Co z tymi abdukcjami?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Co z tymi abdukcjami?

Post autor: charlie2tango »

Panie i Panowie, czy pojawiły się nowe (z lat bieżących) zgłoszenia dotyczące abdukcji? Czy istnieje zbieżność pomiędzy np. pomiędzy emisją serialu, filmu o UFO (np. "The X-Files") a liczbą takich zgłoszeń?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: azor »

Ja przynajmniej nic takiego nie otrzymałem w ostatnim czasie, choć sprawa Słociny może tego aspektu dotyczyć, ale nie mogę potwierdzić tego w 100 % nie ma takich dowodów ?  Nie wiem, jak w przypadku X Files, ale np. po audycji Wojna Światów moża było  spodziewać się  lawiny informacji o ''kosmitach'' a tak się  jednak nie stało, pomimo paniki jaka wówczas powstała. Ciekawe jak w USA z tym tematem stoją ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: Arek 1973 »

Serial w pewnym stopniu na pewno  wpłynął na zgłoszenia ufo albo uprowadzeń.Nie pamiętam czy ty przypadkiem nie podałeś linka  do strony JAR ?. Na razie uporałem się z jednym wydaniem  (wydanie nr 2), tam są opisywane tylko  wzięcia, najnowsze  z lat 2000.Dziwi mnie to że to już nasze czasy i nie trudno o kamerę która mogłaby nagrywać obraz  z sypialni, albo że przecież żona jest obok w łóżku i pomimo tych wielu uprowadzeń nic partner nie zauważa,,,,hmmm dziwne no nie? Być może te uprowadzenia mają przebieg tak jak to Piotr powiedział  podczas naszej audycji w innej czasoprzestrzeni?..........Znacie może jakieś  wiarygodne art. o  Jim'ie Sparks?, przypadek bardzo  dziwny (jakby inaczej :kekeke: ), ale tylko liznąłem o jego uprowadzeniach, chciałbym się dowiedzieć więcej
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: charlie2tango »

Tak, to ja podałem ten link. Wstyd się przyznać. ale jeszcze nie miałem czasu na dokładniejsze zapoznanie się z tym czasopismem. A teraz pytanie z innej beczki, i bardzo oftopowe. Powiedzmy, że chciałbym przejść z ufologii fotelowo-laptopowej do tej realnej, związanej z badaniami w terenie, kontaktem ze świadkami, pomiarami, obserwacjami itd. Od czego, poza zorganizowaniem czasu, powinienem Waszym zdaniem zacząć?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="charlie2tango" data-cid="121685" data-time="1428066506">Powiedzmy, że chciałbym przejść z ufologii fotelowo-laptopowej do tej realnej, związanej z badaniami w terenie, kontaktem ze świadkami, pomiarami, obserwacjami itd. Od czego, poza zorganizowaniem czasu, powinienem Waszym zdaniem zacząć?</blockquote> Przede wszystkim powinieneś się jakoś "zareklamować", stworzyć jakiegoś bloga czy stronę, gdzie publikowałbyś zgromadzone materiały i gdzie podany byłby kontakt do Ciebie. Chodzi o to, żeby ludzie (zwłaszcza z okolicy, powiedzmy województwa) wiedzieli gdzie zgłaszać takie sprawy. Na pewno Infra, ja, Arek czy Marek byśmy Ci w tym pomogli. Jak się pewnie domyślasz, w terenie przydać się może urządzenie do pomiaru promieniowania czy kompas. Problem w tym, że takich spraw, gdzie mógłbyś użyć tego typu narzędzi jest jak na lekarstwo, o czym sam się przekonałem. To zależy też od tego gdzie mieszkasz i czy w okolicy są jakieś ciekawe tereny. Do samych obserwacji (ale też rejstracji zdarzeń) przyda się kamera cyfrowa i / lub aparat. To zależy na czym chcesz się skoncentrować.Ale najważniejsze jest odpowiednie podejście do potencjalnych świadków, na pewno wiesz o czym mówię :) Rzetelność, zdrowy sceptycyzm są tutaj najważniejsze.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: azor »

Bardzo dobry pomysł aby poczuć jak to jest wszystko na zewnątrz, czyli w terenie. Z doświadczenia wiem, że moje chwile spędzone w terenie są niezapomnianą w pewnym sensie ''przygodą'' nic nie zastąpi takich wyjazdów, rozmów czy badań żadna książka, żaden laptop. Zgadza się to co napisał powyżej Przemek. Na początek chęci to jest najważniejsze i nie ukrywam zacięcie  nieco upartości i chłodna ocena zdarzeń/sceptyczność. Napisz o ile to nie tajemnica z jakiego województwa pochodzisz może mieszkamy blisko siebie ?   W razie pytań chętnie pomogę lub doradzę.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: charlie2tango »

W sumie pochodzę z małopolskiego, mieszkam w tej chwili w  Londynie. Generalnie pomysł traktuję w kategoriach przyszłościowych (powiedzmy 2, 3 lat, które i tak poświęcę pewnie na uzupełnianie wiedzy), a pytanie wynika z tego, że nie chciałbym wyważać otwartych już przez kogoś drzwi. Jeśli można skorzystać z czyjegoś doświadczenia, dlaczego by tego nie zrobić?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: azor »

Małopolskie to ciekawy teren i na pewno będziesz miał nieco pracy - generalnie nikt tam aktualnie nie działa jeśli chodzi o rejestracje w terenie. Jak mieszkasz w Londynie warto zakupić tam jakieś urządzenia  ponieważ w Polsce to kiepska z tym sprawa, wszysto trzeba sprawoadzać z za granicy. W ufologii przyszłościowa sprawa to stały lub mobilny monitoring pomyśl też o tym ;)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: arek »

 No to tak . Określ sobie teren jaki będziesz miał "pod kontrolą" czy to będzie Londyn czy Małopolska. Najpierw pewnie będziesz pojawiać sie za dziennikarzami. Ale warto pojechać tam gdzie wcześniej byli ,porozmawiać ze świadkiem i porównać to z artykułem.  Musisz wydrukować sobie kilka wizytówek gdzie byłoby zaznaczone że, jesteś tym od UFO.  Normalne jest że, nie oblecisz ani całej GB jak i PL ,dlatego wybierz sobie rejon. Wiadomo, jak będzie jakies spektakularne odkrycie warto podjechać, ale 200 km to jest naprawdę dużo. Czasem jak jest spokój to wydaje się że , nie problem ale w momencie kilku zgłoszeń w miesiącu dojazd jest problematyczny ze względu na czas i koszty. Warto mieć sprzęt, aparat foto,kamerkę,licznik Geigera, jakieś proste magnetometry, stopery mechaniczne, telefon z barometrem, w przypadku kręgów warto móc zrobić zdjęcia z powietrza ale czasem jest to niemozliwe ze względu na pogodę , więc składany długi monopod.(wędka jeśli kamera/ aparat jest mały). Potem  trzeba zrobić bazę danych chronologiczną i lokalizacyjną.  Mniej więcej tak ja teraz próbuje skatalogować nasze zbiory.I jeśli określisz teren działania, podaj taka informację do innych badaczy ,tak jak tu wymieniamy sie informacjami a to szalenie zwieksza mozliwości działania.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Co z tymi abdukcjami?

Post autor: charlie2tango »

W tej chwili widzę to tak - przede wszystkim kuleję z wiedzą, więc chciałbym się "podszkolić" w astronomii, meteorologii, fizyce (także tej teoretycznej), podejrzewam że przypomnienie sobie podstaw psychologii i socjologii by mi nie zaszkodziło, podobnie jak "uporządkowanie" wiedzy nt. lotnictwa, astronautyki (wszelkie uzupełnienia i poprawki mile widziane) i ufologii (tu chciałbym się skupić na gigantach takich jak Mack, Valle, Keel, Hynnek, i rzetelnych badaczach takich jak Wy). Natomiast spędza mi sen z powiek problem, któremu w zasadzie można by poświęcić osobny wątek, tzn. symbolika zawarta np. w kręgach zbożowych, w oznakowaniach obiektów ufo, ufonautów, w przekazach telepatycznych, projekcjach podczas "spotkań wysokiej dziwności" i relacja tej symboliki przede wszystkim do historycznych dzieł sztuki, przekazów, manuskryptów etc. Mam wrażenie że to jest coś co z jednej strony może umykać rzetelnym badaczom, z drugiej zaś stanowi znakomitą pożywkę dla wszelkiego rodzaju ludzi złej woli, szukających okazji do zrobienia na tym pieniędzy. I nie mam pojęcia jak to ugryźć - nie jestem w stanie podjąć studiów archeologicznych, historycznych czy etnograficznych, a z drugiej nie chciałbym zamykać się na coś co może mieć kluczowe znaczenie. Macie jakieś pomysły, doświadczenia, przemyślenia, może tylko wrażenia tak jak ja? I pytanie dotyczące sprzętu - jak waszym zdaniem wyglądałby katalog przydatnego sprzętu, dostępnego dla człowieka, który zakupuje to z własnych funduszy? I jak wyglądałby katalog marzeń samodzielnego ufologa - powiedzmy mamy do dyspozycji 200-300tys, zł? Kolejna sprawa - gdzie szukać materiałów nt. fotografii cyfrowej,fotografii IR, czy ktoś w ogóle robi doświadczenia pod kątem ufologii, wpływu takich obiektów na matryce, czy ktoś wykonuje fejki w dobrej wierze, jak na zdjęcia wpływają przesłony, optyka obiektywów? Następne pytanie - doświadczenia ze służbami mundurowymi, specjalnymi - jakieś podpowiedzi, sugestie, przemyślenia?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”