Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="118751" data-time="1417819248">Panie XJa takie dziwne zwierzaki / owady szufladkuję jako paranormalne, dlatego że jak już kiedyś mądrzy ludzie wykazali, gdyby był to jakiś gatunek  który zamieszkuje nasze lasy to ich  populacja  musiała by zawierać przynajmniej kilkadzieści osobników  by mogła się rozmnażać  i przetrwać. Na siłę można by się upierać że musi być ich przynajmniej kilkanaście, ale to naprawdę minimum.Następny problem  i  ważna poszlaka to to że nie znajdujemy ani kości, ani innych pozostałości po takich dziwnych stworach, a przecież las to nie ocean gdzie resztki zdechłych potworów gniją gdzieś  w czeluściach gdzie człowiek nie zajrzy. Dlatego  uważam że takie dziwne  zwierzaki  nie są  stąd i raczej nas tylko  w jakiś  sposób  odwiedzają,,,,prawdopodobnie tak jak Pan napisał przez takie  okna/portale.</blockquote>

Panie Arku 73'



Co do zwierzaków, tak chciałem napomknąć przy okazji rancza Gormona i portali, a nie chcę tworzyć nowych wątków. Co do opisanej reszty, do wszystkiego się zgadzam.

Ewentualnie mogłyby się znaleźć gdzieś szczątki zwierząt prehistorycznych lub jakiś nieznanych dotąd gatunków ale to głęboko pod ziemią np. tych lasów. Archeolodzy, wiadomo też nie mogą sobie kopać gdzie chcą. Oni mają tam jakieś swoje wyznaczniki gdzie "przypuszczalnie" może się coś znaleźć.  

Trudno już mówić, aby dostać się do wysokich partii gór, pustyń, jaskiń, gestych lasów (amazonka) albo oceanów.

Kiedyś w starożytnosći uważano kości mamutów za cyklopów, albo centaurów za znalezione szczątki  człowieka i konia Tylko dlatego, że nie mieli dostatecznej wiedzy. Podobno odnaleźli grób, gdzie właśnie taki mamut był pochowany. W niezłe zdziwienie musiało to wprawić archeologów.





Dziękuje za podzielenie się informacją i zainteresowanie.

Co do opisanego przypadku tej niby "pantery" znowu sobie coś przypomniałem. W którymś z tych nowszych magazynów Ufo (bodajże któryś z czerwoną okładką)  był taki artykuł chyba "Puerto Rico, Poligon obcych istot". Była tam opisana obserwacja chyba na jakimś polu za lasem właśnie w Puerto Rico. Nie pamietam już ilu było świadków tego zdarzenia. Nocą świadek/(owie) dostrzegł  pojazd z którego wyszła istota właśnie podobna do czarnej pantery o świecących oczach. Jeden z nich opisał ją jako dość duże kotowate zwierzę. Po chwili obiekt wzniósł się i zniknął (jak zwykle :) ) Caly artykuł jednak tyczył się spotkanych Chupacabr w tym rejonie.

 

Co do Pterodaktyli i mothmanów. Nie raz trzeba brać takie relacje z przymrózeniem oka. Nie wiadomo na ile świadkowie byli prawdomówi, albo coś widzieli co było nietoperzem albo jakimś dużym ptactwem (szczególnie w nocy) i raczej można takie rzeczy brać jako ciekawastka. Oczywiście nie trzeba wykluczać wszystkiego, bo przecież mogło coś takiego zaistnieć. My sami sobie możemy jedynie to ocenić,więc każdy takie rzeczy ocenia sobie indywidualnie.

 
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

Czakra, może trochę zeszliśmy  z  tematu  ale autor w pierwszym poście tak to  miał na myśli: <blockquote class="ipsBlockquote">Kiedyś na głównej stronie INFRA były tematy dotyczące bliskich spotkań III, które jakby wygasły i już ich nie ma.



To przykładowo jeden z nich:</blockquote>Cóżż, pomijając niektóre dziwne zwierzaki, człowieka ćmę  a niekiedy chupę wiązano z obserwacjami ufo 
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2014 11:58 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="118769" data-time="1417910031">Cóżż, pomijając niektóre dziwne zwierzaki, człowieka ćmę  a niekiedy chupę wiązano z obserwacjami ufo </blockquote> No właśnie, nie bez znaczenia wydaje się fakt, że Keel'em (który swojego czasu mocno zajmował się różnymi zdarzeniami z UFO) w pewnym momencie jego życia zainteresowała się dziwna siła - telefony z nikąd, ostrzegające go przed niebezpieczeństwem itp., człowiek ćma, którego widział kilka razy... Więc w tym sensie wydaje mi się, że można łączyć takie dziwne postaci, zdarzenia z ufo, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę z jego "wielowymiarowości", cokolwiek by ona oznaczała. Ale jak już temat jest o CE-3, to dobrze byłoby mówić o "typowych" CE-3, a na takie przypadki jak wyżej napisałem, można by w odrębny temat zapakować.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">No właśnie, nie bez znaczenia wydaje się fakt, że Keel'em (który swojego czasu mocno zajmował się różnymi zdarzeniami z UFO) w pewnym momencie jego życia zainteresowała się dziwna siła - telefony z nikąd, ostrzegające go przed niebezpieczeństwem itp., człowiek ćma, którego widział kilka razy... Więc w tym sensie wydaje mi się, że można łączyć takie dziwne postaci, zdarzenia z ufo, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę z jego "wielowymiarowości", cokolwiek by ona oznaczała. </blockquote>Pamiętam to  z jego  książki, nawet odbiło się to na jego psychice  bo  w pewnym momencie zrobił zapasy żywności i uciekał  z miasta, tak mu  doradzili channelingowcy.  <blockquote class="ipsBlockquote">Ewentualnie mogłyby się znaleźć gdzieś szczątki zwierząt prehistorycznych lub jakiś nieznanych dotąd gatunków ale to głęboko pod ziemią np. tych lasów</blockquote>Prehistorycznych owszem.......ale ja mam na myśli  bardziej takie dziwne zwierzaki  które teraz są widywane, właśnie to jest problem że te dziwaczne stwory  niby tutaj są ale nic , żadne ślady pozostałości  nie potwierdzają że tutaj żyją, żadnych kości  ani  szkieletów. Są przecież myśliwi którzy mają  swoje rewiry i znają swój  las  jak własną  kieszeń. Taka pantera potrzebuje  w ciągu  roku  przeszło 200 saren lub jeleni, a jak spadnie śnieg  to przecież  ślady takich  stworzeń też powinno się zauważyć. Interesują mnie także takie zwyczajne dochodzenia co  się w lesie  zimą dzieje. Parę lat temu na podstawie śladów w śniegu  myśliwi dowiodli istnienia całego  stada wilków które krążyło na terenach byłego NRD, były tylko  słuchy  i  domniemania  ale jak spadł śnieg  to wytropiono te stado, zagadkę rozwiązano. Także parę lat temu w niemieckich alpach grasował niedżwież, wyrządził  trochę szkód ale było więcej strachu.....sensacja co  niemiara, przylazł prawdopodobnie z  Rumuni. Organizowano polowania na niego, chyba  3 tygodnie potrzebowano  aż  go wytropili  i uśpili. To  wprawdzie nic nie ma do rzeczy z paranormalnością  ale pokazuje że  można zwierzaki wytropić, w przeciwieństwie  do innych które pokazywały się w mniej zalesionych obszarach, narobiły więcej strachu a tak naprawdę nie było  szans żeby  go  ustrzelić
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Pan.X
Infrańczyk
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 18, 2014 12:31 am

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Pan.X »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="118771" data-time="1417951322"> Więc w tym sensie wydaje mi się, że można łączyć takie dziwne postaci, zdarzenia z ufo, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę z jego "wielowymiarowości", cokolwiek by ona oznaczała. Ale jak już temat jest o CE-3, to dobrze byłoby mówić o "typowych" CE-3, a na takie przypadki jak wyżej napisałem, można by w odrębny temat zapakować.</blockquote>

Przemek, tak również się wszystko zgadzam co do tego. Według mnie klasyfikacja Hynek'a jest okrojona, wolę jednak tą od Valleego. Gdzie są 4 grupy po 5 kategorii. Jeśli chodzi o dziwne zwierzęta i byty niematerialne  jest to AN 3. Czyli anomalie związane np. hominidów, niespotykanych zwierząt i bytów "duchów". Ale jak napisałeś wyżej, nie są to sprawy "typowe".Typowym CE III może być widoczny statek i obca istota.



Tak jak już wspominałem, tamte rzeczy po prostu napisałem bo przyszło mi to do głowy, a  nie chcę tworzyć nowych postów bo właśnie tylko kilku z panów ma tutaj jakiekolwiek większe pojęcie w tych tematach, a nie chciałem urywać dyskusji. 

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="118778" data-time="1417996391">Prehistorycznych owszem.......ale ja mam na myśli  bardziej takie dziwne zwierzaki  które teraz są widywane, właśnie to jest problem że te dziwaczne stwory  niby tutaj są ale nic , żadne ślady pozostałości  nie potwierdzają że tutaj żyją, żadnych kości  ani  szkieletów. Są przecież myśliwi którzy mają  swoje rewiry i znają swój  las  jak własną  kieszeń. Taka pantera potrzebuje  w ciągu  roku  przeszło 200 saren lub jeleni, a jak spadnie śnieg  to przecież  ślady takich  stworzeń też powinno się zauważyć. Interesują mnie także takie zwyczajne dochodzenia co  się w lesie  zimą dzieje. Parę lat temu na podstawie śladów w śniegu  myśliwi dowiodli istnienia całego  stada wilków które krążyło na terenach byłego NRD, były tylko  słuchy  i  domniemania  ale jak spadł śnieg  to wytropiono te stado, zagadkę rozwiązano. Także parę lat temu w niemieckich alpach grasował niedżwież, wyrządził  trochę szkód ale było więcej strachu.....sensacja co  niemiara, przylazł prawdopodobnie z  Rumuni. Organizowano polowania na niego, chyba  3 tygodnie potrzebowano  aż  go wytropili  i uśpili. To  wprawdzie nic nie ma do rzeczy z paranormalnością  ale pokazuje że  można zwierzaki wytropić, w przeciwieństwie  do innych które pokazywały się w mniej zalesionych obszarach, narobiły więcej strachu a tak naprawdę nie było  szans żeby  go  ustrzelić</blockquote>

Z tymi szkieletami i szczątkami to też różnie bywa. Zależy od gatunku i płci. Szkielety ptaków, małych ssaków rozkładają się x-dzieścia lat.

Nie wiadomo też jakie musiałyby posiadać kości. Może tutaj te zwierzęta/istoty na naszej płaszczyźnie nie są wcale takie "rzeczywiste". Jeśli tu skądś wyłażą, mogą posiadać "coś nie z tego świata" wewnątrz siebie. 

Na pewno musimy wykluczyć takie głupoty, jak ktoś powiedział na jakiejś angielsko-jezycznej stronie, może nawet od forum od Icke'a. "kości reptilian są nie widoczne, bo rząd nie chce nas do tych informacji dopuścić" czy coś w tym stylu. Ale my jako racjonalnie myślący, darujmy sobie te bzdury i inne teorie spiskowe. 

 
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Na pewno musimy wykluczyć takie głupoty, jak ktoś powiedział na jakiejś angielsko-jezycznej stronie, może nawet od forum od Icke'a. "kości reptilian są nie widoczne, bo rząd nie chce nas do tych informacji dopuścić"</blockquote>Cóżżż :D  z forum Icke'a nie oczekuję innych odpowiedzi. Gdyby takie opowieści o dziwnych  istotach mielibyśmy tylko  z przeszłości to chętnie uznałbym je jako stare legendy  i ogniskowe opowiastki . Tu gdzie mieszkam na Bawarii mam niedaleko  do Parku Przyrody  "Bawarski Las", krajobrazowo to bardzo ładny teren, pozwolę sobie zacytować co kiedyś pisano o tym regionie:"Bawarski Las zawsze straszył swoimi opowieściami, ludzie nie chcieli zapuszczać się w te tereny, ziemia nieurodzajna , a zimy zaczynały się wcześnie  i trwały dłużej niż w regionach sąsiadujących  ( to  różnica wysokości). Regiony wokół Dunaju były już dawno  zaludnione, powstały tu  wioski   i duże miasta a Bawarski Las leżący tylko kilkadzieści km dalej  czekał setki  lat aż powstały tam pierwsze siedliska. Legendy  mówiły  o straszydłach, upiorach, skrzatach, do teraz  świętuje się tam  tzw.: "Dwunastu" http://pl.wikipedia.org/wiki/Dwunastu czyli  wygnanie duchów ( w dzisiejszych czasach nawet te obrzędy są  bardziej popularne  niż  20 lat temu  ze względu na turystów)Parę fotek  z przeganiania demonów: https://de.images.search.yahoo.com/search/images;_ylt=A9mSs2f2ZYtUrToAktczCQx.?p=rauhnacht&fr=mcafee&fr2=piv-webNie ma chyba miejscowości która nie obfituje w jakieś tajemnice/legendy, często znajdują się tam lochy, podziemne korytarze  wydłubane w dość miękiej glebie które według legend przypisuje się skrzatom choć raczej  zrobili je ludzie, (gdzieś na forum  założyłem temat o takich korytarzach). Albo relacje o duchach i  widmach "białej kobiety" itp.No  dobra to  legendy jak i  wszędzie na świecie, ale mały problem w tym  że relacje są  do  dzisiaj ,,,,,jak to widać  z książek  i  relacji  zawartych w internecie. Tu  dziwne postacie, tam dziwne postacie, hmmm, chyba nie można tego  odrzucić no nie?.Na pewno  niekiedy  świadkowie mogli  ulec  złudzeniom. W tv. był taki  ciekawy program pod tytułem "Brain games", pokazywano jak ludzki mózg  działa pod wpływem bodżców które wywołują strach, niekiedy nie musi  to  być nic strasznego  ale  tylko informacje  które człowiek  żle kojarzy albo nie umie skojarzyć i na podstawie tego  mózg broni  się wywołując strach i usiłuje w ten sposób zmusić do  ucieczki....zasada przetrwania naszych przodków.Z drugiej  strony ktoś może  powiedzieć  że to intuicja, podświadomość podpowiedziała,,,,, okej, może być  że to to samo. Złudzenie czy  nie, w momencie gdy jednak mamy nagranie czegoś takiego  na taśmie i powiedzmy że te nagranie nie jest fejkiem to jednak  z złudzeniem  nie ma to wiele do  czynienia.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Przemekkk666 »

Oj Arku, co do skrzatów itp. to ja bym powiedział, że w tych opowieściach, podaniach ludowych jest sporo prawdy, czego jeszcze rok czy dwa lata temu bym nie powiedział. Ja teraz idę troszkę w tym kierunku właśnie i trzeba przyznać, że to już totalny "kosmos" i egzotyka ale warto ten temat zbadać.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Arek 1973 »

Tak Przemku wierzę Ci, ja tylko  zawsze szukam jakiś dowodów żeby nie pozostało na wiarze :D . Takich  opowieści o skrzatach  było  już tak dużo  i................. to przecież  takie małe istotki  że musiano  by kiedyś wreszcie złapać takiego, ukatrupić albo  przynajmniej  znależć szczątki zdechłej istoty. Nieraz już  były takie doniesienia i jak długo mam internet  tak  w ostatnich 12-tu latach  nie znalazłem takiego potwierdzenia, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,o wszystkim  co tutaj pisano to  albo  fejk albo  chore zwierzęta (często chodziło  o cupecabrę  czyli kojot  chory na świerz), niestety te inne przypadki  też nie wykazały żadnych dowodów.Ogólnie  przyjmując  że te zwierzaki są  z krwi i kości  uważam że one tutaj  nie żyją i nie umierają jak my  i nasze zwierzaki,  raczej  muszą się w jakić sposób dostać do  naszego  wymiaru/świata a potem wracają  do ...gdzieśtam,,,,,hmmmm nie wiem tylko  tak  sobie myślę
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="118829" data-time="1418426307">Tak Przemku wierzę Ci, ja tylko  zawsze szukam jakiś dowodów żeby nie pozostało na wiarze :D</blockquote> Jeden taki dowód jest i nawet został tutaj przedstawiony na forum, chyba nawet Ty sam umieszczałeś ten link do tego nagrania z kamerki. Nie jest to typowy skrzat ale widać wyraznie, że jakiegoś rodzaju byt i nawet moje oko widzi, że ta postać naprawdę tam się pojawiła. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="118829" data-time="1418426307">Ogólnie  przyjmując  że te zwierzaki są  z krwi i kości  uważam że one tutaj  nie żyją i nie umierają jak my  i nasze zwierzaki,  raczej  muszą się w jakić sposób dostać do  naszego  wymiaru/świata a potem wracają  do ...gdzieśtam,,,,,hmmmm nie wiem tylko  tak  sobie myślę</blockquote> Uważam tak samo. Niemniej da się je złapać na gorącym uczynku właśnie za pomocą odpowiedniej techniki.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zapomniane tematy CE III z Polski (INFRA)

Post autor: azor »

Ze skrzatami jest podobnie jak z UFO bardzo ciężko je złapać za ''nogi'' ;)  Sam byłem dość powściągliwy od głoszenia twierdzeń o skrzatach i innych małych istotach, ale musiałem zmienić swoje nastawienie do tego co sam zebrałem od świadków w ostatnim czasie. Problem jaki się pojawia każe się zastanowić czy jest to jakaś dziwna ''projekcja'' jak w przypadku zjawiska UFO czy faktycznie tu i teraz nie koniecznie w tej samej rzeczywistości egzystujemy z takimi dziwactwami jak legendarnymi skrzatami ? Uważam, że nie możemy od problemu   uciekać i bagatelizować, tylko dlatego bo nie pasuje nam to do naszych wyobrażeń.
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2014 1:52 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”