Coś koło stadionu - Poznań

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
pleja
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:24 pm
Kontakt:

Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: pleja »

Witam wszystkich,



to mój pierwszy post więc się przedstawię - Tomek z Poznania, 32 wiosny na karku.



Jakiś czas temu wysłałem maila na infra@epoczta.pl z linkiem do dość interesującego zdjęcia, ale bez odzewu, więc napiszę tutaj.



Zdjęcie pochodzi z automatycznej kamery umieszczonej na Stadionie Miejskim w Poznaniu (na stronie http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gospodarz...a/kamera-2.html można online śledzić postępy rozbudowy). Dokładna data i godzina ujęcia jest umieszczona na obrazku.



[ external image ]



Zastanawiam się, co to może być na tym zdjęciu... Chociaż stadion leży blisko lotniska - prawie na drodze podejścia do lądowania samolotów, "to" nie wygląda na samolot, poza tym patrząc z tej perspektywy lądujący samolot powinien pojawić się po lewej stronie (na "9-tej") obserwatora.

Dodać mogę, że ze 100% pewnością zdjęcie nie było modyfikowane, chyba że przez kogoś obsługującego kamerkę i/lub serwis 2012.org.pl. Zostało zapisane na dysk wprost ze w/w strony w takiej postaci, jak je tu widzicie.







pozd



pleja

 
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: Rysiek23 »

Cześć Tomku, oczywiście zdjęcie otrzymaliśmy, nie odpisaliśmy jeszcze z powodu natłoku innych spraw za co przepraszamy, ale dobrze że sam je umieściłeś na forum bo właśnie tak zamierzaliśmy zrobić. Prawdę mówiąc to może być wszystko: ptak, owad, samolot, helikopter jak też UFO :) Obrazy z kamer internetowych mają mankament: brak relacji bezpośredniego świadka, jak też możliwości otrzymania sekwencji zdjęć w przypadku obserwacji. Czekamy na Wasze opinie. Tomkowi jeszcze raz dziękuję za nadesłane zdjęcia.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: Zit »

Śmigłowiec. Troche niepozorny ale jednak...



ale nie jestem pewny. Na brud obiektywu to nie wygląda.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: Kalatos »

Poddałem zdjęcie malej obróbce w programie graficznym, zmiana natężenia światła, zwiększenie wyrazistości. Dodatkowo wykadrowałem je na interesujący nas fragment i maksymalnie powiększyłem. Efekt przedstawiam po niżej, jak dla mnie to po prostu ziemski obiekt :)





[ external image ]
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
pleja
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:24 pm
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: pleja »

rzeczywiście, śmigłowiec jest chyba najsensowniejszym wyjaśnieniem... dzięki za opinie, mogę spać spokojnie ;)
hanter97
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 10, 2009 6:37 pm
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: hanter97 »

rzeczywiście - śmigłowiec

jego kadłub jest skierowany w stronę fotografa.
Chcieć nie zawsze oznacza wierzyć.

Pomyśl przez chwilę! To proste!
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Coś koło stadionu - Poznań

Post autor: azor »

Widziałem już to wcześniej zdjęcie nie sądzę że to UFO wg. mnie może to być ptak one potrafią naprawdę dziwnie wychodzić ;) A co do monitoringu jest świetny program do tego celu http://sonotaco.com/e_index.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”