Sumer, Babilon i ich bogowie

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: olry »

Dużo czytam o starożytności pomiędzu dwoma rzekami - Tygrys i Eufrat.Natknąłem się na cos takiego:
bogowie - sumeru 2.jpg
bogowie-sumeru.jpg
 Postać boga po prawej jest identyczna na obydwu płaskorzeźbach oraz centralnie drzewko zycia.Natomiast po lewej stronie są różne postacie: siedzący bóg i konwersujacy z tym po prawej lu postać podlewająca drzewko.Szczegółowe detale drzewka i postaci po prawej są identyczne, wiec moje pytanie jest - ktoś się bawi w kopiuj / wklej w photoshopie, czy już w starożytności mieli maszynę do powielania płaskorzeźb?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: Janek »

W tamtych rejonach pieczęć cylindryczna była powszechnie używana. Czy wrzucone przez ciebie powstały  taką technika to nie wiem, słabo znam osiągnięcia Sumerów. Tu fotki pieczęci.
Cylinder 1.jpg
Cylinder 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: Arek 1973 »

Mam też taką[ external image ]Ale  tobie chodzi o to że postacie  po prawej  są  identyczne,  drzewko jest  identyczne (widać nawet parę nieważnych  detali   w drzewku które też  są  identyczne. Ale  postacie po lewej  są  różne tak? 
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: olry »

Dokładnie tak, o to mi chodzi i nie jest to odciśnieta pieczęć cylindryczna tylko patrząc na strukturę oraz rysy pęknięcia i ubytki - płaskorzeźba.Czyżby ktoś nas wkręcał z tym Sumerem?????Jeśli to jakiś przekręt ( zgodny ze spiskową teorią dziejów ) to 200 lat temu angole, francuzi i niemcy nie szukali tam zabytków sprzed 6000 lat tylko je tworzyli? Chociaż teraz zauważyłem , że w bardzo duzym powiększeniu - spójrzcie na lewą dolną gałązkę ma nietypowo poziome symetryczne liście, tam gdzie na drugim zdjąciu zasłanie je strumień wody.Liście w gałązkach nad nią są doś chaotyczne i niesymatrycznie umieszczone.ktoś się znów dobrze bawi
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2015 7:12 pm przez olry, łącznie zmieniany 1 raz.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: Janek »

Fakt, to nie jest wykonane przy pomocy pieczęci, pokukałem i to rzeczywiście płaskorzeźba. Podobieństwo obu wrzuconych przez ciebie obrazków jednak spore, z czego mozna było wywnioskować że tworzyła to ta sama osoba. I prawdopodobnie tak było. Znalazłem fotke która to potwierdza.
stela.jpg
 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: olry »

Janek, wielkie dzięki - teraz widać , że zdjącie po lewej to photomontaż, a po prawej jest fragmentem tego co zamieściłeś.Wycięto środek i pokazano tylko bogów naprzeciw siebie.Jak zrobie to samo w Gimpie to zamieszczę to co mi wyjdzie z tego ciecia i montażu.jeszcze raz dzieki
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2015 7:44 pm przez olry, łącznie zmieniany 1 raz.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Sumer, Babilon i ich bogowie

Post autor: olry »

Zrobiłem to w gimpie wczoraj, ale nie chciał wstawić .Dziś na szybkiego w Paint   Dopasowałem by pokrywało wylewanie sie wody pprzy drzewku z lewej strony, widać wyraźnie że różnią się tłem struktury kamienia ppłaskorzeźby, by to zniwelować użyto napewno jakich narzędzi plus ten kolor złotobrązowopomarańczowy. Kto i w jakim celu robi te manipulacje? 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”