Dziwne miejsce

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Fenris" data-cid="122927" data-time="1447364299">Opisałem wyraźnie ,że zmiany temperatury nie są zjawiskiem stałym, nie występują zawsze ,a jakoś nie mam możliwości biegać tam co 5 minut.</blockquote>
Tak, naprawdę? Na forum jest inny post niż napisałeś?<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Fenris">W 90% przypadków gdy pojawić się na miejscu szaleje ciśnienie, wszystkim nam szumi w uszach bardzo mocno i nieznośnie ,aż do na prawdę niekomfortowego uczucia. Często obserwowaliśmy też duże wahanie temperatury. Spadała ona ,aż o 5C zaraz po pojawieniu się w tym miejscu.</blockquote>
Jeśli to 90% przypadków, to już za drugą wizytą masz prawie pewność wystąpienia zjawiska. Nie trzeba tam biegać co 5 minut. Zabierz ze sobą termometr, barometr i nagraj ich zachowanie telefonem z kamerką. Dziwne dźwięki nagraj też telefonem jeśli nie masz innego sprzętu. Zrób to i wrzuć wyniki na forum albo przestań ściemniać :)
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2015 8:45 pm przez artemius, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">
Pewnie dostane bana za to co napiszę ale co mi tam. Pierdolę taki poziom forum gdzie robi się z człowieka idiotę bo nie odpisał przez dwa dni i pewnikiem nazmyślał jakieś historyjki bo nie ma co robić. Poza tym czy tutaj umie ktoś czytać? Opisałem wyraźnie ,że zmiany temperatury nie są zjawiskiem stałym, nie występują zawsze ,a jakoś nie mam możliwości biegać tam co 5 minut. Co do nagrywania z telefonu czy innego ustrojstwa, nie chce tego robić dla tego bo takie badziewie można łatwo podrobić dla tego ,że ma słabą jakość i łatwo właśnie wtedy zarzucić brak wiarygodności. Nagranie kamerą? Niby czego jak nie ma tam żadnych zjawisk wizualnych. 
</blockquote>
Nie no ,  bana przynajmniej  ode mnie nie dostaniesz,  ale wiem  że jak  inni  łowcy duchów wybierają się w jakieś miejsce  to  nawet  jak się w owym momencie nic nie wydarza  to  jednak  filmują  nonstop. Dlatego  że  może coś  się zdarzyć czego  nawet najpierw nie zauważą ale jak póżniej  w spokoju oglądają  nagrania  to niekiedy można coś  zauważyć i można  to  analizować, można  przybliżyć, można iść jeszcze raz w to miejsce  i   sprawdzić  czy to twarz albo  tylko  plama na szybie  itd... Moja  rada  na przyszłość,  jeżeli  idziecie w takie miejsce  to  niech  każdy , jeżeli  ma  ,  włączy kamerę w telefonie  i  tak jak koledzy wyżej napisali  termometr można   go  też oglądać czy coś  się  dzieje. Wszystko  do  rejestracji jest tylko plusem i nie zaszkodzi  mieć,,,, wprawdzie większość takich wizyt  może nic nie pokazać ale być może że coś się wydarzy  i  szkoda  by wtedy  nie mieć zapisu.....pozdrawiam
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="122930" data-time="1447459959">
Nie no ,  bana przynajmniej  ode mnie nie dostaniesz,  ale wiem  że jak  inni  łowcy duchów wybierają się w jakieś miejsce  to  nawet  jak się w owym momencie nic nie wydarza  to  jednak  filmują  nonstop
</blockquote>
 Bana ?.Za co ? .Raczej pochwałę za relację Fernrisia.Opisał dokładnie zjawiska występujące przy obserwacjach Noli.Pamiętacie dyskusję nad zdjęciem zimowym , które było wykonane w podczerwieni?.Jak byk było widać zmiany temperatury w czasie lotu ( w tym przypadku to była praca impulsowa co też można wytłumaczyć koniecznością zwolnienia  zasysanego śmiecia znajdującego się w powietrzu.).Jak nic taki ciąg musi powodować zmiany ciśnienia  i temperatury Do tego mamy w pobliżu rodzinę "sceptyków".W ich domu działają duchy? nie .To ich trzeba przekonać do tego ,że duchy istnieją.Te duchy jak sprawy się wyjaśnią zapłacą tej rodzinie odszkodowanie za szkody wyrządzone w ich domu.Duchów nie ma i nigdy nie było .Technika produkcji iluzji i oddziaływanie fizyczne wymagają zastosowania środków technicznych.Te z kolei zostawiają w środowisku ślady..No ale to musi być tajemnicą dla szarego zjadacza chleba.Takich przypadków jak opisał Fenris są tysiące.Ludzie sfocili nagrali i opisali tysiące podobnych przypadków.Dlaczego nie wyciągnąć wnioski z ogółu zarejestrowanych zdarzeń.Bo każdy jest rozpatrywany poprzez analizowanie od początku.To co zalecacie Fenrisiowi , to nie badanie przypadku a zaciemnianie sprawy.Pogderacie , powybrzydzacie , w końcu wyjdzie jak zawsze- do Du...
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Szczupak »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="122933" data-time="1447500605">
 Bana ?.Za co ? .Raczej pochwałę za relację Fernrisia.Opisał dokładnie zjawiska występujące przy obserwacjach Noli.Pamiętacie dyskusję nad zdjęciem zimowym , które było wykonane w podczerwieni?.Jak byk było widać zmiany temperatury w czasie lotu ( w tym przypadku to była praca impulsowa co też można wytłumaczyć koniecznością zwolnienia  zasysanego śmiecia znajdującego się w powietrzu.).Jak nic taki ciąg musi powodować zmiany ciśnienia  i temperatury Do tego mamy w pobliżu rodzinę "sceptyków".W ich domu działają duchy? nie .To ich trzeba przekonać do tego ,że duchy istnieją.Te duchy jak sprawy się wyjaśnią zapłacą tej rodzinie odszkodowanie za szkody wyrządzone w ich domu.Duchów nie ma i nigdy nie było .Technika produkcji iluzji i oddziaływanie fizyczne wymagają zastosowania środków technicznych.Te z kolei zostawiają w środowisku ślady..No ale to musi być tajemnicą dla szarego zjadacza chleba.Takich przypadków jak opisał Fenris są tysiące.Ludzie sfocili nagrali i opisali tysiące podobnych przypadków.Dlaczego nie wyciągnąć wnioski z ogółu zarejestrowanych zdarzeń.Bo każdy jest rozpatrywany poprzez analizowanie od początku.To co zalecacie Fenrisiowi , to nie badanie przypadku a zaciemnianie sprawy.Pogderacie , powybrzydzacie , w końcu wyjdzie jak zawsze- do Du...
</blockquote>
 
Skoro twierdzisz, że są tysiące podobnych przypadków za którymi za pewne ciągną się tysiące dowodów w postaci zdjęć to proszę mi je tu przedstaw. Zasysane śmieci? O czym Ty właściwie piszesz? Może wyjaśnij to trochę bardziej takiemu "szaremu zjadaczowi chleba" jak ja bo ja nie wiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Arek 1973 »

Widzę Andrzeju że nie zrozumiałeś.
Fenris napisał ''Pewnie dostane bana za to co napiszę ale co mi tam. Pierdolę taki poziom forum''
A ja mu na to że ''Nie no ,  bana przynajmniej  ode mnie nie dostaniesz,  ''


Ponadto to dobrze że ludzie nie łykają wszystkiego bez szczypty krytyki, wiedzą z książek, tv jak łatwo zinterpretować coś naturalnego jako duch, albo dać się oszukać przez krętaczy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Katarzyna_1 »

".Duchów nie ma i nigdy nie było" Oczywiście że nie ma żadnych duchów!
Ostatnio moja mama twierdziła, ze jakieś duchy ją nawiedzają. Tłuką w nocy pod sufitem a do tego jeszcze wydają jakieś diabelskie głosy. Sprawdziłam kilka dni temu. Faktycznie coś lata pod drewnianym sufitem  i wydaje od czasu do czasu dźwięki, ni to kot, ni to pies ni to jakis ptak. Nie wiadomo co to za "diabeł" ? W pewnym momencie sama miałam pietra. Kiedy rano wyszłam na zewnątrz domu zobaczyłam, że kratka wentylacyjna na podstrysze jest przerywana., pocięta. Duża dziura w kratce wentylacyjnej. Grabiąc liście zauważyłam, że wiewiórka stamtąd wyszła. O wy... diablice zrobiłyście sobie gdniazdo na podstryszu  pomyślałam. Obserwowałam kilka dni po rząd. Te wiewiórki tam siedzą. Do tego zupełnie nic sobie nie robią ze mnie kiedy je obserwuję. Latają sobie po  ścianach zewnetrznych domu bo taki tynk ostry niby baranek jest położony.
Teraz mam problem bo muszę przed wiosną te wiewiórki wykurzyć, bo na wiosnę mogą gryźć drewniane stropy aby zrobić wiórowe posłanie dla mających się narodzić młodych wiewiórek. Nie mam sumie ich wykurzyć przed zimą.
 
Duchów nie ma! U mnie akurat są wiewiórki. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Katarzyna_1 »

A jeszcze coś dodam. Wiosną i latem obserwowałam wiewiórki jak skakały po drzewach. Jena miała biały krawat niczym amerykańska wiewiórka z filmów Disneya. Od dłuższego czasu nie ma jej. Chyba uciekła małpka do sąsiadów.,  :Cool: 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Fenris" data-cid="122927" data-time="1447364299">
Pewnie dostane bana za to co napiszę ale co mi tam. Pierdolę taki poziom forum gdzie robi się z człowieka idiotę bo nie odpisał przez dwa dni i pewnikiem nazmyślał jakieś historyjki bo nie ma co robić. Poza tym czy tutaj umie ktoś czytać? Opisałem wyraźnie ,że zmiany temperatury nie są zjawiskiem stałym, nie występują zawsze ,a jakoś nie mam możliwości biegać tam co 5 minut.
</blockquote>
no niestety nadmierny sceptycyzm bliźnich podcina skrzydła wielu potencjalnie ciekawym rozmową...zakładając taki temat właściwie masz jak w banku,że natychmiast znajdą się prześmiewcy
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Lilith" data-cid="122939" data-time="1447619862">
no niestety nadmierny sceptycyzm bliźnich podcina skrzydła wielu potencjalnie ciekawym rozmową...zakładając taki temat właściwie masz jak w banku,że natychmiast znajdą się prześmiewcy
</blockquote>
Oczywiście bo duchów nie ma. Pokaż mi ducha to może uwierzę. Nie ma, nie było i nie będzie żadnch duchółw. Taka prawda.////
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Szczupak »

Prześmiewcy? Chyba rozsądnie myślący ludzie, a nie jak co niektórzy na tym forum łykający każdą historię i uznający ją za prawdę. Trochę sceptycyzmu nigdy nikomu nie zaszkodziło.
 
Powiem jedno: Internet obfituje w tysiące historii które nie mają żadnego potwierdzenia, a mimo to ludzie w nie wierzą. Ja tez kiedyś wierzyłem, ale z czasem zauważyłem, że potrzebuję czegoś więcej. DOWODÓW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”