Dziwne miejsce

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="123024" data-time="1449507505">
Nie liczę na merytoryczna odpowiedź ;)
</blockquote>

 
To dobrze, bo mi się ten post po prostu podoba.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: danut »

Rozumiem, że moja odpowiedź nie będzie merytoryczna, tylko dlatego, że ona nie będzie zgodna z Twoim pojmowaniem rzeczy. Otóż nauka odkrywa prawa i świadome działania, które zarządzają rzeczywistością. Energia, o której piszesz sama od siebie nie nada sobie kierunku a nada go jej intencja, lub świadome czyjeś działanie. Obserwując świat subatomowy i rozbijając atomy na coraz mniejsze cząstki dowiadujemy się o tym, że wszystko w sumie okazuje się być informacją, a obiekty opisują kubity informacyjne i okazuje się, ze one ze sobą oddziałują i można na nie wpływać umysłem. Wszystko opiera się o prawidłowe zdefiniowanie materii, bo nie jest ona tym co dawno utarło się niesłusznie w ludzkim pojmowaniu, dlatego śmiało powtórzę to zdanie- to duch organizuje materię.
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Janek »

Nie będzie merytoryczna ze wzgledu na stosowaną retorykę.


Konwencjonalna interpretacja mechaniki kwantowej, głoszona przez Bohra i większość fizyków, nie mówi niczego o świadomości. Zajmuje się tylko tym, co można zmierzyć i jakie można uczynić przewidywania o statystycznych rozkładach wyników przyszłych pomiarów. Jak zauważyliśmy funkcja falowa jest po prostu formułą matematyczną używaną do wyliczania prawdopodobieństwa. Konstrukcje matematyczne mogą być równie magiczne jak wszelkie inne wytwory ludzkiej wyobraźni - jak na przykład statek gwiezdny Enterprise czy kreskówki Roadrunner. Mechanika kwantowa nigdzie nie sugeruje, że rzeczywista materia albo sygnały poruszają się szybciej niż światło. W rzeczywistości dowiedziono, że ponadświetlny ruch sygnału jest niemożliwy według żadnej teorii zgodnej z konwencjonalną teorią względności i mechaniką kwantową (Eberhard i Ross 1989).


Mechanikę kwantową, tę największą atrakcję współczesnej fizyki, przedstawia się fałszywie, jakoby wynikało z niej, że umysł ludzki kontroluje rzeczywistość, a wszechświat jest jedną powiązaną całością, której nie można zrozumieć przez redukcję do jej części.


Nie ma jednak żadnego przekonującego argumentu ani dowodu, że mechanika kwantowa odgrywa centralną rolę w świadomości ludzkiej czy też że dostarcza natychmiastowych, holistycznych powiązań w całym wszechświecie. Współczesna fizyka, włącznie z mechaniką kwantową, pozostaje całkowicie materialistyczna i redukcjonistyczna, a równocześnie jest spójna z wszystkimi obserwacjami naukowymi.


Pozornie holistyczne, nielokalne zachowanie zjawisk kwantowych, czego przykładem jest cząsteczka wydająca się być w dwóch miejscach równocześnie, można zrozumieć bez porzucania zdroworozsądkowego pojęcia cząsteczek podążających określoną ścieżką w przestrzeni i czasie i bez wymogu, by sygnały pędziły z prędkością większą od prędkości światła.


Nigdy nie zaobserwowano żadnego rzeczywistego ruchu czy sygnału szybszego niż światło, co zgadza się z ograniczeniami ustalonymi przez teorię względności. Ponadto interpretacje efektów kwantowych nie muszą niszczyć podstaw fizyki klasycznej - czy zdrowego rozsądku - w taki sposób, by stały się one bezużyteczne we wszystkich skalach - a szczególnie w skali makroskopowej, w której funkcjonują ludzie. Fizyka Newtona, która z powodzeniem opisuje wszystkie praktycznie zjawiska makroskopowe, pojawia się płynnie - jako wielocząstkowa granica mechaniki kwantowej. Zdrowy zaś rozsądek nadal stosuje się na skalę ludzką.


polecam całość <a href="http://www.imaginarium.org.pl/index.php ... emid=58</a>

 
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: danut »

Ja nie jestem naukowcem, a sprawę obejmuję czysto rozumowo czytając o doświadczeniach i wnioskach jakie oni wyciągają i są one dla mnie jednoznaczne. Potrafię je odnieść do obserwowanej przeze mnie rzeczywistości, do zależności psychiki ludzkiej od dostarczanych jej wiadomości, po manipulowanie informacją i doświadczanie jej oddziaływania przez ludzi, po odbieranie informacji przekraczających nasz czas i często nasze życie na Ziemi, które na pewno nie są wynikiem zachowywania ich w naszej pamięci. Naukowe podejście do sprawy ma moja współautorka książki i ukazała się zapowiedź jej następnej pracy, bez mojego udziału książki, mającej ukazać się w styczniu 2016 roku  "Duch i materia. Naukowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych". Z mojej strony doświadczone przeze mnie dowody, z mojego życie wzięte, na ich istnienie już opisałam, także tu na forum.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="123028" data-time="1449514025">
Nie będzie merytoryczna ze wzgledu na stosowaną retorykę.


Konwencjonalna interpretacja mechaniki kwantowej, głoszona przez Bohra i większość fizyków, nie mówi niczego o świadomości.
</blockquote>
ale przecież nie tylko Bohr ma coś do powiedzenia o fizyce kwantowej :D
W swojej książce „Bóg i Nowa Fizyka”, Paul Davies pisze tak: Elektron nie rezygnuje z żadnej możliwości, dopóki ktoś go nie podejrzy. Oba możliwe światy współistnieją w postaci hybrydy, widmowej superpozycji. Niedługo później, profesor Newcastle upon Tyne zwraca uwagę na następny problem: (…) oddziaływanie elektronu z aparatem to proces, w którym uczestniczą atomy aparatu, a zatem należy go opisywać uwzględniając efekty kwantowe. Innymi słowy, duże obiekty, jak przyrząd do pomiaru lub nawet my sami, nie są do końca wolne od szaleństw kwantowego świata. Wedle takiego stanowiska, podglądając elektron niejako wchodzimy we współzależność z tą cząstką i sami przyjmujemy którąś z pozycji.


Węgierski noblista Eugene Wigner stwierdził, że wybór stanu kwantowego dokonuje się w… świadomości obserwatora.Tym samym fizyk  rozwiązał problem obserwacji i współistniejących hybryd światów. Postawa zakładająca, że świadomość redukuje kwantową falę prawdopodobieństwa, równa się przypuszczeniu, że ludzki umysł kreuje rzeczywistość.
 Z kolei hipoteza Hugha Everetta mówi,że obserwator nie redukuje fali, ani tym bardziej nie tworzy rzeczywistości; po prostu wszystkie stany naprawdę istnieją!
 
Widzimy,więc,że tęgie umysły nie zajęły jeszcze twardego i jednoznacznego stanowiska co do wyników badań jedni jak ja i Danut skłaniają się ku temu,że to umysł wpływa na materię inni wolą myśl,że w każdej mikrosekundzie wyłaniają się miliardy odrębnych wszechświatów, w których mają miejsce inne kombinacje wydarzeń.
 
Ale to wszystko doskonale pokazuje film, który zaproponowałam powyżej i skoro nawet fizycy są podzieleni w swojej ocenie zjawiska nie widzę sensu spierania się o to kto ma rację.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: danut »

Nasz umysł uczestniczy w tworzeniu rzeczywistości a natura wszechświata jest również świadoma, to po prostu jest Wielki Umysł i według mnie jedni i drudzy mają rację :). Racji nie ma Janek postrzegając wszystko w sposób mechaniczny.
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Janek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="123033" data-time="1449519072">
Racji nie ma Janek postrzegając wszystko w sposób mechaniczny.
</blockquote>
 
Było jeszcze dodać żem niegodny i spłone w kwantowym piekle gdzieś na skraju funkcji pola zerowego :D


Ta dyskusja nie ma sensu, sorry dziewczyny po prostu nie uwierze w jednorożce :D
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2015 8:22 pm przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwne miejsce

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Janek" data-cid="123034" data-time="1449519717">
 
Było jeszcze dodać żem niegodny i spłone w kwantowym piekle gdzieś na skraju funkcji pola zerowego :D


Ta dyskusja nie ma sensu, sorry dziewczyny po prostu nie uwierze w jednorożce :D
</blockquote>
  Aha ..  albo pochłonięty przez Czarną Dziurę :InLove: ... żartuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”