Dziwne miejsce

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Fenris
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 05, 2015 6:50 pm

Dziwne miejsce

Post autor: Fenris »

Witam koleżanki i koledzy! Od paru już lat prowadzę w raz przyjaciółmi obserwację pewnego zagadkowego miejsca w mojej najbliższej okolicy. Długo zastanawiałem się nad opisaniem tej historii gdyż z natury należę do bardzo sceptycznych osób. Starałem się też wybrać możliwie najbardziej kompetentne forum do tego typu analizy. Przechodząc do rzeczy, blisko mnie znajduje się miejsce w którym występują zjawiska typu: zaburzenia ciśnienia, temperatury, pojawiają się dziwne dźwięki. Miejsca to niczym się nie wyróżnia jest to zwykła polna droga na wsi nieopodal mnie. W 90% przypadków gdy pojawić się na miejscu szaleje ciśnienie, wszystkim nam szumi w uszach bardzo mocno i nieznośnie ,aż do na prawdę niekomfortowego uczucia. Często obserwowaliśmy też duże wahanie temperatury. Spadała ona ,aż o 5C zaraz po pojawieniu się w tym miejscu. Na miejscu obserwowaliśmy też dziwne niepokojące dźwięki typu, kroki które przypominały ociężałe człapanie ciężkich butów, dwa razy udało się także słyszeć kwilenie przypominający płacz dziecka. Wszystko to bardzo dziwne i pojawia się w tym miejscu bardzo często. Szukałem źródeł tego co może być nie tak z daną lokacją i znalazłem w zapiskach historycznych ,że prawdopodobnie to miejsce (nie podano dokładnie lokalizacji jednak wskazywała by ona na tą konkretną wioskę) było miejscem rozstrzelania kilku żołnierzy węgierskich przez bolszewików w 1945 roku. Druga zaś poszlaka wiąże się z nawiedzonym domem który znajduję się parę metrów dalej. Dom zamieszkuje rodzina która cierpi na obecność bytu który z charakteryzował bym jako typowego poltergeista (stuka, puka, tłucze szklanki). Nauczyli się z tym żyć, nie uwierzył bym jednak to przyjaciele rodziny mojego dobrego przyjaciela, ludzie bardzo racjonalni i sceptyczni jednak mają nie tęgie miny gdy o tym opowiadają. Wiele osób potwierdza tą informację więc traktuję ją jako pewniak. Jednak do czego tak na prawdę zmierzam, bo przecież cała wiocha to nie jedno miasteczko duchów. Ów budynek zamieszkiwała przed tą rodziną tzw. wiedźma, guślarka, szamanka. Zwał jak zwał z relacji mieszkańców wynikało ,że kobieta parała się różnymi tajemniczymi rzeczami i ponoć często widywano ją na polach nieopodal wykonującą dziwne podejrzane rzeczy po zmroku. Tak wiec ciężko mi sytuacje racjonalnie wyjaśnić. Faktem są zjawiska o których mówię jednak czy ktoś z was jest w stanie to w jakikolwiek racjonalny sposób wyjaśnić?
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: charlie2tango »

Racjonalnie to będzie Wenus, gaz bagienny i balony meteorologiczne.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Janek »

Skoro jak napisałeś prowadzicie obserwacje od kilku lat, to powinniście miec jakieś nagrania lub cokolwiek na poparcie słów?
Póki co wygląda to na wiare w zabobony, przez którą wyobraźnia moze płatac figle.
 
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="charlie2tango" data-cid="122911" data-time="1446842528">
Racjonalnie to będzie Wenus, gaz bagienny i balony meteorologiczne.
</blockquote>
Racjonalnie oznacza zgodnie z wiedzą powszechną. Jeśli chcesz do tej wiedzy dodać nowe pojęcie to potrzebujesz dowodu ;)
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Fenris
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 05, 2015 6:50 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Fenris »

Z powodu braku odpowiedniego sprzętu nikt nie robił pomiarów czy nagrań, jednak są takie plany stąd między innymi piszę na forum. :)
Nikt nie wierzy ani w jedno ani w drugie gdyby tak było to nie pisał bym tutaj.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Szczupak »

Zawsze są jakieś ale. Skoro w tym miejscu są rzekome wahania temperatury to wystarczy kupić termometr i wziąć do reki telefon komórkowy z aparatem. Zrobic zdjęcie temperatury przed wejściem w to dziwne miejsce i potem zrobic drugie zdjęcie będąc na miejscu. I jest pierwszy dowód - fakt mało znaczący, ale jest. 
 
W telefonach komórkowych są również dyktafony, którymi można nagrywac dźwięki. 


Brak odpowiedniego sprzętu - też mi wymówka... 
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Szczupak" data-cid="122920" data-time="1447111266">
Brak odpowiedniego sprzętu - też mi wymówka... 
</blockquote>
 
Przedmówcy Fenrisowi być może się wydaje, że potrzebuje na wstępie detektorów ruchu, kamer termowizyjnych, sejsmografów, żeby jego obserwacja była wiarygodna. Wiem, że wszyscy tutaj są przyzwyczajeni do humbugów wszelkiego rodzaju, we wszelkich dziedzinach, ale może warto dać człowiekowi szansę?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Wujek
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 15, 2013 9:07 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Wujek »

Racjonalnie to weź dobry dyktafon (te w telefonach komórkowych są przeciętne ale lepszy taki niż żaden) lub/i dobrą kamerę z dobrym dźwiękiem ( ostatecznie też z telefonu), nagraj co się da i wrzuć tutaj.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2015 6:31 pm przez Wujek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Szczupak »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Wujek" data-cid="122923" data-time="1447179894">
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Wujek" data-cid="122923" data-time="1447179894">
Racjonalnie to weź dobry dyktafon (te w telefonach komórkowych są przeciętne ale lepszy taki niż żaden) lub/i dobrą kamerę z dobrym dźwiękiem ( ostatecznie też z telefonu), nagraj co się da i wrzuć tutaj.
</blockquote>
</blockquote>
 
 
Dokładnie. Taką historię to każdy może wymyślic, a było już takich historyjek na tym forum sporo. Autor coś naklecił, poobiecywał dowody i tyle go widzieliśmy.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2015 7:19 pm przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenris
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 05, 2015 6:50 pm

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Fenris »

Pewnie dostane bana za to co napiszę ale co mi tam. Pierdolę taki poziom forum gdzie robi się z człowieka idiotę bo nie odpisał przez dwa dni i pewnikiem nazmyślał jakieś historyjki bo nie ma co robić. Poza tym czy tutaj umie ktoś czytać? Opisałem wyraźnie ,że zmiany temperatury nie są zjawiskiem stałym, nie występują zawsze ,a jakoś nie mam możliwości biegać tam co 5 minut. Co do nagrywania z telefonu czy innego ustrojstwa, nie chce tego robić dla tego bo takie badziewie można łatwo podrobić dla tego ,że ma słabą jakość i łatwo właśnie wtedy zarzucić brak wiarygodności. Nagranie kamerą? Niby czego jak nie ma tam żadnych zjawisk wizualnych. 
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne miejsce

Post autor: Szczupak »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Fenris" data-cid="122927" data-time="1447364299">
 Co do nagrywania z telefonu czy innego ustrojstwa, nie chce tego robić dla tego bo takie badziewie można łatwo podrobić dla tego ,że ma słabą jakość i łatwo właśnie wtedy zarzucić brak wiarygodności. 
</blockquote>
 
Chyba nie widziałeś jakie kamery mają smartfony z niskiej półki, a co dopiero te najdroższe. Bardzo słaby argument. 
 
Nikt nie robi z Ciebie idioty, tylko wytykam pewne oczywiste fakty. A jeżeli tak to interpretujesz to już nie mój problem. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”