedy przekaz  w postaci ciągu zero- jedynkowego.Po wielu latach zapisał go i to bezbłędnie.Pewien informatyk podjął próbę odczytania tekstu.Przyjął za podstawę słowo ośmiobitowe .Wyszło mu coś bardzo prawdopodobnego..Wiele cyfr , które  wskazują na pewne miejsca.Stosując inną metodę odczytu (wskazaną w starych manuskryptach) otrzymuje się inny tekst.To wpisuje się w ciąg informacji z wspomnianego w czterowierszach Nostradamusa "pierścienia informacji".Tym razem zapis jest wprost z użyciem slangu używanego w latach osiemdziesiątych w łączności radiowej.Informacje zawierają te same określenia jak w czterowierszach i manuskrypcie Wojnicza.Ten sam sposób dzielenia zdań jak u Mickiewicza i Nostradamusa.(spójnik "i" jako znak przestankowy.Tu można obejrzeć zapis Pennistona:http://www.cropcircleconnector.com/anasazi/fringe2014e.html A tu relacje;http://www.dailymotion.com/video/x2dh9cx_sekrety-kosmitow-rendlesham-forest-lektor-pl_news
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: "Dark Skies"

Post autor: charlie2tango »

Andrzej 58, mógłbyś, w dogodnym dla siebie czasie, rozwinąć ten temat w osobnym wątku? Redlesham Forest to bardzo ciekawa sprawa, i chętnie zapoznałbym się ( i pewnie nie tylko ja) ze świeżym spojrzeniem. O ile pamięć mnie nie myli byłeś wojskowym łącznościowcem, prawda? Mógłbyś przedstawić swoją opinię na temat radiowego kontaktu z obcą inteligencją/cywilizacją/UFO ?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZJAWISKO UFO”