Nieznane światło na zdjęciu

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Ravsos
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 11, 2009 8:53 am
Kontakt:

Nieznane światło na zdjęciu

Post autor: Ravsos »

Witam dziś przytrafiła mi się historia z pogranicza tych.. niezrozumiałych. Z powodu wolnego dnia wybrałem się na spacer po obrzeżach centrum Sosnowca (mieszkam w centrum). Na jednej z ulic (Ludwika Mierosławskiego), przy samej ulicy istnieją nazwijmy to komórki a raczej ich resztki wypełnione rożnego rodzaju śmieciem. Syf, kiła i mogiła. Jako że drażni mnie taki widok postanowiłem go uwiecznić. Wykonałem zdjęcie smartfonem i od razu przeszedłem do trybu podglądu by sprawdzić jak wyszło. Ano wyszło coś więcej niż się spodziewałem a czego nie było widać w chwili robienia zdjęcia: doskonale widoczna kulka białego, intensywnego światła. Że miało to charakter jak najbardziej realny dla oka kamery świadczą chyba pionowe odblaski czy poblaski. Co więcej; wciąż stojąc w  tym samym miejscu bo prawie w szoku, patrzę włąsnym wzrokiem na to miejsce (przypomnę biały dzień i wszystko widoczne gołym okiem) - i widzę tylko i wyłącznie normalną ceglaną ścianę walącej się rudery zasypanej śmieciami z której czuć co najwyżej zgnilizną czy wilgocią (nie wiem jak to określić) i nic więcej. 
 
<a href="http://zapisz.net/images/132_20170615_0 ... _2_.jpg</a>
[ external image ]
 
Wracam do domu robiąc po drodze kontrolnie inne zdjęcia w rożnych warunkach - pod słońce, z słońcem, z boku, na dół, ku górze i.. nic, aparat w smartfonie wykonuje piękne, ostre zdjęcia bez refleksów w każdych warunkach. W końcu postanowiłem się tą sprawą podzielić z kimś kto może coś powiedzieć na ten temat z czym miałem do czynienia na tym forum. Czymś niewidocznym gołym okiem ale widocznym dla obiektywu?  Wiem zgapiłem się i teraz żałuję że nie zrobiłem więcej zdjęć tego miejsca bo może było by jeszcze ciekawiej. 
 
Niestety oryginalnego pliku nie można z jakiegoś powodu wgrać do załącznika: Błąd Serwer zwrócił błąd podczas wysyłania.
 
Każdej zainteresowanej osobie mogę podesłać oryginalne zdjęcie  ( z zapisanymi w nim danymi EXIF) do oceny.
Ostatnio zmieniony czw cze 15, 2017 12:16 pm przez Ravsos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Nieznane światło na zdjęciu

Post autor: arek »

sprawdź w EXIFe czy była uruchomiona lampa błyskowa . Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie jest takie że,  smartfon użył lampy w celu doświetlenia zdjęcia , a w zaprawie murarskiej było  szkło ,błyszczący kamień czy metal .Byłoby to zatem odbicie światła lampy błyskowej ,blik .Lampa błyskowa tryb auto .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”