Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: Newsman »

Mózgi ludzi i zwierząt zawierają pewne podobne obszary, które u Homo sapiens odpowiadają za przeżycia duchowe. Czy zatem inne ssaki mogą doświadczać tego, co według naszego długoletniego przeświadczenia czyniło nas ludźmi? Co robić, gdy kot doświadcza NDE?



[right]więcej...[/right]
Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2010 5:25 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: Zbyszek »

Mozna się wtedy podrapać po głowie, pukać po nosie albo uszczypnąć w oczy.

Kiedyś moja świnka morska dala nura niefizycznie z klatki i tyle ja było widać:)))

Znajomy zrobił w wyobraźni kłębek wełny. Kociak capnął go pazurem, jakby widząc w którym miejscu on się zwizualizował.

Kiedys siedziałem w aucie i straszyłem kota rozanielonego mi na rekach. Wyobrażałem sobie ze go wyrzucam przez okno,- syndrom aliena. Pare razy przerywał wtedy smaczne burczenie, potem się już nie nabierał.
Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2010 6:10 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: Katarzyna_1 »

Bardzo prawdopodobne, że zwierzaki maja przezycia duchowe. Moje psiaki śnią. Ten mniejszy często płacze przez sen, dosłownie kwili.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: Korybut »

^^^ Tak to jest najdziwniejsze w naturze psów. Zwierzęta te jako tako nie płaczą. Jednak podczas snu zdarza im się wydawać dźwięki płaczu łudząco przypominające ludzkie szlochanie... czy może nie jest do jakimś dowodem na hmm... reinkarnacje?
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: Arek 1973 »

Myślę że nie rozwiążemy zagadki, zwierzaki nigdy nam tego nie powiedzą, a każdy może sobie myśleć po swojemu.

Przykład:

kot który często wchodzi i spędza dużo czasu w świątyni buddy to?

a) uduchowiony kot?

b) kot który szuka czegoś do zjedzenia?

c) kot który ma tam swoje legowisko?

:D :P
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: danut »

Nie prawda..:)..zwierzęta przeżywają w podobnym jak ludzkie pojmowanie miłośc, zazdrość, tęknotę, przywiązanie, śnią a więc i marzą..a jakie stany im towarzyszą, a skąd możemy to wiedziec- nie opowiedzą, natomiast skoro dochodzą do nas sygnały o "duchach" takich tzn. odczuwamy ich po ich śmierci to ....
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: danut »

.....to chodzi mi o doświadczenia pozacielesne tak samo i u zwierząt, że jest to możliwe...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: danut »

Nie wiem co znaczy w Twoim pojęciu naturalny Bóg...? Co innego jest wymyslanie pojęc na temat Boga, a co innego doswiadczanie tej siły, wszechmocy i czystej energii.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: danut »

Czytałam na szybko, prawda, ale doczytałam to, że te doznania mają byc wbudowane w jakiś obszar mózgu, a ja bym była za tym, że nie wbudowane, ale "podraźniane" przez jakieś impulsy, które on potrafi odebrac z zewnątrz.
Ostatnio zmieniony sob paź 23, 2010 10:12 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zwierzęta mają przeżycia duchowe?

Post autor: danut »

A ja też nie słyszałam, aby nasze babcie tak mówiły...:)..Czyli uważasz, ze to wszystko biologia?..Nie wiem nie zazywam ekstazy, ale przypuszczam, ze są to zupełnie inne doznania, chociaz za daleko zapędzilismy się w temacie o zwierzętach, to mam na uwadze np. grzebanie zmarłych przez słonie, czy wyczuwanie smierci przez psy i koty,- o! tak to babcie mówiły..:)..
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”