 </blockquote>TAAAKKK powietrze ma zapach, nie raz i nie dwa czułam Jego zapach i nie miało to nic wspólnego z jakimiś materialnymi odczuciami. Oooo pachnie mi wiosną itd
</blockquote>TAAAKKK powietrze ma zapach, nie raz i nie dwa czułam Jego zapach i nie miało to nic wspólnego z jakimiś materialnymi odczuciami. Oooo pachnie mi wiosną itd 
 </blockquote>TAAAKKK powietrze ma zapach, nie raz i nie dwa czułam Jego zapach i nie miało to nic wspólnego z jakimiś materialnymi odczuciami. Oooo pachnie mi wiosną itd
</blockquote>TAAAKKK powietrze ma zapach, nie raz i nie dwa czułam Jego zapach i nie miało to nic wspólnego z jakimiś materialnymi odczuciami. Oooo pachnie mi wiosną itd 

 </blockquote>Nigdy bo by mnie pewnie zatkało. Szcególnie teraz jak dużo palę. Jednak zawsze czułam smak wody i "smak" powietrza. Jak ktoś mi powie, że woda nie ma smaku, a powietrze nie ma zapachu to powiem, że jest głupi.
</blockquote>Nigdy bo by mnie pewnie zatkało. Szcególnie teraz jak dużo palę. Jednak zawsze czułam smak wody i "smak" powietrza. Jak ktoś mi powie, że woda nie ma smaku, a powietrze nie ma zapachu to powiem, że jest głupi. Chociaż H2O wygląda identycznie jak etanol to dzięki zmysłowi smaku z łatwością rozpoznamy co jest woda a co alkocholem bez analizy chemicznej. A może to kubki dokonują takiej analizy???? PS. Tak, powietrze też ma smak i nie jest to tylko pezja ale jak się wejdzie do iglastego lasu to aż czuć smak tego powietrza na języku.
   Chociaż H2O wygląda identycznie jak etanol to dzięki zmysłowi smaku z łatwością rozpoznamy co jest woda a co alkocholem bez analizy chemicznej. A może to kubki dokonują takiej analizy???? PS. Tak, powietrze też ma smak i nie jest to tylko pezja ale jak się wejdzie do iglastego lasu to aż czuć smak tego powietrza na języku. Chociaż H2O wygląda identycznie jak etanol to dzięki zmysłowi smaku z łatwością rozpoznamy co jest woda a co alkocholem bez analizy chemicznej. A może to kubki dokonują takiej analizy???? PS. Tak, powietrze też ma smak i nie jest to tylko pezja ale jak się wejdzie do iglastego lasu to aż czuć smak tego powietrza na języku.</blockquote>Dobre spostrzeżenie. Moja woda czasami jest gęsta, galaretowata i jak sobie postoi w naczyniu i cały "szlam" opadnie to jest pyszna.  Kielicha bym wypiła ale daleko mam.
   Chociaż H2O wygląda identycznie jak etanol to dzięki zmysłowi smaku z łatwością rozpoznamy co jest woda a co alkocholem bez analizy chemicznej. A może to kubki dokonują takiej analizy???? PS. Tak, powietrze też ma smak i nie jest to tylko pezja ale jak się wejdzie do iglastego lasu to aż czuć smak tego powietrza na języku.</blockquote>Dobre spostrzeżenie. Moja woda czasami jest gęsta, galaretowata i jak sobie postoi w naczyniu i cały "szlam" opadnie to jest pyszna.  Kielicha bym wypiła ale daleko mam. 
 No bo jak wytłumaczyć komuś samak wody jeśli nie zna smaku wody - nie uważam, że dac mu się napić to jedyne wyjście.takie podejście może być słuszne przy założeniu, że ktoś nie zna smaku w ogóle.   Gdyby ktoś stracił smak i nie czuł w ogóle samku można mu to uzmysłowić przy pomocy zmysłu powonienia i obrazu. Nasze zmysły są ze sabą wzajemnie powiązane a smak i węch szczególnie.Z dźwięku można tworzyć obrazy, dźwięk zapisać w postaci grafiki, dźwięk można czuć zmysłem dotyku, jak również barwy światła można wyczuwać dotykiem jako ciepło....... Wg mnie to nie jest tak, że się poprostu nie da. Bo jeśli się nie da i jest to prawdą, to znaczy, że to co uznalićmy za prawdę a się nie da jest fałszem. Jeśli coś jest, to się da, tylko trzeba wiedzieć jak.    "Szukajmy a znajdziemy" Błędem jest wg mnie tłumaczenie rzeczy  brakiem pojęcia.
 No bo jak wytłumaczyć komuś samak wody jeśli nie zna smaku wody - nie uważam, że dac mu się napić to jedyne wyjście.takie podejście może być słuszne przy założeniu, że ktoś nie zna smaku w ogóle.   Gdyby ktoś stracił smak i nie czuł w ogóle samku można mu to uzmysłowić przy pomocy zmysłu powonienia i obrazu. Nasze zmysły są ze sabą wzajemnie powiązane a smak i węch szczególnie.Z dźwięku można tworzyć obrazy, dźwięk zapisać w postaci grafiki, dźwięk można czuć zmysłem dotyku, jak również barwy światła można wyczuwać dotykiem jako ciepło....... Wg mnie to nie jest tak, że się poprostu nie da. Bo jeśli się nie da i jest to prawdą, to znaczy, że to co uznalićmy za prawdę a się nie da jest fałszem. Jeśli coś jest, to się da, tylko trzeba wiedzieć jak.    "Szukajmy a znajdziemy" Błędem jest wg mnie tłumaczenie rzeczy  brakiem pojęcia.      https://www.youtube.com/watch?v=gXN8AHojMs4
https://www.youtube.com/watch?v=gXN8AHojMs4