Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Drakoncjusz
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm
Kontakt:

Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: Drakoncjusz »

Ogólna uwaga



Zamieszczone w tym dziale wpisy, nie mają wiele wspólnego z filozofią. Jeżeli zamierzacie Państwo pisać na tematy filozoficzne, to najpierw zapoznajcie się z literaturą filozoficzną, weźcie do ręki słownik terminów filozoficznych, aby nie kierować swojej wyobraźni ku nierozumowi. Albowiem nierozumne dążenie poznawcze właściwe jest człowiekowi, który mając marną znajomość mathesis usiłowałby zbudować rachunek znajdowania 6 w totolotka. Jest to stary jak świat błąd poznawczy.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: ADAX »

Dobrze. Więc jak powiadasz (a raczej piszesz), nie będziemy zaśmiecać działu, chłopskimi filozoficznymi rozważaniami, bowiem nic one nie wnoszą z zawiłego języka, książek złotych i srebrnych słowników. Tym samym zakaz, od jedynego myśliciela prawdziwego, a można by napisać filozofa, zostanie prawdopodobnie uznany. Jednak ni jak się mają reguły do umysłu człowieka rządnego poznania. Jednak uwaga krótka, acz kąśliwa, nie zagłębiaj się w zawiłość i terminy bo zdziwione spotkasz miny.
Think
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: wt cze 30, 2009 5:34 pm
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: Think »

Gość napisał prośbę o podniesienie poziomu działu poprzez dokształcenie się dyskutantów - gdzie, ADAX, jest tu coś o zakazie? Skąd ten rozdrażniony ton?



Co złego może przynieść dyskusji znajomość podstaw filozofii? Wydawałoby się, że aby w ogóle o niej rozmawiać, trzeba poznać podstawy i terminologię.



Administracja przybrała strategię usuwania nader ideologicznie zadżumionych użytkowników - taktyka to w moim mniemaniu słuszna, bo chroni przed new-age'owym bełkotem. Skoro więc robimy przesiew dyskutantów, to może warto dążyć do samorozwoju, pogłębiania swojej wiedzy i wypowiadania się wtedy, kiedy faktycznie ma się coś mądrego do powiedzenia? To, wg mnie, miał na myśli Drakoncjusz.



Na koniec kąśliwa uwaga - popracuj nad ortografią.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: valdemar99 »

Drakoncjusz : wśród zawodowych filozofów jest mnóstwo osób które płodzą totalny bełkot i dotyczy to nawet tych którzy uchodzą w opinii elit intelektualnych za największych.

A Ty nie możesz zdzierżyć naszej pisaniny ??????
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: arek »

Proponujesz zatem ,drogi Draco , by w tematach filozoficznych wypowiadali sie ludzie zaznajomieni z filozofią w stopniu, przynajmniej wykształcenia wyższego ? Lub , i ,zamierzasz opublikować liste ksiąg, bez znajomości których nie będzie można cokolwiek w takim temacie pisać . Hmm Tak to zrozumiałem .

Mam propozycje dla ciebie załóż stronę ,określ kryteria dostępu zobaczymy ilu userów będziesz na niej miał ,z całą pewnością bedzie to tak wysoki poziom ,że ho ho ho .


Albowiem nierozumne dążenie poznawcze właściwe jest człowiekowi, który mając marną znajomość mathesis usiłowałby zbudować rachunek znajdowania 6 w totolotka. Jest to stary jak świat błąd poznawczy.


Jak sądzę to owa durna nierozumna ludzkość stworzyła filozofię ,określiła wyrazami myśl a nie odwrotnie .Jak dla mnie prawie każdy wpis jest cenny podobnie jak zdjęcie ,których nigdy nie niszczę.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: niedzwiec »

Co mówi absolwent absolwent filozofii do absolwenta informatyki?

"Podać frytki do tego?"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: ADAX »

Tak Think, błąd zrobiłem, choć samo w sobie słowo prawidłowe.



Myślę, że Drakoncjuszowi chodziło o to, że ktoś pisze o tej "podręcznikowej" filozofii w sposób niewłaściwy lub zły. Jeśli tak, to rozumiem.


Skoro więc robimy przesiew dyskutantów, to może warto dążyć do samorozwoju, pogłębiania swojej wiedzy i wypowiadania się wtedy, kiedy faktycznie ma się coś mądrego do powiedzenia? To, wg mnie, miał na myśli Drakoncjusz.


Prawda są głupie wypowiedzi, i wypowiedzi bez sensu, ale to jest forum a nie mensa.



A tak w ogóle jeśli ktoś pisze, że wpisy w dziale filozofia nie mają nic wspólnego z filozofią, to niech jeszcze raz się zastanowi nad tym :).
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: Rysiek23 »

Drakoncjusz z pewnością miał dobre intencje apelując o odpowiednie przemyślenie wypowiedzi w pewnych tematach. No ale nie zapominajmy, że forum służy też właśnie temu aby wyrażać swoje zdanie nawet w tematach, w których nie jesteśmy akademickimi ekspertami. Byleby nie było tak, że w "filozofii" wypowiadają się jedynie filozofowie a w "wydarzeniach i polityce" politycy :) Po moim trupie! :)
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: Aylinn »

Jak rzekł Żeromski "Nie wszyscy możemy być filozofami, bo któż by świnie pasał?"
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Ogólna uwaga o pisaniu na tematy filozoficzne

Post autor: PASTOR »

Alyna dobre dobre:D az sie kawa zadlawiłem :D Jak swinia w korycie :D
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2012 7:41 am przez PASTOR, łącznie zmieniany 1 raz.
[left][indent] [/indent][/left]
Zablokowany

Wróć do „HYDEPARK”